hi himalaya nepal

इटालीका रोग संक्रमण विशेषज्ञ डाक्टर भन्छन् : ‘कोरोना भाइरस कमजोर हुँदै गएको छ’

Best Khabar Team | २०७७ असार ९ गते मंगलबार


२३, जुन, २०२०
रोम, इटली । कुनै बेला चीनपछि कोरोना भाइरसको सबैभन्दा ठूलो इपिसेन्टरको रुपमा रहेको इटलीका एकजना बरिष्ठ चिकित्सकले कोरोना भाइरसको स्वरुप विस्तारै कमजोर बन्दै गएको दाबी गरेका छन् । युरोपेली मुलुक इटालीको सान मार्टिनो अस्पतालमा इन्फेक्सियस डिजिज विभागका प्रमुख डाक्टर माटेओ बसेटीका अनुसार विगतमा चीनबाट शुरुभएको कोरोना भाइरस इटलीसम्म आइपुग्दा मानिसमा जुन खाले लक्षण र अवस्था देखिन्थ्यो अहिले त्यो पुरै बदलिएको छ । विगतमा कोरोनाले मानिसहरुलाई छिट्टै कमजोर गराउने तथा यो भाइरस लागेपछि अन्य रोग समेत देखिने गरेको पनि बसेटीले बताएका छन् ।

इटालीको सान मार्टिनो अस्पताल ।

हालै अमेरिकाबाट प्रकाशित हुने न्यूर्योक टाइम्सले उल्लेख गरेको एउटा समाचार अनुसार यही अवस्थामा कोरोना भाइरसले स्वरुप बदल्दै जाने हो भने अबको केही महिनामा यो भाइरस नास भएर जनजीवन पुरानै अवस्थामा फर्कनसक्ने दाबी बसेटीले गरेका छन् । कोरोना भाइरसबाट मानिसहरुलाई बचाउनका लागि भ्याक्सिन निकाल्ने तयारीमा विश्वका दर्जनौ देशका हजारौं चिकित्सकले प्रयास जारी राखेका बेला इटलीका यी डाक्टरको यो भनाई आएको हो ।

अस्पतालका इन्फेक्सियस डिजिज विभागका प्रमुख डाक्टर माटेओ बसेटी ।

उनले आउँदा दिनमा कोरोना नियन्त्रणका लागि भ्याक्सिन पनि आवश्यक नहुने दाबी गरेका छन् । उनले भनेका छन् –‘पहिले पहिले यसको संक्रमणमा परेकाहरुलाई निक्कै कठिन हुने गरेको थियो । अक्सिजन तथा भ्यान्टिलेरमै राखेर उपचार अघि बढाउनुपर्ने हुन्थ्यो, तर अहिले विश्वभर फैलिएको भाइरस र यसबाट संक्रमितहरुको लक्षण र अवस्था हेर्दा यो कमजोर बनिसकेको छ । विरामीहरु सामान्य अवस्थामा अस्पलता वा घरकै क्वारेन्टाइनमा बसिरहेका छन् ।’

उनले यो भाइरस विस्तारै आफैं हराएर जाने तथा सामान्य रुघाखोकीमै यसको स्वरुप नष्ट हुने बताएका छन् । विश्वका विभिन्न देशमा कोरोनाको उपचारमा खटिएका चिकित्सक तथा विरामीको अवस्था र भोगाईलगायतका विषयमा गहन अध्ययन गरिरहेका इटलीका चिकित्सक बसेटी आफैं कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको अग्रमोर्चामा खटिएका चिकित्सक हुन् । उनले कोरोनाको खोप निस्कनुअघि नै यो रोग हराएर दाबी समेत गरेको न्यूर्योक पोष्टले उल्लेख गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
धादिङ्मा एकै परिवारका ४ जना त्रिशुलीमा हेलिए, आमाको मृत्यु,  २ छोरा वेपत्ता धादिङ्मा एकै परिवारका ४ जना त्रिशुलीमा हेलिए, आमाको मृत्यु, २ छोरा वेपत्ता

२०७६ माघ २ गते बिहिबार

१६ जनवरी, २०२० धादिङ्ग । पृथ्वीराजमार्गमा पर्ने धादिङ्गको बेनिघाटमा...

सार्कका ८ राष्ट्रमा के छ कोरोना प्रकोप ? अंकमा हेर्नुहोस् पछिल्लो अपडेट सार्कका ८ राष्ट्रमा के छ कोरोना प्रकोप ? अंकमा हेर्नुहोस् पछिल्लो अपडेट

२०७६ चैत्र ६ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२० बन्दना सापकोटा । काठमाडौं । कोरोना...

टेक्सासको चर्चमा प्रार्थना चलिरहँदा बन्दुक आक्रमण, २ मारिए (भिडियोसहित) टेक्सासको चर्चमा प्रार्थना चलिरहँदा बन्दुक आक्रमण, २ मारिए (भिडियोसहित)

२०७६ पुष १४ गते सोमबार

३० डिसेम्बर, २०१९टेक्सास । अमेरिकाको टेक्सासमा क्रिश्चियन धर्मावलम्बीहरु भेला...

चिनियाँ राष्ट्रपतिको नेपाल भ्रमणका क्रममा २० बुँदे सहमति चिनियाँ राष्ट्रपतिको नेपाल भ्रमणका क्रममा २० बुँदे सहमति

२०७६ आश्विन २७ गते सोमबार

१४ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । चिनियाँ राष्ट्रपति सि जिनपिङको...

Top