फेरि सक्रिय भयो मनसुन, आजबाट ५ दिनसम्म भारी बर्षा हुने विभागको अनुमान

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२७ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । वर्षायाम शुरु भएसँगै देशका विभिन्न जिल्लामा निरन्तर रुपमा बर्षा भईरहेको छ । यही क्रममा आजबाट आगामी ५ दिन देशका विभिन्न जिल्लामा थप वर्षा हुनसक्ने भन्दै मौसम विभागले सर्तक रहन सबैलाई आग्रह गरेका छ । विशेष गरी आजबाट सक्रिय हुने मौसमले देशका विभिन्न जिल्लामा भारी वर्षात्को सम्भावना रहेको बताइएको छ ।

नदी तथा खोला किनार आसपासमा बस्ने वासिन्दालाई यस अवधिमा विशेष सर्तकता अपनाउन विभागले आग्रह गरेको छ । देशका कतिपय पहाडी जिल्लामा पनि यो बीचमा भीषण वर्षात्को सम्भावना रहेको विभागको पूर्वानुमान रहेको छ । विगत केहीसाता देश नेपालमा मनसुन सक्रिय रहेको भएपनि पछिल्लो एकसाता मनसुन केही कमजोर बनेका कारण देशका केही प्रदेशमा मात्रै वर्षा भएको थियो । तर आजबाट फेरि थप केही जिल्लाहरुमा भारी वर्षा हुने अनुमान विभागले गरेको छ ।

आजबाट शुरुहुने वर्षात् आगामी शुक्रबारसम्म जारी रहने भन्दै विभागले राजमार्ग तथा अन्य स्थानमा यात्रा गर्दासमेत विषेश सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेको छ । विभागले पश्चिम नेपालको स्याङ्गजा र पोखरामा भीषण वर्षा भएको भन्दै त्यस आसपासका वासिन्दा (विशेष गरी खोला र नदी आपसासका बस्तीहरुमा ) र पर्वत जिल्लाको मोदी आसपासका खोला र कालीगण्डकी नदीहरुमा पानीको उच्च बहाव आउनसक्ने जनाएको छ । यस्तै पूर्वी नेपाल, पश्चिम नेपाल, सुदरपश्चिमका कतिपय जिल्लाहरुमा निरन्तर रुपमा पानी परिरहेको रहेको विभागले जनाएको छ ।

यो पाँच दिनमा विशेषत गुल्मी, धादिङ्ग, स्याङ्गजा,कास्की, पाल्पा, चितवन, तनहुँ, नवलपरासी, रुपन्देही, कपिलबस्तुलगायतका जिल्लामा भारी वर्षा हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । पाँच दिनमध्ये पनि बुधबार र बिहीबार भिषण वर्षात्को सम्भावना विभागले औंल्याएको छ । तराईका जिल्लाहरुमा हुने बर्षात्ले त्यस क्षेत्रका खोला नदीमा पानीको बहाब बढ्न सक्ने र कतिपय जिल्लामा बस्तीमा बाढी पस्नसक्ने बताइएको छ । तराईका समथल भूभागका कतिपय बस्ती क्षेत्र डुबानमा पर्नसक्ने पूर्वानुमान विभागले गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काजकिस्तानमा उडिरहेको विमान घरमाथि बज्रँदा १४ को ज्यान गयो काजकिस्तानमा उडिरहेको विमान घरमाथि बज्रँदा १४ को ज्यान गयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ डिसेम्बर, २०१९नूरसुल्तान । काजकिस्तानमा आज भएको यात्रुबाहक विमान...

ललितपुरबाट सुनपसल लुट्ने ३ भारतीय सतुंगलमा समातिए ललितपुरबाट सुनपसल लुट्ने ३ भारतीय सतुंगलमा समातिए

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रहरीले ललितपुरस्थित एक सुनपसलबाट...

चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ जुन, २०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थलको रुपमा रहेको...

सर्लाहीका कोरोना संक्रमित  जनकपुर अस्पतालको आइसोलेसनबाट  फरार, प्रहरी खोजीमा जुट्यो सर्लाहीका कोरोना संक्रमित जनकपुर अस्पतालको आइसोलेसनबाट फरार, प्रहरी खोजीमा जुट्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०मानसिक समस्यासमेत रहेका सर्लाही जिल्ला स्थायी घर...

Top