काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने क्रममा काठमाडौंको थानकोट नाकामा स्वाब लिइएका मध्ये २४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि सरकारले फेरि काठमाडौं प्रवेशमा आशिंक रोक लगाएको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को निर्णय अनुसार गृहमन्त्रालयले हरेक दिन साँझ ७ बजेदेखि बिहान ७ बजेसम्म काठमाडौं प्रवेश गर्ने यात्रुबाहक निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनमा रोक लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यद्यपि विरामी बोकेका वा अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिहरुको हकमा यो नियम लागू नहुने मन्त्रालयले स्पष्ट पारेको छ । मन्त्रालयले आज एक विज्ञप्ति निकालेर आज ैसाँझ देखि लागू हुने गरी यो नियम जारी गरेको जनाएको छ । गृहमन्त्रालयले जारी गरेको सूचनामा एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा प्रवेश गर्ने सवारी साधनको हकमा पनि अत्यावश्यक र विशेष अवस्थामा मात्रै पास जारी गर्न र पूर्ण निगरानी बढाउन सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालय र सुरक्षा निकायलगायत सरोकारवालाहरुलाई निर्देशन दिइएको छ ।

गएको साउन ७ गतेदेखि सरकारले देशव्यापी रुपमा लकडाउन खुकुलो पारेसँगै अहिले उपत्यकालगायतका विभिन्न जिल्लामा छोटो दुरीका गाडीहरु निर्वाध रुपमा सञ्चालन भै रहेका छन् । जसका कारण पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको संख्या पनि ह्वात्तै बढ्न थालेको छ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
प्रदेश ५ को राजधानी बुटबल र नाम लुम्बिनी कायम हुने सम्भावना प्रवल प्रदेश ५ को राजधानी बुटबल र नाम लुम्बिनी कायम हुने सम्भावना प्रवल

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जनवरी, २०२० बुटबल । अन्ततः प्रदेश नम्बर ५...

१५ दिन थप भयो लकडाउन, जेठ २० सम्म कायम रहने १५ दिन थप भयो लकडाउन, जेठ २० सम्म कायम रहने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड १९)को...

अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अगस्ट, २०२०ब्रसेल्स, बेल्जियम । युरोपेली मुलुकमा गर्मी (समर)...

जोखिम कायमै रहेको भन्दै लकडाउन थप्न सिफारिस जोखिम कायमै रहेको भन्दै लकडाउन थप्न सिफारिस

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस संक्रमणको जोखिम कायमै...

Top