नेपालमा कोरोना : नयाँ संक्रमित भन्दा निको भएर घर फर्कनेको संख्या बढी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला केहीदिनयता कोरोना संक्रमितको संख्या घट्न थालेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आज गरेको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा देशभर कुल १ सय ६७ जनामा मात्रै कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जनाएको छ । यो पछिल्लो २४ घण्टा यता देखिएका कोरोना संक्रमितको नयाँ तथ्यांक हो । यो तथ्यांक अनुसार नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या अब विस्तारै घट्ने क्रममा रहेको देखिएको छ ।

मन्त्रालयले आज दिएको जानकारी अनुसार देशभर परिक्षणको क्रम पनि जारी रहेपनि संक्रमितको संख्या भने ह्वात्तै घट्न थालेको छ । भारतबाट आउनेहरुको संख्या निक्कै कम हुने गरेको र देशभित्र पनि अहिले आशिंक लकडाउनको अवस्था रहेकोले पनि संक्रमितको संख्या घट्न थालेको चिकित्सकहरुले जनाएको छ । बाहिरबाट आएकाहरुले पनि क्वारेन्टाइनमै बसेर नियम पालन गरेकोले पनि कोरोना संक्रमण फैलन नपाएको विज्ञहरु बताउँछन् । नेपालमा हालसम्म १७ हजार ३ ४४ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

ती मध्ये ११ हजार २ सय ४९ भाइरसमुक्त भएका छन् भने ३९ जनाको मृत्यु भएको छ । मन्त्रालयले आज गरेको पत्रकार सम्मेलनमा काठमाडौं उपत्यकामा पछिल्लो २४ घण्टायता एक जनापनि संक्रमित भेटिएका छैनन् । यही अवधिमा २ सय १३ जना निको भएर घर फर्केका छन् । सरकारले अहिले जिल्लाभित्र मात्रै गाडीहरु सञ्चालन गर्न अनुमति दिएको भएपनि सीमा नाका तथा अन्र्तराष्ट्रिय तथा राष्ट्रिय उडानहरुमा प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

यद्यपि अत्यावश्यकीय सामान ल्याउन प्रयोग हुने विमान तथा चार्डर उडानहरु भने नियमित छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रुसको मध्यस्थतामा भारत र चीनबीच ५ बुँदे सहमति, सीमामा चर्किएको तनाव कम हुने अपेक्षा रुसको मध्यस्थतामा भारत र चीनबीच ५ बुँदे सहमति, सीमामा चर्किएको तनाव कम हुने अपेक्षा

२०७७ कार्तिक २४ गते सोमबार

११ सेप्टेम्बर, २०२०बेइजिङ्ग, चीन । विगत लामो समयदेखि दुई...

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : नेपाल एयरलाईन्सले चीन र जापानका थप शहरमा उडान भर्दै नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : नेपाल एयरलाईन्सले चीन र जापानका थप शहरमा उडान भर्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । राष्ट्रिय ध्वजाबाहक नेपाल बायुसेवा...

एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो

२०७७ मंशिर २१ गते आइतबार

१२ जुन, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा मुलुकभर थप...

यौन दुराचारको आरोपी महरा थप  ३ दिन हिरासतमै रहने यौन दुराचारको आरोपी महरा थप ३ दिन हिरासतमै रहने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । यौन दुराचारको अभियोगमा पक्राउ...

Top