नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२१ अगस्ट, २०२०
जनकपुर, धनुषा । नेपालमा पहिलो पटक स्वर्ण (सुनौलो रंगको) कछुवा फेला परेको छ । विश्वमा विरलै भेटिने र भगवान विष्णुको स्वरुप मानिने स्वर्ण रंगको कछुवा तराईको धनुषा जिल्लामा हालै फेला परेको हो । धनुषा जिल्लाको धनुषाधाम नगरपालिकाका एक स्थानीयले पहिलोपटक यो रंगको कछुवा देखेपछि स्थानीयले यसको जानकारी पाएका थिए ।

यसअघि यस्तो रंगको कछुवा विश्वमा हालसम्म ४ पटक मात्रै देखा परेको पशुपंक्षीको बारेमा विशेष अध्ययन गर्दै आएका विज्ञहरुको भनाई छ । नेपलमा भने यो पहिलोपटक देखिएको बताइएको छ । विभिन्न धर्मशास्त्रहरुमा उल्लेख भए अनुसार पृथ्वीमा विभिन्न खाले संकट देखापरेका बेला त्यसबाट जोगाउनका लागि भगवान् विष्णुले स्वर्ण रंगको कछुवाको रुप लिएर पृथ्वीमा अवतरण गर्नेछन् ।

जसलाई भगवान् विष्णुको कुर्म अवतारको रुपमा पनि पुराणहरुमा उल्लेख गरिएको छ । यसैले स्वर्ण कछुवालाई भगवान् विष्णुकै रुपमा मान्ने प्रचलन रहेको छ । नेपालको धनुषा जिल्लामा फेला परेको स्वर्ण रंगको कछुवाको बारेमा अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यम डेलिमेलले निक्कै महत्वका साथ समाचार छापेको छComment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमित पत्रकारको भोगाई : ‘अस्पतालको आइसोलेसनमा पिउने पानी समेत पाईनँ’ कोरोना संक्रमित पत्रकारको भोगाई : ‘अस्पतालको आइसोलेसनमा पिउने पानी समेत पाईनँ’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

कोरोना संक्रमणका बारेमा आम नागरिकलाई सत्य, तथ्य र निष्पक्ष...

आहा ! कैलाश पर्वत आहा ! कैलाश पर्वत

२०७६ माघ १८ गते शनिबार

शब्द तथा तस्वीर : पि.एल. ‘तरंग’ /बेष्टखबर डटकम तपाईँहरुमध्ये...

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा

२०७८ असार १७ गते बिहिबार

०७ जनवरी, २०२१टोकियो, जापान । पछिल्ला केहीदिनयता राजधानी टोकियोलगायतका...

भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० संग्रामपुर । गत चैत्र १६ गते...

Top