विश्वमा कोरोना : मृतकको संख्या साढे ४ लाख नाघ्यो, अमेरिकामा मात्रै झण्डै १ लाख २० हजारको मृत्यु

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ जुन, २०२०
न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण (कोभिड १९) बाट हालसम्म विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या साढे ४ लाख नाघेको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमण, मृतकलगायतको सम्पूर्ण तथ्यांकहरु अद्याबधिक गर्ने ओल्डोमिटर डटकमको पछिल्लो तथ्यांक अनुसार विश्वभर यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण ४ लाख ५१ हजार ८ सय ८ जनाको ज्यान गएको छ ।

यस्तै कोरोना भाइरसका कारण हालसम्म ८४ लाख २५ हजार १ सय ९१ जना संक्रमित बनेका छन् । यस्तै विश्वभरबाट हालसम्म ४४ लाख ३३ हजार ८ सय १ जनाले कोरोनालाई जितेका छन् । कारोनाका कारण हालसम्म सबैभन्दा धेरै प्रभावित देशको सूचीमा अमेरिका रहेको छ । अमेरिकामा हालसम्म कोरोनाका कारण २२ लाख ३४ हजार ८ सय ५४ जना संक्रमित भएका छन् । ती मध्ये १ लाख १९ हजार ९ सय ४३ जनाको मृत्यु भै सकेको छ । अमेरिकामा कोरोना संक्रमणमा परेकामध्ये ९ लाख १८ हजार ७ सय ९६ जना निको भएर घर फर्केका छन् । यस्तै अमेरिकापछि सबैभन्दा धेरै संक्रमितको देशको सूचीमा ब्राजिल परेको छ ।

ब्राजिलमा हालसम्म ९ लाख ६० हजार ३ सय ९ जनामा कोरोना देखिएको छ । कोरोनाका कारण ब्राजिलमा ४६ हजार ६ सय भन्दा बढीले ज्यान गुमाएका छन् । विश्वमा तेश्रो बढी प्रभावित देशको सूचीमा रसिया परेको छ । रसियामा हालसम्म ५ लाख ६१ हजार भन्दा बढीमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । ती मध्ये ७ हजार ६ सय ६० को मृत्यु भै सकेको छ ।

यस्तै भारतमा हालसम्म ३ लाख ६८ हजार ५ सय ५७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । भारतमा कोरोनाकै कारण १२ हजार २ सय ७४ को ज्यान गएको छ । संक्रमणको हिसावले हेर्दा भारतपछि बेलायत, स्पेन, पेरु, इटली, इरान, जर्मनी र चिली रहेका छन् । नेपाल कोरोना संक्रमित देशको सूचीमा ७० औं नम्बरमा परेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा सुरक्षा माग्दै जिल्ला अस्पताल डडेल्धुराका चिकित्सक सामूहिक विदामा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ जुन, २०१९ काठमाडौं । पछिल्लो समयमा भै रहेका...

किसानमारा चिनी उद्योगका सञ्चालकलाई तत्काल पक्रन गृहमन्त्रालयको निर्देशन किसानमारा चिनी उद्योगका सञ्चालकलाई तत्काल पक्रन गृहमन्त्रालयको निर्देशन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । गृहमन्त्रालयले देशका तराई क्षेत्रमा...

ट्वीटरमा प्रधानमन्त्रीले पोखे दुःखेसो ट्वीटरमा प्रधानमन्त्रीले पोखे दुःखेसो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०१८ काठमाडौं । पूर्व निर्धारित कार्यक्रम अनुसार...

‘लकडाउन’को समय थपियो, अब चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म ‘लकडाउन’ ‘लकडाउन’को समय थपियो, अब चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म ‘लकडाउन’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट...

Top