सरकारको दाबी : ‘नेपाल अब मगन्ते र सडक बालबालिका मुक्त देश बन्यो’

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ जुन, २०२०
काठमाडौं । सरकारले नेपाल अब सडक बालबालिका र मगन्ते मुक्त देश भएको दाबी गरेको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आज राष्ट्रिय सभाको बैठकलाई सम्बोधन गर्दै नेपालका सडकमा अब अब भिख माग्ने मान्छे र वेवारिसे अवस्थामा बसेका सडक बालबालिकालाई देख्न नपाईने दाबी गरे ।

राष्ट्रिय सभाको बैठकलाई सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओली ।

प्रधानमन्त्री ओलीले आफू नेतृत्वको सरकारको पहिलो प्राथमिकतामा सडक बालबालिका र सडकमा भिखमाग्ने मान्छेहरु परेकोले अब यो अभियानले सार्थकता पाएको बताए । उनले भने –“कोरोनाको महामारीपछि माननीय ज्यूहरु विश्वका विभिन्न देशमा पुगेर प्रबचन दिनुहन्छ होला । त्यतिबेला गर्वका साथ भन्नुहोला नेपाल अब भिखारी र सडक बालबालिका मुक्त देश भयो भनेर ।’’ प्रधानमन्त्री ओलीले अब मुलुकमा कसैले भीख मागेर खान नपर्ने र सडकमा मागेर बस्ने तथा वेवारिसे बालबालिकालाई समेत देख्नु नपर्ने बताए ।

सरकारले जनताको जीवनसँग प्रत्यक्ष सम्बन्ध राख्ने विभिन्न विषयलाई विशेष महत्वका साथ हेरिरहेको भन्दै भोलिका दिनमा अब कामकै लागि विदेश जाने अवस्था नआउने उनको दाबी छ । रुकुम घटना तथा क्वारेन्टाइनमा महिला बलात्कृत भएको दुबै घटना दुःखद भएको भन्दै घटनामा संलग्न दोषीलाई हदैसम्मको कारबाही गर्ने स्पष्ट पारे ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बाजुरा जीप दुर्घटनका घाइतेलाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्दार, मृतकमध्ये ४ को सनाखत बाजुरा जीप दुर्घटनका घाइतेलाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्दार, मृतकमध्ये ४ को सनाखत

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

०३ डिसेम्बर, २०२० मार्तडी । बिकट हिमाली जिल्ला बाजुराको...

देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण फैलियो, संक्रमितको संख्या ४ हजार बढी

२०७७ भाद्र २१ गते आइतबार

०९ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका ७२ जिल्लामा कोरोना संक्रमण...

१५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान १५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०५ जुन, २०२०सार्जा । कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलन नदिन...

Top