सर्वोच्चले साढे १६ वर्ष जेल सजायाँ घटाई दिएपछि पूर्वडिआइजी कोइराला थुनामुक्त

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । आफ्नै श्रीमतीको हत्या गरी शव जलाएर काठमाडौं फर्कँदै गर्दा पक्राउ परेका सशस्त्र प्रहरीका पूर्वडीआइजी रञ्जन कोइराला जेल सजायाँको २ तिहाई भाग पनि भुक्तान नगरी जेल मुक्त भएका छन् । २०६८ साल माघमा श्रीमतीको हत्या गरेर मकवानपुरको पालुङ्गस्थित जंगलमा शव जलाएर काठमाडौं फर्कँदै गर्दा उनलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो ।

पछि घटनाको अनुसन्धानका क्रममा उनले नै घरायसी विवादका कारण श्रीमतीको हत्या गरेको र शव समेत जलाएको प्रमाणित भएपछि काठमाडौं जिल्ला अदालते उनलाई सर्वस्वसहित जन्मकैदको सजायाँ सुनाएको थियो । उनी २०७१ साल बैशाख ७ गतेदेखि उनी डिल्लीबजारस्थित कारागारमा जेल सजायाँ भुक्तान गर्दै आएका थिए । सर्वोच्च अदालतले केहीदिनअघि उनको बाँकी कैद मिनाहा गरिदिएको थियो ।

प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरासहितको इजलासले करिब १६ वर्ष ६ महिनाको बाँकी जेल भुक्तानको समयलाई मिनाह गर्दै कोइरालालाई थुनामुक्त गर्न आदेश दिएको थियो । जिल्ला अदालतको निर्णय अनुसार यदि जेल समय भुक्तान गरिरहेको भए कोइराला विक्रम सम्वत २०९३ सालमा जेल मुक्त हुन थिए । तर गत असारको दोश्रो साता अदालतले यो निर्णय गरेसँगै आजबाट उनी थुनामुक्त भएका हुन् ।

पूर्व डिआईजी कोइराला र उनले हत्या गरेकी श्रीमती गीता कोइराला । फाइल तस्वीर ।

उनी डिल्लीबजार कारागारबाट निजी कारमा चढेर बाहिरिएका छन् । उनलाई लिन उनकी प्रेमिका तारा रेग्मी डिल्लीबजार कारागारमा निजी कार लिएर पुगेकी थिइन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको पूर्वतयारी : चीनलगायत ५ देशका नागरिकलाई काठमाडौं विमानस्थलमा भिषा नदिइने कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको पूर्वतयारी : चीनलगायत ५ देशका नागरिकलाई काठमाडौं विमानस्थलमा भिषा नदिइने

२०७६ फाल्गुन २० गते मंगलबार

०३ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस संक्रमणको...

रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०मस्को । युरोप र अमेरिकी राष्ट्रहरुमा कोरोनाले...

मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अगस्ट, २०२०नयाँदिल्ली । केहीसाता अघि मस्तिष्कको सर्जरी गराएका...

नारायणगढ–मुग्लिन सडकखण्डमा फेरि झर्यो पहिरो, सडक पूर्वरुपमा अवरुद्ध नारायणगढ–मुग्लिन सडकखण्डमा फेरि झर्यो पहिरो, सडक पूर्वरुपमा अवरुद्ध

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०२०रामनगर, चितवन । अविरल वर्षात्का कारण गएको...

Top