कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ जुन, २०२०
काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको प्रकोपका कारण संसारभर हालसम्म ५ लाख भन्दा बढी मानिसको मृत्यु भै सकेको छ । कोरोना भाइरससम्बन्धी सबै तथ्यांक अद्यावधिक गर्ने ओल्र्डोमिटर डटकमले उल्लेख गरेको तथ्यांक अनुसार आइतबार नेपाली समय अनुसार दिउँसोको पौने १ बजेसम्म विश्वका विभिन्न भागमा कोरोनाका कारण ५ लाख १ हजार ४ सय ४२ जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

यस्तै विश्वका १ करोड ८८ हजार ५ सय ७६ जनामा कोरोना संक्रमण फैलिइसकेको छ । यस्तै कोरोना लागेका मध्ये हालसम्म ५४ लाख ६६ हजार ५ सय ३४ जना निको भएर आफ्नो घर तथा काममा फर्केका छन् । कोरोनाका कारण हालसम्म सबैभन्दा बढी प्रभावित मुलुक बनेको छ अमेरिका । अमेरिकामा यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण १ लाख २८ हजार ४ सय ४२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यस्तै ब्राजिलमा ५७ हजार १ सय ३, रसियामा ८ हजार ९ सय ६९, भारतमा १६ हजार १ सय ११, बेलायतमा ४३ हजार ५ सय १४, स्पेनमा २८ हजार ३ सय ४१, इटलीमा ३४ हजार ७ सय १६ र मेक्सिकोमा २६ हजार ३ सय ८१ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन् ।

गएको डिसेम्बर अन्तिम साताबाट चीनका बुहान प्रान्तबाट शुरुभएको कोरोना भाइरस यतिबेला विश्वका प्राय सबै देशमा फैलिइसकेको छ । कोरोना संक्रमण शुरुभएको ६ महिना वितिसक्दा पनि यसका कारण विश्वका विभिन्न देशमा अहिले पनि दैनिक सयौंको संख्यामा मानिसहरुको ज्यान गै रहेको छ । पछिल्लो समयमा छिमेकी मुलुक भारतमा पनि कोरोनाको संक्रमण तीब्र बन्दै गएको छ । जसका कारण नेपालमा पनि पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमणको दर उच्च बनेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जेठ ३ देखि देशभर लकडाउन थप कडा बनाईँदै, जिल्लाले दिएको सबै सवारी पास रद्द जेठ ३ देखि देशभर लकडाउन थप कडा बनाईँदै, जिल्लाले दिएको सबै सवारी पास रद्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले पहुँचको भरमा सवारी साधनको...

बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन बेलायतकी रानी एलेजावेथका श्रीमानको ९९ वर्षमा निधन

२०७८ भाद्र १९ गते शनिबार

०९ अप्रिल २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । बेलायतकी महारानी एलेजावेथ द्वितीयका...

अमेरिकाको टेक्सासमा नेपाली बालक गाडिभित्रै मृत भेटिए अमेरिकाको टेक्सासमा नेपाली बालक गाडिभित्रै मृत भेटिए

२०७५ चैत्र २४ गते आइतबार

०४ जुलाई, २०१९ टेक्सास । अमेरिकाको टेक्सास राज्यमा परिवासँग...

अमेरिकामा २ हप्तामा ४ नेपालीको मृत्यु अमेरिकामा २ हप्तामा ४ नेपालीको मृत्यु

२०७७ बैशाख २२ गते सोमबार

०५ मार्च, २०२०न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा पछिल्लो २ साता...

Top