ब्रह्मलीन भए राष्ट्रकबि घिमिरे

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । राष्ट्रकवि माधव घिमिरेको निधन भएको छ । विगत केही महिनादेखि अस्वस्थ्य भएर घरमै अक्सिजनको सहारा लिएर आराम गरिरहेका घिमिरेको १ सय २ वर्षको उमेरमा आज साँझ करिब ६ बजे निधन भएको उनको पारिवारिक स्रोतले जानकारी दिएको छ । उनको काठमाडौंको लाजिम्पाटस्थित आफ्नै निवासमा निधन भएको हो ।

घिमिरे विक्रम् सम्वत् १९७६ साल असोजमा लमजुङ् जिल्लाको तत्कालीन पुस्तन भन्ने स्थानमा जन्मिएका थिए । नेपाली साहित्यमा घिमिरेका दर्जनौ कविता, कथा, निबन्धहरु रहेका छन् । यस्तै घिमिरेका केही महाकाब्य प्रकाशित भएका छन् भने केही प्रकाशनको क्रममा रहेका छन् । सरकारले घिमिरेलाई २०६० साल असोज ९ गते सरकारले राष्ट्रकविको उपाधि प्रदान गरेको थियो ।

घिमिरेका ‘गौरी’ शोककाव्य, ‘राष्ट्र निर्माता’ खण्डकाव्य, ‘मालती–मङ्गले’ गीतिनाटकलगायत प्रसिद्ध कृति हुन् । उनले भारतको वनारसबाट दर्शनमा शास्त्रीसम्मको अध्ययन गरेका थिए भने जीवनको केही समय शिक्षण तथा प्राध्यापन पेशामा पनि संलग्न रहेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं, धादिङ् र जनकपुरका गरी थप ३ जनामा कोरोना : देशभर संक्रमित हुनेको संख्या २४९ पुग्यो काठमाडौं, धादिङ् र जनकपुरका गरी थप ३ जनामा कोरोना : देशभर संक्रमित हुनेको संख्या २४९ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ मे, २०२०काठमाडौं । काठमाडौं, धादिङ्ग र जनकपुरमा गरी...

भारतबाट चोरी गरेको एक करोड रुपैयाँ कैलालीमा माटोको खाल्टोमा पुरिएको अवस्थामा भेटियो भारतबाट चोरी गरेको एक करोड रुपैयाँ कैलालीमा माटोको खाल्टोमा पुरिएको अवस्थामा भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । रोजगारीको लागि भारत पुगेकाहरुले...

अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

– विश्वनाथ खरेलएउटै महिनामा दुईवटा औंसी प-यो भने त्यसलाई...

Top