hi himalaya nepal

५ दिन भारी वर्षाको सम्भावना, सर्तकता अपनाउन आग्रह

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण २ गते शुक्रबार


१७ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । वर्षायाम शुरुभएसँगै देशका विभिन्न भागमा भएको भीषण वर्षापछि बढेको नदीले बगाएर तथा पहिरोमा पुरिएर यो वर्षमात्रै अहिलेसम्म दर्जनौं मानिसको ज्यान गै सकेको छ । कयन् बेपत्ता भएका छन् भने करोडौंको भौतिक सम्पत्ति क्षति भएको छ ।

फाइल तस्वीर ।

यही क्रममा आगामी ५ दिन देशका विभिन्न स्थानमा भीषण वर्षाको सम्भावना रहेको भन्दै सचेत रहन जल तथा मौसम पूर्वानुमानका क्षेत्रमा कार्यरत विभिन्न निकायले सबैलाई आग्रह गरेको छ । राष्ट्रिय विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरणले आज एक विज्ञप्ति निकालेर आगामी साउन ४ गते सोमबारदेखि साउन ८ गतेसम्म ५ दिन देशभर भारी वर्षाको सम्भावना रहेको पूर्वानुमान गरेको छ । विशेष गरी कर्णाली र सुदुरपश्चिम प्रदेश बाहेक अन्य प्रदेश र जिल्लामा यी पाँच दिन भिषण वर्षात् हुनसक्ने भन्दै प्रधिकरणले यस्तो आग्रह गरेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागले पनि यो पाँच दिन देशका विभिन्न भागमा धेरै वर्षात्को सम्भावना रहेको भन्दै सचेत र सर्तक रहन आग्रह गरेको छ ।

विशेष गरी भीरको मुनितिर रहेका बस्ती, खोला तथा नदीका छेउछाउका बस्ती एवं पहिरो र डुवानलगायत जोखिमयुक्त क्षेत्रमा रहेका बस्तीका वासिन्दाले यसबीचमा विशेष सावधानी अपनाउनुपर्ने विज्ञहरुले बताएका छन् । तराईका जिल्लामा डुवानको समस्या तथा पहाडमा पहिरोको जोखिम रहेको भन्दै उनीहरुले वर्षातका बेला हुनसक्ने बाहिर पहिरोलाई मध्यनजर गर्दै सम्भावित सुरक्षित स्थानमा बस्नका लागि सबैलाई अनुरोध समेत गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पछिल्लो २४ घण्टामा भेटिए १ हजार १११ संक्रमित , काठमाडौंमा एकैदिन थपिए हालसम्मकै धेरै पछिल्लो २४ घण्टामा भेटिए १ हजार १११ संक्रमित , काठमाडौंमा एकैदिन थपिए हालसम्मकै धेरै

२०७७ भाद्र ११ गते बिहिबार

२७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । नेपालमा पहिलोपटक एकैदिन १ हजार...

कुबेत, बहराइन र दुबईमा शुक्रबारमात्रै थप ३५ नेपालीमा कोरोना संक्रमण कुबेत, बहराइन र दुबईमा शुक्रबारमात्रै थप ३५ नेपालीमा कोरोना संक्रमण

२०७७ बैशाख ५ गते शुक्रबार

१७ अप्रिल, २०२० मानमा । बैदेशिक रोजगारीको लागि बहराईन...

पुराना संगीतकर्मी तथा गायक सञ्जीप प्रधानका बुबा गणेशभक्तको निधन पुराना संगीतकर्मी तथा गायक सञ्जीप प्रधानका बुबा गणेशभक्तको निधन

२०७६ माघ २७ गते सोमबार

१०, फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । ५० र ६० को...

सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय

२०७७ मंशिर १५ गते सोमबार

३० नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । सरकारले छिमेकी मुलुक भारतसहित नेपालसँग...

Top