hi himalaya nepal

काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह

Best Khabar Team | २०७७ असार २६ गते शुक्रबार


१० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पछिल्ला दिनहरुमा देशको राजधानी काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमण बढ्दै गएको भन्दै सतर्क रहन सबैलाई आग्रह गरेका छन् । आज साँझ राष्ट्रको नाममा सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले सरकारले लकडाउन खुकुलो बनाएसँगै काठमाडौंमा बाहिरी जिल्लाबाट मानिसहरुको आउने क्रम बढेको तर्फ लक्षित गर्दै कोरोना संक्रमणपछि बढेको बताएका हुन् ।

फाइल तस्वीर : प्रधानमन्त्री ओली

उनले सरकारले कोरोना नियन्त्रणका लागि कुनै कसर बाँकी नराखेको भन्दै आम नागरिकलाई सचेत रहन आग्रह समेत गरेका छन् । उनले चिकित्स्कहरुले अथक रुपमा कोरोना नियन्त्रणको लागि काम गरिरहेको भन्दै जनस्तरबाट पनि यसको जोखिम फैलिन नदिनँ सचेतना अपनाउनुपर्नेमा जो दिएका छन् । उनले कोरोना नियन्त्रणका लागि चिकित्सकहरुले हालसम्म गरिरहेको प्रयासको मुक्तकण्ठले प्रशंसा गरेका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले पछिल्ला दिनहरुमा काठमाडौंमा कोरोनाको संक्रमण बढ्दो दिशामा अघि बढेको भन्दै सबैले सचेत बन्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत देशका सबै जिल्लाहरुमा व्यवसाय सञ्चालन तथा सार्वजनिक गाडी सञ्चालनका लागि अनुमतिसमेत प्रधान गरिसकेको छ । त्यहि कारणले बाहिरी जिल्लामा भएकाहरु पनि काठमाडौं फर्केर आफ्नो जागिर तथा पेशा व्यवसायमा लाग्न थालेका छन् । जसका कारण पछिल्ला दिनहरुमा काठमाडौंमा बाहिरि जिल्लाबाट आउनेहरुको चाप ह्वात्तै बढेको छ । काठमाडौंमा कोरोना फैलन नदिन सरकारले आवश्यक सबै सावधानी अपनाएको भन्दै प्रधानमन्त्री यसमा नागरिकको दायित्व पनि उत्तिकै रहेको बताए ।

उनले देशका विभिन्न स्थानमा गएको बाढी पहिरोमा परी ज्यान गुमाएकाप्रति श्रद्धाञ्जली व्यक्त गर्दै घाइतेको उपचार तथा पीडित परिवारलाई सरकारले राहत दिने बताएका छन् । यस्तै प्रधानमन्त्रीले अहिलेको अवस्थामा राष्ट्रिय समस्यामा एकजुट हुन सबै दललाई आग्रह समेत गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बंगलादेशबाट २५९ जना नेपालीको उद्दार बंगलादेशबाट २५९ जना नेपालीको उद्दार

२०७७ जेठ ३२ गते आइतबार

१४ जुन, २०२०ढाका, बंगलादेश । बंगलादेशको राजधानी ढाकाबाट २...

दुर्घटनामा सर्वसाधारणको ज्यान गैरहँदा नियमक निकाय भने डम्फू बजाउनमै भनेव्यस्त दुर्घटनामा सर्वसाधारणको ज्यान गैरहँदा नियमक निकाय भने डम्फू बजाउनमै भनेव्यस्त

२०७६ पुष २ गते बुधबार

१८ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । मुलुकमा पछिल्ला वर्षहरुमा सडक...

सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा

२०७६ असार १ गते आइतबार

१६ जुन, २०१९ काठमाडौं । पछिल्लो समयमा भै रहेका...

अष्ट्रेलियाले विदेशी नागरिकलाई प्रवेशमा रोक लगायो, ६ महिनासम्म यो क्रम निरन्तर रहनसक्ने अष्ट्रेलियाले विदेशी नागरिकलाई प्रवेशमा रोक लगायो, ६ महिनासम्म यो क्रम निरन्तर रहनसक्ने

२०७६ चैत्र ६ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२० सिड्नी । कोरोना भाईरस (कोभिड १९)...

Top