काठमाडौं उपत्यकासहित देशका सबै जिल्लाभित्र सार्वजनिक गाडी चलाउन अनुमति, भाडा ५० प्रतिशत बढ्ने

Best Khabar Team | २०७७ भाद्र २२ गते सोमबार


०९ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत देशभर जिल्लाभित्र सञ्चालन हुने सार्वजनिक सवारी साधनहरुलाई सञ्चालन गर्न अनुमति दिएको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै गएको चैत्र ५ गतेदेखिको लकडाउनका कारण बन्द रहेका सार्वजनिक सवारी साधनहरुलाई यात्रु क्षमताको ५० प्रतिशत मात्रै यात्रु राखेर सञ्चालन गर्न दिने निर्णय सरकारले गरेको हो ।

नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले एउटै जिल्लाभित्र सञ्चालन हुने सार्वजनिक गाडीहरुलाई सञ्चालन गर्न दिने निर्णय गरेको हो । तर यसरी सञ्चालन हुने गाडीहरुले यात्रु क्षमताको ५० प्रतिशत मात्रै यात्रुहरु बोक्न पाउनेछन् । त्यसका लागि यात्रुहरुबाट उनीहरुले विगतको भाडा भन्दा ५० प्रतिशतसम्म बढी भाडा लिन पाउने गरी अनुमति प्रदान गरिएको छ । यद्यपि लामो दुरीका सवारी साधन सञ्चालनका लागि भने तत्काल अनुमति प्रदान नगरिएको सरकारका प्रवक्ता युवराज खतिवडाले जानकारी दिए । बस चलाउँदा यात्रु र बसका कर्मचारीले माक्स अनिवार्य लगाउनुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ भने चालक र सहचालकलाई पञ्जा अनिवार्य गरिएको छ ।

यस्तै सरकारले भाडाका ट्रक्यासीलाई भने बढीमा २ जना यात्रु राख्न दिने गरी सञ्चालनको अनुमति प्रदान गरिएको सरकारका प्रवक्ताले जानकारी दिएका छन् । काठमाडौं उपत्यकाको हकमा भने तीनवटै जिल्लाभित्र एकबाट अर्को जिल्लामा जानको लागि सार्वजनिक सवारी साधन तथा ट्याक्सीहरुलाई अनुमति प्रदान गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
एउटा तस्वीरले जगाएको ‘मानवता’… एउटा तस्वीरले जगाएको ‘मानवता’…

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

– बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम झण्डै २ सातादेखि...

तत्काल सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न सक्दैनौं : यातयात व्यवसायी तत्काल सार्वजनिक गाडी सञ्चालन गर्न सक्दैनौं : यातयात व्यवसायी

२०७७ आश्विन २१ गते बुधबार

१० जुलाई, २०२०काठमाडौं । सरकारले तत्काल देशभरका यातयात व्यवसायीलाई...

कुवेतबाट पहिलो चरणमा १५० नेपालीको उद्दार, आजै थप १५० लाई ल्याईँदै कुवेतबाट पहिलो चरणमा १५० नेपालीको उद्दार, आजै थप १५० लाई ल्याईँदै

२०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार

११ जुन, २०२०काठमाडौं । बैदेशिक रोजगारी तथा अन्य काम...

अमेरिका र युरोपका दुई छुट्टाछुट्टै घटनामा परी दुई नेपाली युवतीको मृत्यु अमेरिका र युरोपका दुई छुट्टाछुट्टै घटनामा परी दुई नेपाली युवतीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जुलाई, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिका र युरोपमा भएका...

Top