अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ अगस्ट, २०२०
ब्रसेल्स, बेल्जियम । युरोपेली मुलुकमा गर्मी (समर) महिनाका दिनहरु छोटिँदै जाँदा कोरोना भाइरसका संक्रमण थप बढ्नसक्ने अनुमान गरिएको छ । गर्मी सकिएर जाडो यामको शुरुवातलगत्तै एकपटक युरोपमा फेरि कोरोना भाइरसको प्रकोप बढ्नसक्ने विश्व स्वास्थ्य संगठनको युरोप क्षेत्रीय निर्देशकले बताएका छन् ।

डब्लुएचओ युरोप क्षेत्रका निर्देशक डा. हान्सक्लग

हालै डेनमार्कको कोपनहेगनमा डब्लुएचओका युरोप क्षेत्रका निर्देशक डा. हान्सक्लगले विज्ञहरुको भनाई र प्राप्त तथ्यहरुलाई आधार मानेर गरिएको अनुसन्धानबाट जाडो मौसममा कोरोनाको संक्रमण थप बढ्ने पुष्टि भएको बताएका हुन् । उनले युरोपमा विन्टर शुरुभएसँगै कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्नसक्ने भन्दै सतर्क र सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेका छन् । विशेष गरी युरोपमा अहिले समर चलिरहेका कारण कोरोना संक्रमितको संख्या केही कम भएपनि अक्टोबरपछि युरोपमा विस्तारै चिसोयाम शुरुहुने र त्यतिबेला कोरोना संक्रमण तीब्र बन्नसक्ने उनको अनुमान छ ।

अहिले धेरैजसो बृद्दबृद्धाहरु कोरोनाको चपेटामा परेको भएपनि चिसो मौसममा भने युवायुवतीहरुलाई समेत यो संक्रमणले समात्नसक्ने अड्कालबाजीहरु गरिएको छ । यस्तै बालबालिकामा पनि चिसो मौसममा सिजनल फ्लुको जोमिमा सँधै रहने भएको र त्यसमाथि पनि कोरोनाको जोखिम बढी हुने भन्दै विशेष सावधानी अपनाउन आग्रह गरिएको छ । उनले आफ्नो भविष्यबाणी डर र त्रास फैलाउन नभै चेतावनी र सजगताको लागि भएको स्पष्ट पारेका छन् । न्यून आर्द्रतामा कोरोना भाइरस फैलिने दर उच्च हुने विभिन्न अध्ययनहरुले पुष्टि गरेको सन्दर्भमा जाडो महिनामा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्नसक्ने अनुमान विज्ञहरुले गरेका छन् ।

विश्वका अधिकांश देशहरुमा कोरोना संक्रमण शुरुभएको ५/६ महिना वितिसक्दा समेत नयाँ संक्रमितहरु भेटिइरहेका कारण तत्काल यो रोग नियन्त्रणमा आयो भन्न सक्ने अवस्था रहेको चिकित्सकहरु बनाउँछन् । केही टापु देशहरुले आफ्नो देशलाई कोरोनमुक्त भनेर घोषणा गरेपनि इटली, स्पेनलगायतका देशहरुमा अहिले पनि दैनिक सयौंको संख्यामा नयाँ संक्रमितहरु भेटिइरहेका छन् । विश्वमा सबैभन्दा पहिला कोरोना संक्रमित भेटिएको चीनमा पछिल्लो २४ घण्टामा ९ जना कोरोना संक्रमित भेटिएका छन् । स्मरणीय के छ भने चीनमा गएको डिसेम्बरमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमित भेटिएका थिए । चीनमा नयाँ संक्रमितको संख्या घटेको भएपनि देखिन छाडेको छैन ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चीनमा रहेका कुनै नेपालीमा कोरोना संक्रमण छैन : चिनियाँ दूतावास चीनमा रहेका कुनै नेपालीमा कोरोना संक्रमण छैन : चिनियाँ दूतावास

२०७६ चैत्र २० गते बिहिबार

०४ फेब्रुअरी, २०२० । काठमाडौं । नेपालस्थित चिनियाँ दुतावासले...

भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’ भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’

२०७६ पुष २० गते आइतबार

०१ मे, २०२०उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला दिनमा कोरोना संक्रमितको...

भारतमा जवाहरलाल नेहरू विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुमाथि सांघातिक हमला, दर्जनौं विद्यार्थी घाइते (भिडियोसहित) भारतमा जवाहरलाल नेहरू विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुमाथि सांघातिक हमला, दर्जनौं विद्यार्थी घाइते (भिडियोसहित)

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० नयाँदिल्ली । भारतको चर्चित जवाहरलाल नेहरु...

नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ अगस्ट, २०२०जनकपुर, धनुषा । नेपालमा पहिलो पटक स्वर्ण...

Top