अबिरल वर्षाका कारण भोटेकोशीमा भीषण बाढी, कम्तीमा १५ वेपत्ता, १८ घर बगायो

Best Khabar Team | २०७७ भाद्र २२ गते सोमबार


०९ जुलाई, २०२०
बाह्रबिसे, सिन्धुपाल्चोक । अबिरल वर्षासँगै आएको बाढी र पहिरोमा परी सिन्धुपाल्चोकको भोटेकोशीमा कम्तीमा १५ जना वेपत्ता भएका छन् । अबिरल वर्षासँगै भोटेकोशी नदीमा आएको बाढीले सिन्धुपाल्चोकको १८ वटा घरहरु बगाएका छन् । यस्तै कतिपय स्थानमा माथिबाट आएको पहिरोमा परेर केही घरहरुमा समेत क्षति समेत पु-याएको छ ।

बाढीले सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे २ गाती आसपासका बस्ती बगाएको हो । अहिलेसम्म २ जनाको शव फेला परेको छ भने १५ जना वेपत्ता भएका छन् । गएराति करिब १ वजेतिर नदीमा बाढी आएपछि बस्ती बगाएको थियो । घटनास्थलमा अहिले नेपाली सेनाको उद्दार टोली पुगेर उद्दारको कार्य गरिरहेको भएपनि बर्षात्का कारण उद्दारमा कठिनाई भै रहेको बताइएको छ । बाढीले भोटेकोशीस्थित मध्यभोटेकोशी जलविद्युत् परियोजनाको केही भाग बगाएको छ भने बाढीमा परी एकजना चिनियाँ प्राविधिक समेत वेपत्ता भएको बताइएको छ । बाढीले भोटेकोशी गाउँपालिकाको मार्मिङ्गमा समेत कम्तीमा ५ वटा घर बगाएको बताइएको छ ।

अहिले नदी छेउका स्थानीयलाई त्यहाँबाट सुरक्षित स्थानमा सार्ने काम भै रहेको छ । काठमाडौंबाट उद्दारका लागि हेलिकोप्टरमा टोली जाने तयारी गरेको भएपनि खराब मौसमका कारण त्यो सम्भव हुन सकेको छैन ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौंमा डाक्टर कुटपिट प्रकरण : डिएसपी लम्साललाई जिम्मेबारीबाट हटाईयो काठमाडौंमा डाक्टर कुटपिट प्रकरण : डिएसपी लम्साललाई जिम्मेबारीबाट हटाईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । डिउटी सकेर घर फर्कने...

प्रतिवेदन भन्छ : तत्कालीन पर्यटनमन्त्री चढेको हेलिकोप्टर दुर्घटनाको कारण पाइलट प्रतिवेदन भन्छ : तत्कालीन पर्यटनमन्त्री चढेको हेलिकोप्टर दुर्घटनाको कारण पाइलट

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ फेब्रुअरी, २०२०काठमाडौं । तत्कालीन पर्यटनमन्त्री रवीन्द्र अधिकारीलगायत चढेको...

निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको पाटन अस्पतालमा कोरोनाको उपचार...

बलात्कारको अभियोगमा प्रदेश सांसद रावल पक्राउ बलात्कारको अभियोगमा प्रदेश सांसद रावल पक्राउ

२०७६ चैत्र २१ गते शुक्रबार

०४ मार्च, २०२० धनगढी । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका प्रदेश...

Top