hi himalaya nepal

देशभरका विद्यालयमा रहेको आइसोलेसन र क्वारेन्टिन हटाउने सरकारको निर्णय

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार


३० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । सरकारले गएको चैत्र ५ गतेपछि बन्द रहेको र कोरोना संक्रमितलाई लक्षित गर्दै बनाइएको देशभरका विद्यालयको क्वारेन्टाइन स्थल हटाउने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्री परिषद्को बैठकले देशभरका विद्यालयमा रहेका क्वारेन्टाइन स्थल र आइसोलेसन स्थललाई हटाउने निर्णय गरेको हो ।

क्वारेन्टाइनका लागि प्रयोग भएको विद्यालय । फाइल तस्वीर ।

गत चैत्र ५ गते देशभर लकडाउन शुरुभएसँगै सरकारले देशका दर्जनौं विद्यालयहरुलाई क्वारेन्टाइन स्थल र आइसोलेसनको रुपमा विकसित गरेको थियो । सम्भावित कोरोना जोखिम र त्यसको व्यवस्थापनका लागि भन्दै सरकारले देशका सबै प्रदेशका विभिन्न वडामा रहेका विद्यालयहरुमा क्वारेन्टाइन कक्ष र आइसोलेसन कक्ष बनाएको थियो । विशेष गरी तराईका जिल्लाहरुमा धेरै मात्रामा विद्यालयहरु यो प्रयोजनका लागि प्रयोग गरिएको छ ।

भारतमा काम गरेर फर्कने तराई क्षेत्रका नागरिकलाई लक्षित गर्दै नेपाल भारत सिमावर्ती तराईका जिल्लाहरुका सयौं विद्यालयहरुमा अहिले पनि क्वारेन्टाइन र आइसोलेसन कक्ष रहेको छ । तर सरकारले अब भदौ १ गतेदेखि देशभर विद्यार्थी भर्ना अभियान सञ्चालन गर्न र अवस्था हेरेर विद्यालय सञ्चालनको तयारी गरेसँगै देशभरका आइसोलसन र क्वारेन्टाइन सेन्टर हटाउने निर्णय गरेको हो ।

आइसोलेसन केन्द्र हटाएसँगै ती क्षेत्रमा आवश्यक सरसफाई तथा भाईरसको संभावित जोखिमलाई हटाउन राम्ररी निर्मलीकरण गर्नका लागि पनि सम्बन्धित गाउँपालिका तथा नगरपालिकालाई आग्रह गरिएको सरकारका प्रवक्ता युवराज खतिवडाले जानकारी दिए । सरकारले भदौ १ गतेदेखि देशभरका विद्यालयमा भर्ना अभियान शुरु गर्ने तयारी गरेसँगै विद्यालयहरुले पनि पाठ्यपुस्तक वितरण तथा अन्य आवश्यक तयारी अघि बढाएका छन् । यद्यपि नेपालमा कोरोनाको जोखिम बढ्दै गएका कारण तत्काल विद्यालयहरुमा पठनपाठन हुनेमा भने आशंका नै देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘चल न माया चल’को सफलताले बाह्र वर्षपछि फेरि खोला फर्कियो भन्छन् गायक सुवेदी ‘चल न माया चल’को सफलताले बाह्र वर्षपछि फेरि खोला फर्कियो भन्छन् गायक सुवेदी

२०७६ माघ २९ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । नेपालीमा एउटा उखान छ,...

जर्मनी गोलीकाण्ड : मृतकको संख्या ९ पुग्यो, संदिग्ध आक्रमणकारी र उनकी आमा कोठाभित्रै मृत भेटिए जर्मनी गोलीकाण्ड : मृतकको संख्या ९ पुग्यो, संदिग्ध आक्रमणकारी र उनकी आमा कोठाभित्रै मृत भेटिए

२०७६ फाल्गुन ८ गते बिहिबार

२० फेब्रुअरी, २०२० बर्लिन । युरोपेली मुलुक जर्मनीका दुई...

बेलायतमा पार्कबाट हराईरहेकी नेपाली बृद्दा मृत अवस्थामा भेटिइन् (अपडेट) बेलायतमा पार्कबाट हराईरहेकी नेपाली बृद्दा मृत अवस्थामा भेटिइन् (अपडेट)

२०७७ बैशाख ३० गते मंगलबार

१२ मे, २०२०वेस्टह्याम । बेलायतको राजधानी लण्डनबाट दक्षिण पूर्वमा...

८ लाख ठगी गरेको भन्दै काँग्रेस सांसद पार्वताविरुद्ध काठमाडौंमा उजुरी ८ लाख ठगी गरेको भन्दै काँग्रेस सांसद पार्वताविरुद्ध काठमाडौंमा उजुरी

२०७६ माघ २१ गते मंगलबार

०४ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । आफूहरु आफ्नै प्रतिनिधिबाट ठगिएको...

Top