hi himalaya nepal

काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार


३० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने क्रममा काठमाडौंको थानकोट नाकामा स्वाब लिइएका मध्ये २४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि सरकारले फेरि काठमाडौं प्रवेशमा आशिंक रोक लगाएको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को निर्णय अनुसार गृहमन्त्रालयले हरेक दिन साँझ ७ बजेदेखि बिहान ७ बजेसम्म काठमाडौं प्रवेश गर्ने यात्रुबाहक निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनमा रोक लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यद्यपि विरामी बोकेका वा अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिहरुको हकमा यो नियम लागू नहुने मन्त्रालयले स्पष्ट पारेको छ । मन्त्रालयले आज एक विज्ञप्ति निकालेर आज ैसाँझ देखि लागू हुने गरी यो नियम जारी गरेको जनाएको छ । गृहमन्त्रालयले जारी गरेको सूचनामा एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा प्रवेश गर्ने सवारी साधनको हकमा पनि अत्यावश्यक र विशेष अवस्थामा मात्रै पास जारी गर्न र पूर्ण निगरानी बढाउन सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालय र सुरक्षा निकायलगायत सरोकारवालाहरुलाई निर्देशन दिइएको छ ।

गएको साउन ७ गतेदेखि सरकारले देशव्यापी रुपमा लकडाउन खुकुलो पारेसँगै अहिले उपत्यकालगायतका विभिन्न जिल्लामा छोटो दुरीका गाडीहरु निर्वाध रुपमा सञ्चालन भै रहेका छन् । जसका कारण पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको संख्या पनि ह्वात्तै बढ्न थालेको छ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चराउन लगेकै बेला प्राण त्यागिन् ८४ वर्षकी ‘रतनकली’ले चराउन लगेकै बेला प्राण त्यागिन् ८४ वर्षकी ‘रतनकली’ले

२०७६ पुष १२ गते शनिबार

२ ८ डिसेम्बर, २०१९ कञ्चनपुर । कञ्चनपुरस्थित शुक्लाफाँटा राष्ट्रिय...

फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित) फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित)

२०७६ मंशिर ३० गते सोमबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । वर्षौदेखि विजुली, टेलिफोन, केबललगायतका...

सेनाको गाडी सडकबाट छाँगामा खस्यो, १ को मृत्यु, ६ घाइते सेनाको गाडी सडकबाट छाँगामा खस्यो, १ को मृत्यु, ६ घाइते

२०७६ माघ २९ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२० सल्यान । नेपाली सेनाको एउटा गाडी...

बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौै बाल्यावस्थामा तस्करीमा परी उद्धार भई...

Top