तत्काल सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न सक्दैनौं : यातयात व्यवसायी

Best Khabar Team | २०७७ आश्विन २१ गते बुधबार


१० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । सरकारले तत्काल देशभरका यातयात व्यवसायीलाई जिल्लाभित्र सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न अनुमति दिएपनि यातयात व्यवसायीहरुले भने यथास्थितिमा सवारी साधन सञ्चालन गर्न नसकिने बताएका छन् । विगतमा सवारी साधन खरिद गर्दा बैंकबाट लिएको ऋण रकमको व्याज र किस्ता तिर्न नसकेको अहिलेको अवस्थामा आफूहरुको यो समस्या सम्बोधन नभएकोले तत्काल गाडी चलाउन नसक्ने व्यवसायीले बताएका हुन् ।

लकडाउनका कारण विगत ४ महिनादेखि गाडीहरु सञ्चालन नहुँदा पैसा कमाउन नसकिएको र बैंकको ब्याज र किस्ता समेत तिर्न नसकिएको व्यवसायीको भनाई छ । सरकारले वार्तामार्फत् आफूहरुको मागलाई सम्बोधन गरेमात्रै तत्काल गाडीलाई मर्मत सम्हार गरेर गाडी चलाउन सक्नेतर्फ सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । अहिले थन्किएका गाडीहरुलाई सञ्चालन गर्नका लागि कम्तीमा ५० हजार देखि ३ लाख सम्म ‘सर्भिसिङ्ग चार्ज’ लाग्ने व्यवसायीको दाबी छ । तर सरकारले व्यवसायीको मर्कालाई नबुझी केबल गाडीमात्रै चलाउन अनुमति दिएकोले अहिलेको अवस्थामा सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न नसकिने उनीहरुले बताएका छन् ।

व्यवासयीहरुको आजको बैठकले सरकारले हिजो जिल्ला भित्रमात्रै सार्वजनिक गाडी चलाउन दिने सरकारको निर्णय स्वागतयोग्य भन्दै तत्काल आफूहरुको मागलाई समेत सम्बोधन हुने गरी निर्णय गर्न अनुरोध गरेको छ । व्यवसायीहरुलाई सहुलतपूर्ण कर्जा र बैंकबाट दिइने व्याजमा केही प्रतिशत छुट गर्न पनि महासंघले सरकारको ध्यानाकर्षण गरेको छ ।

यस्तै महामारीको बेला गाडी चलाउँदा हुनसक्ने सम्भावित जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै चालक तथा सहचालकका लागि उचित स्वास्थ्य सुरक्षाको प्रबन्ध गर्न पनि व्यवसायीले सरकारसँग माग गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘कोरोनाको खोप उपलब्ध नहुञ्जेल विद्यालय नखोल्न फिलिपिन्सका राष्ट्रपतिको निर्देशन ‘कोरोनाको खोप उपलब्ध नहुञ्जेल विद्यालय नखोल्न फिलिपिन्सका राष्ट्रपतिको निर्देशन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मे, २०२०मनिला । कोरोना भाइरसका संक्रमणका कारण करिब...

‘लकडाउन’को समय थपियो, अब चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म ‘लकडाउन’ ‘लकडाउन’को समय थपियो, अब चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म ‘लकडाउन’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट...

सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । सरकारले छिमेकी मुलुक भारतसहित नेपालसँग...

सिन्धुपाल्चोकमा फेरि पहिरोको वितण्डा : ११ घर बगायो, २८ वेपत्ता, ३ को शव भेटियो सिन्धुपाल्चोकमा फेरि पहिरोको वितण्डा : ११ घर बगायो, २८ वेपत्ता, ३ को शव भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे नगरपालिकाका विभिन्न स्थानमा...

Top