भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २५ गते बिहिबार


०५ जुलाई, २०२०
नयाँ दिल्ली । विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमितहरुको सूचीमा भारत तेश्रो नम्बरमा परेको छ । शनिबारसम्म विश्वको तेश्रो बढी कोरोना प्रभावित मुलुकको सूचीमा रसिया रहेको थियो । तर आइतबारसम्म २४ घण्टामा करिब २४ हजार नयाँ कोरोना संक्रमित थपिएसँगै भारत विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमितको सूचीको तेश्रो नम्बरमा उक्लिएको हो ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म भारतमा ६ लाख ९७ हजार ८ सय ३६ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । यस्तै भारतमा हालसम्म कोरोनाका कारण १९ हजार ७ सयको ज्यान गएको छ । कोरोनालाई जितेर ४ लाख २४ हजार ८ सय ९१ जना सामान्य जन जीवनमा फर्किएका छन् । भारतभन्दा अघि अब विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमितको सूचीमा व्राजिल र अमेरिका रहेका छन् । अमेरिकामा यो समाचार तयार पार्दासम्म २९ लाख ६७ हजार ४ सय ९४ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

हिजोसम्म भारत विश्वको चौथो बढी कोरोना संक्रमित मुलुकमा थियो

यस्तै अमेरिकामा हालसम्म १ लाख ३२ हजार ४ सय ८९ जनाको कोरोनाकै कारण ज्यान गएको छ । हालसम्म १२ लाख ३९ हजार ७२ जनाले कोरोनालाई जितेका छन् । यस्तै विश्वकै सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमितको सूचीको दोश्रो नम्बरमा रहेको ब्राजिलमा हालसम्म १५ लाख ७९ हजार ८ सय ३७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । ब्राजिलमा हालसम्म ६४ हजार ३ सय ८३ जनाको कोरोनाकै कारण ज्यान गएको छ भने ९ लाख ७८ हजार ६ सय १५ जनाले रोगलाई जितेका छन् ।

आज भारत विश्वको तेश्रो बढी कोरोना संक्रमित मुलुक बन्न पुगेको छ ।

अब विश्वको सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमितको सूचीको ४ नम्बरमा रसिया, पाँच नम्बरमा पेरु र ६ नम्बरमा युरोपेली मुलुक स्पेन परेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भुटानमा पहिलोपटक भेटियो कोरोना संक्रमित, थिप्पुका विद्यालय बन्द, नाका पनि सिल गरियो भुटानमा पहिलोपटक भेटियो कोरोना संक्रमित, थिप्पुका विद्यालय बन्द, नाका पनि सिल गरियो

२०७७ जेठ २१ गते बुधबार

०६ मार्च, २०२० थिम्पु । भुटानमा पहिलो पटक कोरोना...

कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जुन, २०२०काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको...

हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । सोलुखुम्बुमा भएको हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर...

Top