तत्काल सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न सक्दैनौं : यातयात व्यवसायी

Best Khabar Team | २०७७ असार २६ गते शुक्रबार


१० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । सरकारले तत्काल देशभरका यातयात व्यवसायीलाई जिल्लाभित्र सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न अनुमति दिएपनि यातयात व्यवसायीहरुले भने यथास्थितिमा सवारी साधन सञ्चालन गर्न नसकिने बताएका छन् । विगतमा सवारी साधन खरिद गर्दा बैंकबाट लिएको ऋण रकमको व्याज र किस्ता तिर्न नसकेको अहिलेको अवस्थामा आफूहरुको यो समस्या सम्बोधन नभएकोले तत्काल गाडी चलाउन नसक्ने व्यवसायीले बताएका हुन् ।

लकडाउनका कारण विगत ४ महिनादेखि गाडीहरु सञ्चालन नहुँदा पैसा कमाउन नसकिएको र बैंकको ब्याज र किस्ता समेत तिर्न नसकिएको व्यवसायीको भनाई छ । सरकारले वार्तामार्फत् आफूहरुको मागलाई सम्बोधन गरेमात्रै तत्काल गाडीलाई मर्मत सम्हार गरेर गाडी चलाउन सक्नेतर्फ सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । अहिले थन्किएका गाडीहरुलाई सञ्चालन गर्नका लागि कम्तीमा ५० हजार देखि ३ लाख सम्म ‘सर्भिसिङ्ग चार्ज’ लाग्ने व्यवसायीको दाबी छ । तर सरकारले व्यवसायीको मर्कालाई नबुझी केबल गाडीमात्रै चलाउन अनुमति दिएकोले अहिलेको अवस्थामा सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न नसकिने उनीहरुले बताएका छन् ।

व्यवासयीहरुको आजको बैठकले सरकारले हिजो जिल्ला भित्रमात्रै सार्वजनिक गाडी चलाउन दिने सरकारको निर्णय स्वागतयोग्य भन्दै तत्काल आफूहरुको मागलाई समेत सम्बोधन हुने गरी निर्णय गर्न अनुरोध गरेको छ । व्यवसायीहरुलाई सहुलतपूर्ण कर्जा र बैंकबाट दिइने व्याजमा केही प्रतिशत छुट गर्न पनि महासंघले सरकारको ध्यानाकर्षण गरेको छ ।

यस्तै महामारीको बेला गाडी चलाउँदा हुनसक्ने सम्भावित जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै चालक तथा सहचालकका लागि उचित स्वास्थ्य सुरक्षाको प्रबन्ध गर्न पनि व्यवसायीले सरकारसँग माग गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पनौतीमा आमाछोरीको मृत्यु प्रकरण : मध्यरातमा  गोली चल्यो, प्रहरीविटमा आगजनी, केही घाइते पनौतीमा आमाछोरीको मृत्यु प्रकरण : मध्यरातमा गोली चल्यो, प्रहरीविटमा आगजनी, केही घाइते

२०७६ चैत्र ३ गते सोमबार

१६ मार्च, २०२०बनेपा । काभ्रेको पनौतीमा प्रहरी र स्थानीय...

सिन्धुपाल्चोकमा फेरि पहिरोको वितण्डा : ११ घर बगायो, २८ वेपत्ता, ३ को शव भेटियो सिन्धुपाल्चोकमा फेरि पहिरोको वितण्डा : ११ घर बगायो, २८ वेपत्ता, ३ को शव भेटियो

२०७७ भाद्र २८ गते आइतबार

१३ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे नगरपालिकाका विभिन्न स्थानमा...

कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या विश्वभर ४ लाख नाघ्यो, अमेरिका सबैभन्दा बढी प्रभावित कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या विश्वभर ४ लाख नाघ्यो, अमेरिका सबैभन्दा बढी प्रभावित

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वभर कोरोना (कोभिड–१९) को...

बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता

२०७७ भाद्र १८ गते बिहिबार

०२ सेप्टेम्बर, २०२०बलेवा, बाग्लुङ्ग । बाग्लुङ्गको ढोरपाटन नगरपालिकाको लाँकुरीबोट...

Top