सेप्टेम्बर १६ (भदौ मसान्त) सम्म आन्तरिक उडान र लामो दुरीका सार्वजनिक सवारी सञ्चालन नहुने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३० अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकालगायत देशव्यापी रुपमा कोरोना भाइरस संक्रमितको संख्या बढ्न थालेपछि सरकारले तत्काल आन्तरिक उडान तथा लामो दुरीका सवारी साधन सञ्चालनमा भदौ मसान्त अर्थात् आगामी सेप्टेम्बर १६ सम्मका लागि रोक लगाएको छ ।

नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले आगामी भदौ ३१ गते बुधबार अर्थात् सेप्टेम्बर १६ तारिखको मध्यरातसम्म नियमित सेवाका आन्तरिक तथा उडान तथा लामो दुरीका सवारी साधन रोक्ने निर्णय गरेको हो । काठमाडौं उपत्यकामै दैनिक सयौंको संख्यामा संक्रमित देखिन थालेपछि तत्काल आन्तरिक तथा बाह्य उडान नचलाउने निर्णय भएको सरकारका प्रवक्ताले जानकारी दिएका छन् ।

सरकारले कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलनसक्ने भन्दै एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्ला हुँदै सञ्चालन हुने लामो दुरीका सवारी साधनहरु सञ्चालनमा समेत भदौ मसान्तसम्म रोक लगाउने निर्णय गरेको जनाएको छ । तर बाह्य उडान भने आगामी भदौ १६ गते मंगलबार अर्थात् सेप्टेम्बर १ देखि सर्तसहित सूचारु गर्ने निर्णय सरकारले यसअघि नै गरिसकेको छ ।

यसअघि सरकारले भदौ १६ गतेदेखि लामो दुरीका गाडी तथा आन्तरिक उडान सूचारु गर्ने गृहकार्य थालेको थियो । तर अहिले उपत्यकालगायत देशैभर कोरोना संक्रमित दिनहुँ बढ्दै गएका कारण संक्रमण रोक्नका लागि भन्दै यो निर्णय गरिएको सरकारको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
ट्रम्प पुनः राष्ट्रपति बन्ने दौडमा, चुनावी अभियान शुरु ट्रम्प पुनः राष्ट्रपति बन्ने दौडमा, चुनावी अभियान शुरु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुन, २०१९ वासिङ्टन । आगामी सन् २०२० मा...

भारतमा विमान दुर्घटना, दुईजना पाइलटसहित कम्तीमा १६ को मृत्यु भारतमा विमान दुर्घटना, दुईजना पाइलटसहित कम्तीमा १६ को मृत्यु

२०७७ असार २४ गते बुधबार

०७ अगस्ट, २०२०नयाँदिल्ली । दुबईबाट केरला आएको एउटा यात्रुबाहक...

फेरि बैवाहिक जीवनमा बाधिँदै गायिका अञ्जु पन्त फेरि बैवाहिक जीवनमा बाधिँदै गायिका अञ्जु पन्त

२०७७ चैत्र २० गते शुक्रबार

०४ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । चर्चित गायिका अञ्जु पन्त पुनः...

चलचित्र नायक अनमोल केसीविरुद्ध लाखौं ठगीको आरोपमा प्रहरीमा उजुरी चलचित्र नायक अनमोल केसीविरुद्ध लाखौं ठगीको आरोपमा प्रहरीमा उजुरी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपाली चलचित्रमा...

Top