नेपालमा कोरोना : नयाँ संक्रमित भन्दा निको भएर घर फर्कनेको संख्या बढी

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण १ गते बिहिबार


१५ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला केहीदिनयता कोरोना संक्रमितको संख्या घट्न थालेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आज गरेको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा देशभर कुल १ सय ६७ जनामा मात्रै कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जनाएको छ । यो पछिल्लो २४ घण्टा यता देखिएका कोरोना संक्रमितको नयाँ तथ्यांक हो । यो तथ्यांक अनुसार नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या अब विस्तारै घट्ने क्रममा रहेको देखिएको छ ।

मन्त्रालयले आज दिएको जानकारी अनुसार देशभर परिक्षणको क्रम पनि जारी रहेपनि संक्रमितको संख्या भने ह्वात्तै घट्न थालेको छ । भारतबाट आउनेहरुको संख्या निक्कै कम हुने गरेको र देशभित्र पनि अहिले आशिंक लकडाउनको अवस्था रहेकोले पनि संक्रमितको संख्या घट्न थालेको चिकित्सकहरुले जनाएको छ । बाहिरबाट आएकाहरुले पनि क्वारेन्टाइनमै बसेर नियम पालन गरेकोले पनि कोरोना संक्रमण फैलन नपाएको विज्ञहरु बताउँछन् । नेपालमा हालसम्म १७ हजार ३ ४४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

ती मध्ये ११ हजार २ सय ४९ भाइरसमुक्त भएका छन् भने ३९ जनाको मृत्यु भएको छ । मन्त्रालयले आज गरेको पत्रकार सम्मेलनमा काठमाडौं उपत्यकामा पछिल्लो २४ घण्टायता एक जनापनि संक्रमित भेटिएका छैनन् । यही अवधिमा २ सय १३ जना निको भएर घर फर्केका छन् । सरकारले अहिले जिल्लाभित्र मात्रै गाडीहरु सञ्चालन गर्न अनुमति दिएको भएपनि सीमा नाका तथा अन्र्तराष्ट्रिय तथा राष्ट्रिय उडानहरुमा प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

यद्यपि अत्यावश्यकीय सामान ल्याउन प्रयोग हुने विमान तथा चार्डर उडानहरु भने नियमित छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दाङ्गमा उद्योग बाणिज्य संघको एम्बुलेन्सबाट ‘ब्राउन सुगर’ तस्करी, एक युवतीसहित ३ पक्राउ दाङ्गमा उद्योग बाणिज्य संघको एम्बुलेन्सबाट ‘ब्राउन सुगर’ तस्करी, एक युवतीसहित ३ पक्राउ

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०५ जुन, २०२०घोराही, दाङ्ग । त्यसो त सामान्य अर्थमा...

टीकापुर हत्याकाण्डका मुख्य नाईकेको खुट्टामा फलामे सिक्री देखेपछि प्रधानमन्त्री रुष्ट.. टीकापुर हत्याकाण्डका मुख्य नाईकेको खुट्टामा फलामे सिक्री देखेपछि प्रधानमन्त्री रुष्ट..

२०७६ असार ७ गते शनिबार

२२ जुन, २०१९ काठमाडौं । एक नाबालक सहित ९...

सरकारको दाबी : ‘नेपाल अब मगन्ते र सडक बालबालिका मुक्त देश बन्यो’ सरकारको दाबी : ‘नेपाल अब मगन्ते र सडक बालबालिका मुक्त देश बन्यो’

२०७७ असार ४ गते बिहिबार

१८ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले नेपाल अब सडक बालबालिका...

क्षति भएको ४ वर्षपछि सिंहदरबारको पश्चिम मोहडा प्रबलीकरण थालियो क्षति भएको ४ वर्षपछि सिंहदरबारको पश्चिम मोहडा प्रबलीकरण थालियो

२०७६ कार्तिक ५ गते मंगलबार

२२ अक्टोबर, २०१९काठमाडौं । २०७२ साल बैशाख १२ गते...

Top