hi himalaya nepal

आन्तरिक उडान ७ महिनापछि सूचारु

Best Khabar Team | २०७७ आश्विन ५ गते सोमबार


२२ सेप्टेम्बर, २०२०
काठमाडौं । विगत ७ महिनादेखि कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै बन्द गरिएको आन्तरिक हवाई उडान आजदेखि नियमित भएको छ । पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले निश्चित मापदण्ड बनाएर आन्तरिक उडान सूचारु गर्न अनुमति दिएसँगै आजबाट देशभरको आन्तरिक हवाई उडान नियमित भएको छ ।

सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलन नदिनका लागि विश्व स्वास्थ्य संगठनले तोकेको मापदण्ड अनुसारको स्वास्थ्य सुरक्षाका मापदण्ड अनाएर आन्तरिक उडान सञ्चालनका लागि अनुमति दिएसँगै आजबाट देशभित्र हुने सबै आन्तरिक उडान सूचारु भएको हो ।

सरकारले बाह्य उडानलाई पनि निश्चित मापदण्ड बनाएर सञ्चालनका लागि यसअघि नै अनुमति दिइसकेको छ । आजबाट निजी क्षेत्रका आन्तरिक उडान गर्ने यती,तारा, बुद्ध, श्री, समिट, सिता, सिम्रीक एयरले उडान शुरु गरेका छन् । कतिपय एयरलाइन्सले आन्तरिक पर्यटनलाई लक्षित गरी बिभिन्न छुटको व्यवस्था समेत गरेका छन् ।

दशैं तिहार र छठ जस्ता महत्वपूर्ण चाडपर्व नजिकिँदै गर्दा हवाई उडान सूचारु भएसँगै यात्रुहरुलाई सहज हुने भएको छ । यस्तै ७ महिनादेखि थलिएका हवाई कम्पनीहरुले पनि आर्थिक रुपमा राहत पाउने भएका छन् भने यसमा संलग्न कर्मचारीहरुको रोजीरोटी पनि सुनिश्चित हुने भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो

२०७४ श्रावण २२ गते आइतबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । सुदुरपश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रमा पर्ने...

घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित) घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित)

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

नेपाली समाजमा एक श्रीमान् का २ वटा २ भन्दा...

प्रचण्ड पत्नी सिता दाहाललाई थप उपचारका लागि हरिद्वार लगियो (फोटोफिचरसहित) प्रचण्ड पत्नी सिता दाहाललाई थप उपचारका लागि हरिद्वार लगियो (फोटोफिचरसहित)

२०७६ पुष ४ गते शुक्रबार

२० डिसेम्बर, २०१९ नयाँदिल्ली । पार्किन्सन्स रोगबाट पीति नेकपाका...

गोर्खामा झुण्डिएर आत्महत्याको प्रयास गर्ने एक युवकको उपचारको क्रममा पाटन अस्पतालमा मृत्यु, मृत्युपछि गरिएको परीक्षणमा कोरोना पुष्टि गोर्खामा झुण्डिएर आत्महत्याको प्रयास गर्ने एक युवकको उपचारको क्रममा पाटन अस्पतालमा मृत्यु, मृत्युपछि गरिएको परीक्षणमा कोरोना पुष्टि

२०७७ असार २३ गते मंगलबार

०८ जुलाई, २०२०आरुघाट, गोर्खा । गोर्खा जिल्लामा झुण्डिएर आत्महत्याको...

Top