४ महिनादेखि बन्द देशभरको सार्वजनिक यातयात आगामी बिहीबारबाट सञ्चालन गर्ने व्यवसायीको निर्णय

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण ६ गते मंगलबार


२१ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । अन्ततः लामो समयको छलफलपछि यातयात व्यवासयीहरु देशव्यापी रुपमा सार्वजनिक यातयात सञ्चालन गर्न सहमत देखिएका छन् । यातयात व्यवसाय सञ्चालन गर्ने विभिन्न यातयात क्षेत्रमा सक्रिय विभिन्न व्यवसायीहरु सम्बद्ध संघ संगठनको आज बसेको संयुक्त बैठकले आगामी साउन ८ गते अर्थात् बिहीबार देखि देशभर सरकारले तोकेको मापदण्ड पुरा गरी यातयात सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि करिब एक साताअघि सरकारले यातयात व्यवसायीलाई तत्काल जिल्ला भित्र यातयात सञ्चालनका लागि निर्देशन दिएको भएपनि व्यवसायीहरु विभिन्न माग राख्दै तत्काल यातयात सञ्चालन गर्न नसकिने अडानमा थिए । तर सरकारले व्यवसायीको समस्या समाधानका लागि छुट्टै कार्यदल गठन गरी छलफल गर्ने आश्वासन दिएपछि व्यवसायीहरु सार्वजनिक यातयात सञ्चालनका लागि राजी भएका हुन् ।

यसअघि सरकारको निर्णय लगत्तै काठमाडौं उपत्यकालगायत देशका केही जिल्लामा साझा, मयुरलगायतका केही सार्वजनिक गाडीहरुहरुले सेवा निरन्तर गरेका थिए । तर नेपाल राष्ट्रिय यातयात व्यवसायी महासंघलगायतका केही व्यवसायीहरुले लकडाउनका कारण सार्वजनिक गाडी चलाउन नपाउँदा सवारी साधनको मासिक किस्ता र व्याज तिर्न नसकेको भन्दै तत्काल यातयात सञ्चालन गर्न नसकिने बताउँदै आएका थिए ।

उनीहरुले राहतका लागि सरकारसँग विभिन्न माग राखेका थिए । तर सरकारले व्यवसाीको मागलाई सम्बोधनका लागि पहल गर्ने भन्दै सेवा सूचारु गराउन पुनः आग्रह गरेपछि आगामी बिहीबारदेखि यातयात सेवा सञ्चालन गर्न व्यवसायी सहमत देखिएका हुन् । आगामी साउन ८ गतेपछिको अवस्थाका बारेमा सरकारले केही जानकारी नगराएको भन्दै व्यवासायीहरुले अहिले सम्बन्धित जिल्ला भित्र मात्रै र काठमाडौंको हकमा भने तिन जिल्ला भित्र मात्रै गाडी सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेका हुन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दाङ्गमा उद्योग बाणिज्य संघको एम्बुलेन्सबाट ‘ब्राउन सुगर’ तस्करी, एक युवतीसहित ३ पक्राउ दाङ्गमा उद्योग बाणिज्य संघको एम्बुलेन्सबाट ‘ब्राउन सुगर’ तस्करी, एक युवतीसहित ३ पक्राउ

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०५ जुन, २०२०घोराही, दाङ्ग । त्यसो त सामान्य अर्थमा...

युरोपका उदाहरणीय एक नेपाली बुबा : जसले कहिल्यै हार मानेनन् युरोपका उदाहरणीय एक नेपाली बुबा : जसले कहिल्यै हार मानेनन्

२०७९ फाल्गुन १५ गते सोमबार

२१ औं शताब्दीको अहिलेको जमानामा पनि हाम्रो समाज कतिपय...

सोमबार थप २४४५ जनामा कोरोना संक्रमण, निको हुनेको संख्या पनि उल्लेख्य सोमबार थप २४४५ जनामा कोरोना संक्रमण, निको हुनेको संख्या पनि उल्लेख्य

२०७८ श्रावण ४ गते सोमबार

१९ जुलाई, २०२१काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित) चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित)

२०७५ चैत्र १० गते आइतबार

२४ मार्च, २०१८ काठमाडौं । सरकारले नेत्रविक्रम चन्द नेतृत्वको...

Top