इटालीका रोग संक्रमण विशेषज्ञ डाक्टर भन्छन् : ‘कोरोना भाइरस कमजोर हुँदै गएको छ’

Best Khabar Team | २०७७ असार ९ गते मंगलबार


२३, जुन, २०२०
रोम, इटली । कुनै बेला चीनपछि कोरोना भाइरसको सबैभन्दा ठूलो इपिसेन्टरको रुपमा रहेको इटलीका एकजना बरिष्ठ चिकित्सकले कोरोना भाइरसको स्वरुप विस्तारै कमजोर बन्दै गएको दाबी गरेका छन् । युरोपेली मुलुक इटालीको सान मार्टिनो अस्पतालमा इन्फेक्सियस डिजिज विभागका प्रमुख डाक्टर माटेओ बसेटीका अनुसार विगतमा चीनबाट शुरुभएको कोरोना भाइरस इटलीसम्म आइपुग्दा मानिसमा जुन खाले लक्षण र अवस्था देखिन्थ्यो अहिले त्यो पुरै बदलिएको छ । विगतमा कोरोनाले मानिसहरुलाई छिट्टै कमजोर गराउने तथा यो भाइरस लागेपछि अन्य रोग समेत देखिने गरेको पनि बसेटीले बताएका छन् ।

इटालीको सान मार्टिनो अस्पताल ।

हालै अमेरिकाबाट प्रकाशित हुने न्यूर्योक टाइम्सले उल्लेख गरेको एउटा समाचार अनुसार यही अवस्थामा कोरोना भाइरसले स्वरुप बदल्दै जाने हो भने अबको केही महिनामा यो भाइरस नास भएर जनजीवन पुरानै अवस्थामा फर्कनसक्ने दाबी बसेटीले गरेका छन् । कोरोना भाइरसबाट मानिसहरुलाई बचाउनका लागि भ्याक्सिन निकाल्ने तयारीमा विश्वका दर्जनौ देशका हजारौं चिकित्सकले प्रयास जारी राखेका बेला इटलीका यी डाक्टरको यो भनाई आएको हो ।

अस्पतालका इन्फेक्सियस डिजिज विभागका प्रमुख डाक्टर माटेओ बसेटी ।

उनले आउँदा दिनमा कोरोना नियन्त्रणका लागि भ्याक्सिन पनि आवश्यक नहुने दाबी गरेका छन् । उनले भनेका छन् –‘पहिले पहिले यसको संक्रमणमा परेकाहरुलाई निक्कै कठिन हुने गरेको थियो । अक्सिजन तथा भ्यान्टिलेरमै राखेर उपचार अघि बढाउनुपर्ने हुन्थ्यो, तर अहिले विश्वभर फैलिएको भाइरस र यसबाट संक्रमितहरुको लक्षण र अवस्था हेर्दा यो कमजोर बनिसकेको छ । विरामीहरु सामान्य अवस्थामा अस्पलता वा घरकै क्वारेन्टाइनमा बसिरहेका छन् ।’

उनले यो भाइरस विस्तारै आफैं हराएर जाने तथा सामान्य रुघाखोकीमै यसको स्वरुप नष्ट हुने बताएका छन् । विश्वका विभिन्न देशमा कोरोनाको उपचारमा खटिएका चिकित्सक तथा विरामीको अवस्था र भोगाईलगायतका विषयमा गहन अध्ययन गरिरहेका इटलीका चिकित्सक बसेटी आफैं कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको अग्रमोर्चामा खटिएका चिकित्सक हुन् । उनले कोरोनाको खोप निस्कनुअघि नै यो रोग हराएर दाबी समेत गरेको न्यूर्योक पोष्टले उल्लेख गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पक्रने तयारी गर्दैगर्दा एसएसपी राणाद्वारा ‘आत्मसमर्पण’ पक्रने तयारी गर्दैगर्दा एसएसपी राणाद्वारा ‘आत्मसमर्पण’

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ फेब्रुअरी, २०२० धरान । प्रहरी संगठनमै कार्यरत एक...

यही शैक्षिक सत्रदेखि कक्षा १ बाटै संस्कृतको पढाई शुरु हुने यही शैक्षिक सत्रदेखि कक्षा १ बाटै संस्कृतको पढाई शुरु हुने

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०६ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले विगतमा माओवादीले जर्वजस्ती बन्द...

स्वीस दुतावासको प्रष्टीकरण : सेक्युरिटी प्रेसको प्रसंगमा मन्त्रीसँग भेटवार्ता भएकै छैन स्वीस दुतावासको प्रष्टीकरण : सेक्युरिटी प्रेसको प्रसंगमा मन्त्रीसँग भेटवार्ता भएकै छैन

२०७६ फाल्गुन ८ गते बिहिबार

२०, फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । काठमाडौंस्थित स्वीस दुतावासले नेपालमा...

आइपुग्यो चीनबाट कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी विशेष स्वास्थ्य सामग्री आइपुग्यो चीनबाट कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी विशेष स्वास्थ्य सामग्री

२०७६ चैत्र १६ गते आइतबार

२९ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले चीनबाट चार्टर विमानमार्फत...

Top