hi himalaya nepal

कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु

Best Khabar Team | २०७७ असार १४ गते आइतबार


२८ जुन, २०२०
काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको प्रकोपका कारण संसारभर हालसम्म ५ लाख भन्दा बढी मानिसको मृत्यु भै सकेको छ । कोरोना भाइरससम्बन्धी सबै तथ्यांक अद्यावधिक गर्ने ओल्र्डोमिटर डटकमले उल्लेख गरेको तथ्यांक अनुसार आइतबार नेपाली समय अनुसार दिउँसोको पौने १ बजेसम्म विश्वका विभिन्न भागमा कोरोनाका कारण ५ लाख १ हजार ४ सय ४२ जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

यस्तै विश्वका १ करोड ८८ हजार ५ सय ७६ जनामा कोरोना संक्रमण फैलिइसकेको छ । यस्तै कोरोना लागेका मध्ये हालसम्म ५४ लाख ६६ हजार ५ सय ३४ जना निको भएर आफ्नो घर तथा काममा फर्केका छन् । कोरोनाका कारण हालसम्म सबैभन्दा बढी प्रभावित मुलुक बनेको छ अमेरिका । अमेरिकामा यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण १ लाख २८ हजार ४ सय ४२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यस्तै ब्राजिलमा ५७ हजार १ सय ३, रसियामा ८ हजार ९ सय ६९, भारतमा १६ हजार १ सय ११, बेलायतमा ४३ हजार ५ सय १४, स्पेनमा २८ हजार ३ सय ४१, इटलीमा ३४ हजार ७ सय १६ र मेक्सिकोमा २६ हजार ३ सय ८१ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन् ।

गएको डिसेम्बर अन्तिम साताबाट चीनका बुहान प्रान्तबाट शुरुभएको कोरोना भाइरस यतिबेला विश्वका प्राय सबै देशमा फैलिइसकेको छ । कोरोना संक्रमण शुरुभएको ६ महिना वितिसक्दा पनि यसका कारण विश्वका विभिन्न देशमा अहिले पनि दैनिक सयौंको संख्यामा मानिसहरुको ज्यान गै रहेको छ । पछिल्लो समयमा छिमेकी मुलुक भारतमा पनि कोरोनाको संक्रमण तीब्र बन्दै गएको छ । जसका कारण नेपालमा पनि पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च बनेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
प्रहरीका पूर्वडिएसपी विरुद्ध बलात्कारको उजुरी, पुलिस रिपोर्ट बनाउन जाँदा बलात्कार गरेको जाहेरी प्रहरीका पूर्वडिएसपी विरुद्ध बलात्कारको उजुरी, पुलिस रिपोर्ट बनाउन जाँदा बलात्कार गरेको जाहेरी

२०७६ माघ २३ गते बिहिबार

०६ फेब्रुअरी, २०२० । काठमाडौं । आफूलाई नेपाल प्रहरीका...

साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा

२०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार

बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम काठमाडौं । तपाईँले साइकलमा...

कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द

२०७६ चैत्र ३ गते सोमबार

१६ मार्च, २०२०मड्रिड । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलले छिमेकी मुलुक...

Top