अमेरिकाको नयाँ राष्ट्रपतिमा जो बाइडेन जित नजिक

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार


०६ नोभेम्बर, २०२०
न्यूयोर्क, अमेरिका । निर्वतमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई पछि पार्दै अमेरिकाको नयाँ राष्ट्रपतिमा डेमोक्रेट पार्टीका उम्मेद्वार जो वाइडेनले मतगणनामा अग्रता लिएका छन् । हालै सम्पन्न राष्ट्रपतिय चुनावमा खसेको तथा हुलाक मार्फत् पठाइएको मतको पछिल्लो गणना अनुसार वाइडेनको नयाँ राष्ट्रपति बन्ने सम्भावना प्रबल बन्दै गएको हो ।

हालसम्म प्राप्त मत परिणाम अनुसार जो बाइडन अमेरिकाको ४६ औं राष्ट्रपतिको रुपमा जीत नजिक पुगेका छन् । केही राज्यहरुको चुनावी विवरण सार्वजनिक हुन बाँकी रहेपनि ती राज्यहरुका खसेको भोट र उनको पक्षमा देखिएको जनलहरका कारण उनले चुनाव जित्ने सम्भावना प्रबल बनेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

पछिल्लो पटक विशेष गरी जर्जिया र पेन्सिलभेनियामा हुलाकबाट पोष्ट गरिएको मतको गणनामा उनको पक्षमा व्यापक रुपमा भोटको लहर देखिन थालेको हो । यद्यपि यसअघि विभिन्न राज्यमा खसेको मत तथा हुलाकबाट प्रेषित गरिएको मतको परिणाममा पनि बाइडेन ट्रम्पभन्दा अग्रपंक्तिमा देखिँदै आएका छन् ।

विजयी हुनका लागि २७० इलेक्टोरल भोटको आवश्यका पर्ने भएपनि उनको पक्षमा ३ सय बढी इलेक्टोर भोट पुग्ने अनुमान पर्यबक्षकहरुले गरेका छन् । यसका अलावा उनका प्रतिद्वन्दी ट्रम्पको मत भने झण्डै एक सयले कम हुने अनुमान गरिएको छ । राष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएसँगै वर्तमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले विशेषगरी आप्रबासीको हक अधिकारलाई व्यापक कटौटी गर्दै उनीहरुलाई देश निकाल्नेसम्मका कानुन बनाउन थालेपछि आप्रबासीहरु उनीप्रति रुष्ट बन्दै आएका थिए ।

जसको फलस्वरुप यो पटक उनले चुनावमा अप्रत्यासीत रुपमा हार बेहोर्नुपर्ने अवस्था सिर्जना भएको हो । यद्यपि चुनावको औपचारिक घोषणाका लागि भने अझै केहीदिन कुर्नुपर्नेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०१९कपिलबस्तु। वर्षौदेखि किसानहरुको उखुको मूल्य भुक्तानी नगर्ने...

२४ घण्टामा थपिए २१३ जना संक्रमित २४ घण्टामा थपिए २१३ जना संक्रमित

२०७७ जेठ २५ गते आइतबार

०७ जुन, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टायता देशभर थप...

जेठ २० सम्मलाई थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा : यसअघि जारी गरिएका सबै सवारी पास खारेज, खाद्यान्न पसल पनि खोल्न नपाईने जेठ २० सम्मलाई थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा : यसअघि जारी गरिएका सबै सवारी पास खारेज, खाद्यान्न पसल पनि खोल्न नपाईने

२०७८ जेठ ११ गते मंगलबार

२५ मे, २०२१काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकामा आगामी जेठ २०...

अवतरणका क्रममा टर्कीको इस्तानबुल एयरपोर्टमा यात्रुबाहक विमान ३ टुक्रा  (फोटोफिचर) अवतरणका क्रममा टर्कीको इस्तानबुल एयरपोर्टमा यात्रुबाहक विमान ३ टुक्रा (फोटोफिचर)

२०७६ माघ २२ गते बुधबार

०५ फेब्रुअरी, २०२० इस्तानबुल । टर्कीको राजधानी स्तानबुलमा केहीबेरअघि...

Top