hi himalaya nepal

विश्वमा कोरोना : मृतकको संख्या साढे ४ लाख नाघ्यो, अमेरिकामा मात्रै झण्डै १ लाख २० हजारको मृत्यु

Best Khabar Team | २०७७ असार ४ गते बिहिबार


१८ जुन, २०२०
न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण (कोभिड १९) बाट हालसम्म विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या साढे ४ लाख नाघेको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमण, मृतकलगायतको सम्पूर्ण तथ्यांकहरु अद्याबधिक गर्ने ओल्डोमिटर डटकमको पछिल्लो तथ्यांक अनुसार विश्वभर यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण ४ लाख ५१ हजार ८ सय ८ जनाको ज्यान गएको छ ।

यस्तै कोरोना भाइरसका कारण हालसम्म ८४ लाख २५ हजार १ सय ९१ जना संक्रमित बनेका छन् । यस्तै विश्वभरबाट हालसम्म ४४ लाख ३३ हजार ८ सय १ जनाले कोरोनालाई जितेका छन् । कारोनाका कारण हालसम्म सबैभन्दा धेरै प्रभावित देशको सूचीमा अमेरिका रहेको छ । अमेरिकामा हालसम्म कोरोनाका कारण २२ लाख ३४ हजार ८ सय ५४ जना संक्रमित भएका छन् । ती मध्ये १ लाख १९ हजार ९ सय ४३ जनाको मृत्यु भै सकेको छ । अमेरिकामा कोरोना संक्रमणमा परेकामध्ये ९ लाख १८ हजार ७ सय ९६ जना निको भएर घर फर्केका छन् । यस्तै अमेरिकापछि सबैभन्दा धेरै संक्रमितको देशको सूचीमा ब्राजिल परेको छ ।

ब्राजिलमा हालसम्म ९ लाख ६० हजार ३ सय ९ जनामा कोरोना देखिएको छ । कोरोनाका कारण ब्राजिलमा ४६ हजार ६ सय भन्दा बढीले ज्यान गुमाएका छन् । विश्वमा तेश्रो बढी प्रभावित देशको सूचीमा रसिया परेको छ । रसियामा हालसम्म ५ लाख ६१ हजार भन्दा बढीमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । ती मध्ये ७ हजार ६ सय ६० को मृत्यु भै सकेको छ ।

यस्तै भारतमा हालसम्म ३ लाख ६८ हजार ५ सय ५७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । भारतमा कोरोनाकै कारण १२ हजार २ सय ७४ को ज्यान गएको छ । संक्रमणको हिसावले हेर्दा भारतपछि बेलायत, स्पेन, पेरु, इटली, इरान, जर्मनी र चिली रहेका छन् । नेपाल कोरोना संक्रमित देशको सूचीमा ७० औं नम्बरमा परेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा ‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा

२०७४ श्रावण २२ गते आइतबार

हाम्रो बारेमा ।‘बेस्ट खबर डटकम’ पत्रकारिताका क्षेत्रमा फरक र...

‘सन्नी लियोनीको अभिनय रहेको  नेपाली फिल्म युट्बमा (फिल्मसहित) ‘सन्नी लियोनीको अभिनय रहेको नेपाली फिल्म युट्बमा (फिल्मसहित)

२०७७ बैशाख १ गते सोमबार

१३ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । थुप्रै निलो चलचित्रहरुमा अभिनय...

काठमाडौं छिर्ने सबै नाकामा विशेष कडाई, अत्यावश्यकबाहेक अरुलाई प्रवेश निधेष काठमाडौं छिर्ने सबै नाकामा विशेष कडाई, अत्यावश्यकबाहेक अरुलाई प्रवेश निधेष

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यका प्रवेश गर्ने...

नेपालमा विदेशी उडान अप्रिल ३० सम्मका लागि रोकियो नेपालमा विदेशी उडान अप्रिल ३० सम्मका लागि रोकियो

२०७६ चैत्र २५ गते मंगलबार

०७ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले नेपालमा हुने अन्र्तराष्ट्रिय...

Top