अमेरिकी राष्ट्रपतिले पत्रकार सम्मेलन गरिरहँदा ह्वाईट हाउस बाहिर गोली चल्यो, ट्रम्पको पत्रकार सम्मेलन स्थगित (भिडियोसहित)

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २३ गते आइतबार


११ अगस्ट, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले ह्वाईट हाउसस्थित राष्ट्रपति कार्यालयभित्र पत्रकार सम्मेलन गरिरहँदा बाहिर गोली चलेको आवाज आयो । यो आवाज उनको सुरक्षामा खटिएका सुरक्षाकर्मी तथा अन्य अधिकारीहरुले राम्ररी सुने । आवाज त्यहाँ जम्मा भएका पत्रकारहरुको कानमा समेत प-यो ।

तर गोलीको आवाज आइरहँदा पनि अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प आफ्नो भनाई पत्रकारहरुमाझ प्रस्तुत गरिरहेका थिए । एक्कासी उनको सुरक्षामा खटिएका एकजना सुरक्षाकर्मीले उनलाई रोके । ट्रम्पको पत्रकार सम्मेलनस्थलको दाहिनेपछि ढोकाको पछाडि बसिरहेका ती सुरक्षाकर्मीले ट्रम्पलाई आएर केही भने र अनि कान नजिकै गएर थप कुराकानी गरे । त्यसपछि उनले ट्रम्पलाई लिएर ढोकाभित्रपछि गए ।

पत्रकार सम्मेलनमा ट्रम्पको आसपासमा रहेका ह्वाईट हाउसका अन्य पदाधिकारी तथा सुरक्षाकर्मीपनि त्यसपछि बसिरहेको कुर्ची छाडेर ट्रम्प गएतिरै लागे । त्यतिबेलासम्म गोली चलिरहेको आवाज स्पष्टसँग सुनिइरहेको थियो । घटनाको नौ मिनेट पछि ट्रम्प फेरि पत्रकार सम्मेलन स्थलमै फर्केर घटनाको बारेमा जानकारी गराएका थिए । उनले पत्रकारहरुलाई बाहिर गोली चलेको र घटना के हो भन्ने बारेमा आफूले विस्तृत थाहा नपाएको बताएका थिए ।

घटना के थियो ?
अमेरिकाको गुप्त निकायले ह्वाईट हाउस बाहिर एकजना ५१ वर्षका संदिग्ध व्यक्तिलाई गोली हानेपछि अमेरिकी राष्ट्रपति भवन भित्र डोनाल्ड ट्रम्पको ‘प्रेसमिट’ नै स्थगित भएको थियो । बाहिर गोली चलेको आवाज राष्ट्रपति भवन बाहिरका विशेष प्रहरीले राष्ट्रपति भवनभित्र ट्रम्पको सुरक्षामा खटिएका सुरक्षा अधिकारीलाई जानकारी गराएका थिए ।

त्यसलगत्तै ती अधिकारीले राष्ट्रपति ट्रम्पलाई घटनाको जानकारी गराउँदै पत्रकार सम्मेलन बीचमा रोकेर भित्र लगेका थिए । सिबिएस न्यूजका अनुसार राष्ट्रपति भवन बाहिर एकजना संदिग्ध व्यक्तिलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिन खोज्दा उनले शंकास्पद क्रियाकलाप गरेपछि गोली प्रहार गरिएको सुरक्षा अधिकारीहरुले जनाएका छन् ।

प्रहरीको गोली लागेर घाइते भएका ती व्यक्तिको अहिले स्थानीय अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । ५१ वर्षका एकजना संदिग्ध व्यक्तिले आफ्नो साथमा हतियार रहेको भन्दै सुरक्षाकर्मीलाई धम्क्याईरहेका थिए । यसपछि उनले शरीरको कपडाभित्रबाट पेस्तोल निकालेर नजिकै रहेको रुखलाई ताकेर फाएरिङ्ग खोलेका थिए । त्यसपछि जवाफमा प्रहरीले उनीमाथि गोली प्रहार गरेको थियो । घटना अमेरिकी समय अनुसार सोमबार साँझ ५ बजेर ५५ मिनेट जाँदा भएको बताइएको छ। भिडियो हेर्न तलको लिंकमा क्लिक गर्नुहोला ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जलवायु पविर्तनसम्बन्धी कुम्भमेला मड्रिडमा शुरु, करिब २ सय देशका प्रतिनिधि सहभागी जलवायु पविर्तनसम्बन्धी कुम्भमेला मड्रिडमा शुरु, करिब २ सय देशका प्रतिनिधि सहभागी

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

०९ डिसेम्बर, २०१९मड्रिड । युरोपेली मुलुक स्पेनको पर्यटकीय सहर...

चीनका नेपालीको उद्दार कहिले ? चीनका नेपालीको उद्दार कहिले ?

२०७७ बैशाख २० गते शनिबार

पि.एल. तरंग – सरकारले नोबल कोरोना भाईरसबाट ग्रस्त बनेको...

भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ जनवरी, २०२० इस्तानबुल । टर्कीको पूर्वी क्षेत्रमा अवस्थित...

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा

२०७८ असार १७ गते बिहिबार

०७ जनवरी, २०२१टोकियो, जापान । पछिल्ला केहीदिनयता राजधानी टोकियोलगायतका...

Top