काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार


३० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने क्रममा काठमाडौंको थानकोट नाकामा स्वाब लिइएका मध्ये २४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि सरकारले फेरि काठमाडौं प्रवेशमा आशिंक रोक लगाएको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को निर्णय अनुसार गृहमन्त्रालयले हरेक दिन साँझ ७ बजेदेखि बिहान ७ बजेसम्म काठमाडौं प्रवेश गर्ने यात्रुबाहक निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनमा रोक लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यद्यपि विरामी बोकेका वा अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिहरुको हकमा यो नियम लागू नहुने मन्त्रालयले स्पष्ट पारेको छ । मन्त्रालयले आज एक विज्ञप्ति निकालेर आज ैसाँझ देखि लागू हुने गरी यो नियम जारी गरेको जनाएको छ । गृहमन्त्रालयले जारी गरेको सूचनामा एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा प्रवेश गर्ने सवारी साधनको हकमा पनि अत्यावश्यक र विशेष अवस्थामा मात्रै पास जारी गर्न र पूर्ण निगरानी बढाउन सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालय र सुरक्षा निकायलगायत सरोकारवालाहरुलाई निर्देशन दिइएको छ ।

गएको साउन ७ गतेदेखि सरकारले देशव्यापी रुपमा लकडाउन खुकुलो पारेसँगै अहिले उपत्यकालगायतका विभिन्न जिल्लामा छोटो दुरीका गाडीहरु निर्वाध रुपमा सञ्चालन भै रहेका छन् । जसका कारण पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको संख्या पनि ह्वात्तै बढ्न थालेको छ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
ताईवानका बायुसेना प्रमुखको हेलिकप्टर दुर्घटनामा परी निधन ताईवानका बायुसेना प्रमुखको हेलिकप्टर दुर्घटनामा परी निधन

२०७६ पुष १७ गते बिहिबार

०२, जनवरी, २०२० ताईपेइ । ताईवानका बायुसेना प्रमुखको हेलिकोप्टर...

युद्ध अपराधको अभियोगमा रुसका राष्ट्रपति पुटिनसहित २ जना विरुद्ध पक्राउ पूर्जी जारी युद्ध अपराधको अभियोगमा रुसका राष्ट्रपति पुटिनसहित २ जना विरुद्ध पक्राउ पूर्जी जारी

२०७९ चैत्र ३ गते शुक्रबार

१७ मार्च, २०२३लिंकरोभर, बेल्जियम । युक्रेनमाथि विगत एक वर्षदेखि...

युएईको अस्पतालमा उपचाररत १ इटालीयनसहित दुई नेपाली कोरोना संक्रमणबाट मुक्त भए युएईको अस्पतालमा उपचाररत १ इटालीयनसहित दुई नेपाली कोरोना संक्रमणबाट मुक्त भए

२०७६ चैत्र १० गते सोमबार

२३ मार्च, २०२० अबुधावी । संयुक्त अरव इमिरेट्समा कोरोना...

जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस

२०७७ जेठ ४ गते आइतबार

१७ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट प्रभावित हुने तथा...

Top