भारत चीनबीचको सीमा विवाद : रुसको मध्यस्थतामा वार्ता हुँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ जुन, २०२०
नयाँदिल्ली । गएको सोमबार राती भारत चीन सिमावर्ती क्षेत्र लद्दाखमा भएको दुईदेशका सैन्य अधिकारीहरुबीचको भिडन्तपछि उत्पन्न परिस्थितिलाई लिएर रसियाको मध्यथतामा वार्ता हुने भएको छ । चीन र भारतका सैनिकबीच आज भएको उच्चस्तरको छलफलमा २० जना भारतीय सैनिकको ज्यान जाने गरी भएको सो घटनापछि उत्पन्न परिस्थितिलाई लिएर रुसको मध्यस्थतामा वार्ता हुन लागेको हो ।

वार्तामा दुबै देशका विदेशमन्त्री र सचिवहरु सहभागि हुने भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् । भिडियो कन्फरेन्सको माध्यमबाट हुने योबार्ता आगामी जुन २३ का दिन हुने मिति तय भएको छ । रुसले भारत चीनबीच अहिले देखिएको बढ्दो तनावलाई कम गर्न सहयोगी भूमिका खेल्ने अनुमान गरिएको छ । भारत चीन सिमावर्ती क्षेत्र लद्याखमा गएको सोमबार सिमा सुरक्षामा खटिएका चीन र भारतका सैन्य अधिकारीबीच भएको झडपमा परी २० जना भारतीय सैनिकको ज्यान गएको थियो भने केही घाइते भएका थिए ।

घटनामा दुबै पक्षले आफूहरुको कमजोरी नरहेको बताउँदै आएका छन् । भारतले यो विषयमा रणनीति तय गर्नका लागि भोलि सर्वदलीय बैठकको आयोजना समेत गरेको छ । जुन २३ मा हुने दुईदेशबीचको वार्तामा उठाउने एजेन्डालगायतका विषयमा छलफल गर्नका लागि प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले सर्वदलीय बैठक बोलाएका हुन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
प्रहरीका पूर्वडिएसपी विरुद्ध बलात्कारको उजुरी, पुलिस रिपोर्ट बनाउन जाँदा बलात्कार गरेको जाहेरी प्रहरीका पूर्वडिएसपी विरुद्ध बलात्कारको उजुरी, पुलिस रिपोर्ट बनाउन जाँदा बलात्कार गरेको जाहेरी

२०७७ जेठ २० गते मंगलबार

०६ फेब्रुअरी, २०२० । काठमाडौं । आफूलाई नेपाल प्रहरीका...

देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी

२०७७ भाद्र २१ गते आइतबार

०९ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण...

मध्यतराईमा शितलहरको प्रभाव बढ्दै, बालबालिका तथा बृद्दबृद्दा बढी प्रभावित मध्यतराईमा शितलहरको प्रभाव बढ्दै, बालबालिका तथा बृद्दबृद्दा बढी प्रभावित

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९कलैया । जाडोयाम शुरुभएसँगै मध्य तराईका जिल्लाहरुमा...

गोकुल बास्कोटाविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी गोकुल बास्कोटाविरुद्ध अख्तियारमा उजुरी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । निर्वतमान सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाविरुद्ध...

Top