अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ अगस्ट, २०२०
ब्रसेल्स, बेल्जियम । युरोपेली मुलुकमा गर्मी (समर) महिनाका दिनहरु छोटिँदै जाँदा कोरोना भाइरसका संक्रमण थप बढ्नसक्ने अनुमान गरिएको छ । गर्मी सकिएर जाडो यामको शुरुवातलगत्तै एकपटक युरोपमा फेरि कोरोना भाइरसको प्रकोप बढ्नसक्ने विश्व स्वास्थ्य संगठनको युरोप क्षेत्रीय निर्देशकले बताएका छन् ।

डब्लुएचओ युरोप क्षेत्रका निर्देशक डा. हान्सक्लग

हालै डेनमार्कको कोपनहेगनमा डब्लुएचओका युरोप क्षेत्रका निर्देशक डा. हान्सक्लगले विज्ञहरुको भनाई र प्राप्त तथ्यहरुलाई आधार मानेर गरिएको अनुसन्धानबाट जाडो मौसममा कोरोनाको संक्रमण थप बढ्ने पुष्टि भएको बताएका हुन् । उनले युरोपमा विन्टर शुरुभएसँगै कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्नसक्ने भन्दै सतर्क र सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेका छन् । विशेष गरी युरोपमा अहिले समर चलिरहेका कारण कोरोना संक्रमितको संख्या केही कम भएपनि अक्टोबरपछि युरोपमा विस्तारै चिसोयाम शुरुहुने र त्यतिबेला कोरोना संक्रमण तीब्र बन्नसक्ने उनको अनुमान छ ।

अहिले धेरैजसो बृद्दबृद्धाहरु कोरोनाको चपेटामा परेको भएपनि चिसो मौसममा भने युवायुवतीहरुलाई समेत यो संक्रमणले समात्नसक्ने अड्कालबाजीहरु गरिएको छ । यस्तै बालबालिकामा पनि चिसो मौसममा सिजनल फ्लुको जोमिमा सँधै रहने भएको र त्यसमाथि पनि कोरोनाको जोखिम बढी हुने भन्दै विशेष सावधानी अपनाउन आग्रह गरिएको छ । उनले आफ्नो भविष्यबाणी डर र त्रास फैलाउन नभै चेतावनी र सजगताको लागि भएको स्पष्ट पारेका छन् । न्यून आर्द्रतामा कोरोना भाइरस फैलिने दर उच्च हुने विभिन्न अध्ययनहरुले पुष्टि गरेको सन्दर्भमा जाडो महिनामा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्नसक्ने अनुमान विज्ञहरुले गरेका छन् ।

विश्वका अधिकांश देशहरुमा कोरोना संक्रमण शुरुभएको ५/६ महिना वितिसक्दा समेत नयाँ संक्रमितहरु भेटिइरहेका कारण तत्काल यो रोग नियन्त्रणमा आयो भन्न सक्ने अवस्था रहेको चिकित्सकहरु बनाउँछन् । केही टापु देशहरुले आफ्नो देशलाई कोरोनमुक्त भनेर घोषणा गरेपनि इटली, स्पेनलगायतका देशहरुमा अहिले पनि दैनिक सयौंको संख्यामा नयाँ संक्रमितहरु भेटिइरहेका छन् । विश्वमा सबैभन्दा पहिला कोरोना संक्रमित भेटिएको चीनमा पछिल्लो २४ घण्टामा ९ जना कोरोना संक्रमित भेटिएका छन् । स्मरणीय के छ भने चीनमा गएको डिसेम्बरमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमित भेटिएका थिए । चीनमा नयाँ संक्रमितको संख्या घटेको भएपनि देखिन छाडेको छैन ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि बाढी, प्रहरी चौकीसहित दर्जनौं घरमा क्षति सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि बाढी, प्रहरी चौकीसहित दर्जनौं घरमा क्षति

२०७७ पुष २४ गते शुक्रबार

०१ अगस्ट, २०२१मेलम्ची, सिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि...

गीतकार पारस थापाले ल्याए जनचेतनामूलक गीत ‘आयो कोरोना’ (भिडियोसहित) गीतकार पारस थापाले ल्याए जनचेतनामूलक गीत ‘आयो कोरोना’ (भिडियोसहित)

२०७७ बैशाख २६ गते शुक्रबार

०६ अगस्ट, २०२०कोरोना भाइरसको प्रकोपबाट विश्व आतंकित भै रहेका...

अभिनेत्री मनीषा कोइराला काठमाडौं आएलगत्तै ‘क्वारेन्टाइनमा’ अभिनेत्री मनीषा कोइराला काठमाडौं आएलगत्तै ‘क्वारेन्टाइनमा’

२०७६ चैत्र २४ गते सोमबार

०४ जुन, २०२०काठमाडौं । बलिउड अभिनेत्री नेपाली चेली मनीषा...

अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ डिसेम्बर, २०१९ न्यूयोर्क । अमेरिकाको न्यूयोर्कमा रहेका यहुदी...

Top