आज र भोलि देशका विभिन्न भागमा भारी वर्षाको सम्भावना, सतर्क रहन मौसमविद्हरुको आग्रह

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ अगस्ट, २०२०
काठमाडौं । देशका विभिन्न भागमा आगामी ४८ घण्टासम्म भारी वर्षात्को सम्भावना रहेको मौसम विद्हरुले जनाएका छन् । विशेषगरी आज काठमाडौं पश्चिमका जिल्लाहरु र भोलि काठमाडौंलगायत काठमाडौं पूर्वका जिल्लाहरुमा भारी वर्षात्को सम्भावना रहेको बताइएको छ । मनसुनी न्यून चापीय रेखा नेपालको पश्चिम भूभाग नजिक भएकाले नेपालमा पश्चिमबाट पूर्वतर्फ भारी बर्षात्को सम्भावना रहेको बताइएको छ ।

आज गण्डकी, कर्णाली, सुदुरपश्चिमलगायतका प्रदेशहरुमा भारी सम्भावना रहेको र योक्रम आइतबार अपरान्हसम्म जारी रहने बताइएको छ । यस्तै, भोलि बाग्मती प्रदेश र पूर्वतर्फका जिल्लाहरुमा भिषण वर्षात्को सम्भावना रहेको बताइएको छ । २ दिनसम्म कतिपय जिल्लामा भारी वर्षात्को सम्भावना रहेको र विभिन्न जिल्लाहरुमा मौसम विग्रँदै गएकोले बेलैमा सर्तक रहन विभागले आग्रह गरेको हो ।

पहिरो खस्नसक्ने सम्भावना भएका ठाउँमा वासिन्दा, खोला तथा नदी किनारमा रहेका बस्तीहरुलाई विशेष सतर्कता अपनाउन मौसम विभागले अनुरोध गरेको छ । भारी वर्षात् हुँदा तराईका कतिपय जिल्लाहरुमा डुबान हुनसक्ने भन्दै सतर्कता अपनाउन र सुरक्षित रहन सबैलाई विभागले आग्रह गरेको छ । विशेषगरी नदी तटीय क्षेत्र, चुरे क्षेत्रबाट बग्ने खोला तथा नदीहरुले आफ्नो धार नै परिवर्तन गर्नसक्ने भएकाले सतर्कता अपनाउन भनिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं छिर्ने नाकामा थप कडाई : रुघाखोकी तथा ज्वरो आएमा पिसिआर अनिवार्य काठमाडौं छिर्ने नाकामा थप कडाई : रुघाखोकी तथा ज्वरो आएमा पिसिआर अनिवार्य

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ मार्च, २०२१काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतमा कोरोना संक्रमितको...

उदयपुरमा थप एक भारतीयमा कोरोना पुष्टि, संक्रमितको संख्या ३१ पुग्यो उदयपुरमा थप एक भारतीयमा कोरोना पुष्टि, संक्रमितको संख्या ३१ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ अप्रिल, २०२०गाईघाट । उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिकामा रहेको एक...

कोरोना संक्रमणबाट निको हुनेको संख्या १२ पुग्यो कोरोना संक्रमणबाट निको हुनेको संख्या १२ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मार्च, २०२०चितवन । । नेपालमा कोरोना संक्रमणलाई जितेर...

दशैंको फूलपातीकै दिन मुगुमा भयानक दुर्घटना : ३२ को मृत्यु केही घाइते (अपडेट) दशैंको फूलपातीकै दिन मुगुमा भयानक दुर्घटना : ३२ को मृत्यु केही घाइते (अपडेट)

२०७८ मंशिर २४ गते शुक्रबार

१२ अक्टोबर, २०२१गमगढी, मुगु । बाँकेको नेपालगञ्जबाट मुगुको गमगढी...

Top