फेरि सक्रिय भयो मनसुन, आजबाट ५ दिनसम्म भारी बर्षा हुने विभागको अनुमान

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १२ गते सोमबार


२७ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । वर्षायाम शुरु भएसँगै देशका विभिन्न जिल्लामा निरन्तर रुपमा बर्षा भईरहेको छ । यही क्रममा आजबाट आगामी ५ दिन देशका विभिन्न जिल्लामा थप वर्षा हुनसक्ने भन्दै मौसम विभागले सर्तक रहन सबैलाई आग्रह गरेका छ । विशेष गरी आजबाट सक्रिय हुने मौसमले देशका विभिन्न जिल्लामा भारी वर्षात्को सम्भावना रहेको बताइएको छ ।

नदी तथा खोला किनार आसपासमा बस्ने वासिन्दालाई यस अवधिमा विशेष सर्तकता अपनाउन विभागले आग्रह गरेको छ । देशका कतिपय पहाडी जिल्लामा पनि यो बीचमा भीषण वर्षात्को सम्भावना रहेको विभागको पूर्वानुमान रहेको छ । विगत केहीसाता देश नेपालमा मनसुन सक्रिय रहेको भएपनि पछिल्लो एकसाता मनसुन केही कमजोर बनेका कारण देशका केही प्रदेशमा मात्रै वर्षा भएको थियो । तर आजबाट फेरि थप केही जिल्लाहरुमा भारी वर्षा हुने अनुमान विभागले गरेको छ ।

आजबाट शुरुहुने वर्षात् आगामी शुक्रबारसम्म जारी रहने भन्दै विभागले राजमार्ग तथा अन्य स्थानमा यात्रा गर्दासमेत विषेश सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेको छ । विभागले पश्चिम नेपालको स्याङ्गजा र पोखरामा भीषण वर्षा भएको भन्दै त्यस आसपासका वासिन्दा (विशेष गरी खोला र नदी आपसासका बस्तीहरुमा ) र पर्वत जिल्लाको मोदी आसपासका खोला र कालीगण्डकी नदीहरुमा पानीको उच्च बहाव आउनसक्ने जनाएको छ । यस्तै पूर्वी नेपाल, पश्चिम नेपाल, सुदरपश्चिमका कतिपय जिल्लाहरुमा निरन्तर रुपमा पानी परिरहेको रहेको विभागले जनाएको छ ।

यो पाँच दिनमा विशेषत गुल्मी, धादिङ्ग, स्याङ्गजा,कास्की, पाल्पा, चितवन, तनहुँ, नवलपरासी, रुपन्देही, कपिलबस्तुलगायतका जिल्लामा भारी वर्षा हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । पाँच दिनमध्ये पनि बुधबार र बिहीबार भिषण वर्षात्को सम्भावना विभागले औंल्याएको छ । तराईका जिल्लाहरुमा हुने बर्षात्ले त्यस क्षेत्रका खोला नदीमा पानीको बहाब बढ्न सक्ने र कतिपय जिल्लामा बस्तीमा बाढी पस्नसक्ने बताइएको छ । तराईका समथल भूभागका कतिपय बस्ती क्षेत्र डुबानमा पर्नसक्ने पूर्वानुमान विभागले गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण

२०७६ फाल्गुन ९ गते शुक्रबार

२१ जनवरी, २०२० सोल । दक्षिण कोरियामा पहिलोपटक कोरोना...

रोकियो स्ववियु चुनाव रोकियो स्ववियु चुनाव

२०७६ फाल्गुन ६ गते मंगलबार

१८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । ३ वर्षपछि हुन लागेको...

कोरोनाबाट नेपालमा ३३ औं मृत्यु, कतारबाट फर्केका थिए गोर्खाका मृतक पुरुष कोरोनाबाट नेपालमा ३३ औं मृत्यु, कतारबाट फर्केका थिए गोर्खाका मृतक पुरुष

२०७७ असार २० गते शनिबार

०४ जुलाई, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कारोना संक्रमणबाट थप १...

Top