तनहुँका विभिन्न स्थानमा पहिरो, १० जना वेपत्ता, २ को शव भेटियो

Best Khabar Team | २०७७ असार २९ गते सोमबार


१३ जुलाई, २०२०
दमौली, तनहुँ । जिल्लाको विभिन्न स्थानमा विगत ३ दिनदेखि परेको अविरल वर्षात्का कारण आएको पहिरोमा परी २ जनाको मृत्यु भएको छ भने १० जना वेपत्ता भएका छन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालयले दिएको जानकारी अनुसार जिल्लाको रिसिङ्ग, म्यादे गाउँपालिका तथा व्यास नगरपालिकाका विभिन्न स्थानमा पहिरोले स्थानीयको घर बगाउँदा १० जना वेपत्ता भएका हुन् । प्राप्त पछिल्लो जानकारी अनुसार व्यास नगरपालिका वडा नम्बर ९ माझफाँटमा ७० वर्षकी मैतकुमारी घर्तीको घर पहिरालेले पुर्दा उनको मृत्यु भएको छ ।

फाइल तस्वीर ।

यता म्याग्दे गाउँपालिकाको वडा नम्बर ६ मा पर्ने बेलौतेडाँडामा १७ वर्षकी लक्ष्मी विकको ज्यान गएको छ । माथिबाट खसेको पहिरोले घर भत्कँदा उनको ज्यान गएको प्रहरीको भनाई छ । यस्तै, जिल्लाको रिसिङ गाउँपालिकाको भैंसीकिलेमा पहिरोमा पुरिएर वेपत्ता भएका १० जनाको अवस्था अहिलेसम्म अज्ञात छ । सो घटनामा परी स्थानीय अनबहादुर थापा, भेषबहादुर थापा, नानुमाया थापा, अमिषा थापा, २२ वर्षका महादेव थापा र मनिसरा थापा रहेका छन् । उनीहरु सबै एकै परिवारका रहेको बताइएको छ । यता व्यासको माँझफाँटमा गएको पहिरोमा परी स्थानीय केशरबहादुर थापा, उनकी श्रीमती कमला, छोराहरु मनोज, राजेश र छोरीअन्जना वेपत्ता भएकी छन् । व्यासकै ओह्रालेमा पनि पहिरोमा पुरिएर एकजना वेपत्ता भएको प्रहरीको भनाई छ ।

वेपत्ता भएकाहरुको खोजी कार्यका लागि स्थानीय वासिन्दा तथा प्रहरी घटनास्थलमा खटिएको भएपनि उनीहरु भेटिएका छैनन् । गएको शनिबार रातीदेखि परेको अविरल वर्षात्का कारण गएको पहिरोमा परी तनहुँमा एकदर्जन बढी स्थानमा ठूलो पहिलो गएको छ भने पहिरोले घरहरु बागाउँदा लाखौंको धनमालको क्षति भएको छ ।

पहिरोमा परी घाइते जिल्लाका विभिन्न स्थनका १० जनाको अहिले सदरमुकाम दमौली र डुम्रेका विभिन्न स्थानमा उपचार भै रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
क्षति भएको ४ वर्षपछि सिंहदरबारको पश्चिम मोहडा प्रबलीकरण थालियो क्षति भएको ४ वर्षपछि सिंहदरबारको पश्चिम मोहडा प्रबलीकरण थालियो

२०७६ कार्तिक ५ गते मंगलबार

२२ अक्टोबर, २०१९काठमाडौं । २०७२ साल बैशाख १२ गते...

लकडाउन खुलेसँगै केही जिल्लामा समुदायमा कोरोना फैलिएको आशंका   : सावधानी अपनाउन विज्ञहरुको सुझाव लकडाउन खुलेसँगै केही जिल्लामा समुदायमा कोरोना फैलिएको आशंका : सावधानी अपनाउन विज्ञहरुको सुझाव

२०७७ श्रावण ११ गते आइतबार

२६ जुलाई, २०२०काठमाडौं । सरकारले गएको साउन ७ गतेदेखि...

वीरगञ्जमा युवतीको शंकास्पद मृत्यु ! वीरगञ्जमा युवतीको शंकास्पद मृत्यु !

२०७७ बैशाख १४ गते आइतबार

२६ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । पर्साको वीरगञ्जमा एक ‘शंकास्पद कोरोना...

प्यूठान दुर्घटना : रोल्पाका ७ मजदुरको ज्यान गयो प्यूठान दुर्घटना : रोल्पाका ७ मजदुरको ज्यान गयो

२०७७ श्रावण ४ गते आइतबार

१९ जुलाई, २०२०स्वर्गद्वारी, प्यूठान । प्यूठानमा गएराति भएको ट्याक्टर...

Top