जाजरकोट पहिरो : वेपत्ता पाँचको अवस्था अझै अज्ञात

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २२ गते शनिबार


११ जुलाई, २०२०
बारेकोट, जाजरकोट । जाजरकोटमा हिजो राति गएको पहिरोमा परी वेपत्ता भएका बारेकोटका ५ जना स्थानीयको अवस्था अहिलेसम्म थाहा हुन सकेको छैन । हिजो दिनभर र आज पनि बिहानैदेखि उनीहरुको खोजी गरिएको भएपनि भएपनि अहिलेसम्म उनीहरुको अवस्था पत्ता लाग्न सकेको छैन । पहिरोमा वेपत्ता भएकामध्ये सार्की टोलका ७ जनाको शव भेटिएपनि ५ जनाको भने अहिलेसम्म अवस्था थाहा हुन सकेको छैन ।

बिहीबार राति परेको अविरल वर्षात्पछि आएको पहिरोमा परी स्थानीय सार्की टोलका २ घर बगाएको थियो । वेपत्ताको खोजी कार्यका लागि नेपाली सेना र नेपाल प्रहरीको टोली करिब ४८ घण्टादेखि नै खटिईरहेको छ । तर पनि उनीहरुको अवस्था सार्वजनिक हुन सकेको छैन ।

सो स्थानमा अहिले पनि निरन्तर रुपमा पानी परिरहेको कारण पहिरोकोका कारण विस्थापित बनेका तथा वेपत्ता बनेकाहरुको उद्दार तथा खोजी कार्यमा कठिनाई भएको उद्दारमा खटिएका प्रहरीको भनाई छ । जिल्लाको बारेकोट गाउँपालिका वडा नम्बर ४ का स्थानीयको ३२ वटा घर तथा केही गोठहरु पहिरोले बगाएको थियो ।

साथै सो क्षेत्र आपसापसका दर्जनौं घरहरु अहिले पहिरोका जोखिममा रहेकोले उनीहरुलाई त्यहाँबाट सुरक्षित स्थानमा सार्नका लागि प्रयास भै रहेको छ । गाउँपालिकाका अनुसार ती क्षेत्रका करिब ५ दर्जन घरहरु जोखिममा परेको र तत्काल उद्दार गर्नुपर्ने अवस्था रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
देशैभरी माघेझरी, हिमाली जिल्लामा हिमपात, आइतबारदेखि मौसममा सुधार आउने देशैभरी माघेझरी, हिमाली जिल्लामा हिमपात, आइतबारदेखि मौसममा सुधार आउने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२०काठमाडौं । पश्चिमी बायुको न्यून चापीय प्रणाली...

भदौ १ बाट अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको तयारी, साउन तेश्रो साताबाटै राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने योजना भदौ १ बाट अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको तयारी, साउन तेश्रो साताबाटै राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने योजना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुलाई, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै...

सोमबार थप २४४५ जनामा कोरोना संक्रमण, निको हुनेको संख्या पनि उल्लेख्य सोमबार थप २४४५ जनामा कोरोना संक्रमण, निको हुनेको संख्या पनि उल्लेख्य

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुलाई, २०२१काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ मड्रिड । नेपालका गुरुङ समुदायले आज...

Top