चीनतर्फबाट सामान ल्याउने गरी ६ महिना पछि एकतर्फी खुल्यो रसुवागढी नाका

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २५ गते आइतबार


०६ जुलाई, २०२०
धुन्चे । चीनले केही कन्टेनर सामान ल्याइदिएसँगै विगत ६ महिनादेखि बन्द रहेको नेपाल चीन सीमावर्ती क्षेत्र रसुवाको रसुवागढी नाका आजबाट सञ्चालनमा आएको छ । कोरोना संक्रमण फैलिएपछि चीनले नेपाल भारत सीमावर्ती नाका अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिदिएको थियो । तर पछिल्ला दिनहरुमा चीनमा कोरोना संक्रमण एकदमै न्यून बन्दै गएपछि दैनिक उपभोग्य तथा अन्य अत्यावश्यकीय सामानहरु ल्याउनका लागि चीनले एकतर्फी रुपमा रसुवागढी नाका सञ्चालनमा ल्याएको हो ।

यद्यपि नेपालबाट भने मालबाहक गाडीहरु तत्काल चीन प्रवेश गर्न पाउने छैनन् । नेपालमा अहिले पनि कोरोना संक्रमण दैनिक बढ्दो क्रममा रहेका कारण नेपाललाई चाहिने अत्यावश्यक सामग्री तथा अन्य औषधीजन्य सामग्री आयात गर्नका लागि चीनले रसुवागढी नाका एकतर्फीरुपमा सञ्चालनमा ल्याएको हो । यही क्रममा आज चीनबाट आएका केही कन्टेनर सामान रसुवागढी नाकाको नेपाली भूभागतर्फ आइपुगेको छ । सो सामाग्री विशेष गरी स्वास्थ्य सुरक्षासम्बन्धी तथा गार्मेन्टका सामान भएको बताइएको छ ।

यो नाका सञ्चालनमा आएसँगै अब कोरोना नियन्त्रणका लागि आवश्यक पर्ने अत्यावश्यक सामग्री ल्याउनका निजी क्षेत्रलाई समेत बाटो खुलेको छ । तत्कालका लागि चीनबाट मात्रै सामान ल्याउन बाटो खुल्ला हुने छ । तर मानिसहरु आउजाउ गर्न तथा नेपालबाट सामान पठाउनका लागि भने नेपालमा कोरोना पूर्णपमा नियन्त्रणमा आएपछि मात्रै सम्भव हुने चिनियाँ अधिकारीहरुले बताएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
तीव्र रुपमा फैलिँदै कोरोना  : १८० जनाले गुमाए ज्यान तीव्र रुपमा फैलिँदै कोरोना : १८० जनाले गुमाए ज्यान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० जनवरी,२०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट चीनमा १८० जनाले...

लमजुङ्मा २२ सहित थप १०१ जनामा कोरोना संक्रमण, मृतकको संख्या ४० पुग्यो लमजुङ्मा २२ सहित थप १०१ जनामा कोरोना संक्रमण, मृतकको संख्या ४० पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुलाई, २०२०काठमाडौं । लमजुङ्गमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप...

फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित) फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । वर्षौदेखि विजुली, टेलिफोन, केबललगायतका...

दुई मानवसहित अमेरिकाले अन्तरिक्षमा पठायो रकेट (भिडियोसहित) दुई मानवसहित अमेरिकाले अन्तरिक्षमा पठायो रकेट (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०न्यूर्योक । विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमणको...

Top