hi himalaya nepal

आममाफी पाएका १५० नेपालीलाई कुवेत सरकारले गरिदियो नि:शुल्क उद्दार

Best Khabar Team | २०७७ असार ४ गते बिहिबार


१८ जुन २०२०
कुवेत सिटी । रोजगारीका लागि कुवेत आएका र विभिन्न कारणले कारबाहीमा परेका एक सय ५० जना नेपालीलाई कुवेत सरकारले आज आफ्नै खर्चमा उद्दार गरिदिएको छ । कुवेत सरकारले रोजगारीका लागि यहाँ आएका नेपालीमध्ये विभिन्न गैरकानुनी गतिविधिमा संलग्न १ सय ५० जनालाई आज कुवेत सरकारकै खर्चमा उद्दार गरेको हो । करिब ३ हजार नेपालीहरु यस्ता गैरकानुनी गतिविधिमा संलग्न रहेको तथ्यांक कुवेत सरकारसँग छ ।

फाइल तस्वीर ।

कारबाहीको दायरामा रहेका नेपालीहरुलाई कुवेत सरकारले कोरोनाको विश्वव्यापी प्रभावलाई मध्यनजर गर्दै आममाफी दिएको थियो । आममाफी दिएपनि कोरोना संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै जारी लकडाउनका कारण नेपाल फर्कन नसकेपछि उनीहरुलाई कुवेत सरकारले आफ्नै खर्चमा खाने र बस्ने व्यवस्था गर्दैै आएको थियो ।

सरकारी सेल्टरहरुमा राखिएका यस्ता नेपाली कामदारमध्ये पहिलो चरणमा १ सय ५० जनालाई उद्दार गरेर आज काठमाडौं पठाइएको कुवेतस्थित नेपाली दुतावास स्रोतको भनाई छ । उद्दार गरिएकामा अधिकांश महिलाहरु रहेका छन् । उनीहरुलाई आज बिहान काठमाडौं पु-याएर नेपाल सरकारको जिम्मामा छाडिदिइएको हो । कोरोनाको संक्रमण फैलिएपछि कुवेत सरकारले राहदानीमा भिषाको समय सकिएर पनि कुवेत बस्दै आएका तथा अन्य विभिन्न खाले गैरकानुनी कार्य गर्ने ३ हजार जना नेपाली र सोही संख्यामा भारतीयहरुलाई आममाफी दिएको थियो । कुवेतस्थित नेपाली दुतावाससँगको समन्वयमा कुवेत सरकारले बाँकी रहेका नेपालीहरुलाई पनि प्राथमिकताको आधारमा छिट्टै नेपाल पठाउने बुझिएको छ ।

कुवेतमा हाल करिब ५ हजार नेपाली नेपाल जाने प्रतिक्षामा रहेकाछन् । ती मध्ये ५ सयजना सरकारले गरेको चार्टर उडानमार्फत आफ्नै खर्चमा केहीदिनअघि काठमाडौं गैसकेका छन् । उद्दार गरिएका नेपालीहरुलाई काठमाडौं विमानस्थलबाट सिधै काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा बनाइएका क्वारेन्टाइनमा पु-याइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अफ्रिकाका ४५ देशमा फैलियो कोरोना संक्रमण : ४ दर्जनको मृत्यु, ४ हजार संक्रमित अफ्रिकाका ४५ देशमा फैलियो कोरोना संक्रमण : ४ दर्जनको मृत्यु, ४ हजार संक्रमित

२०७६ चैत्र १५ गते शनिबार

२८ मार्च, २०२०कायरो । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना...

आइपुग्यो चीनबाट कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी विशेष स्वास्थ्य सामग्री आइपुग्यो चीनबाट कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी विशेष स्वास्थ्य सामग्री

२०७६ चैत्र १६ गते आइतबार

२९ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले चीनबाट चार्टर विमानमार्फत...

हवाई उडान र सीमा नाका पनि साउन ७ गतेसम्म  बन्द गर्ने सरकारको निर्णय हवाई उडान र सीमा नाका पनि साउन ७ गतेसम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०७७ असार १५ गते सोमबार

२९ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको...

कार्यतालिका बनाएर नेपाल आउँछु : भारतीय प्रम मोदी कार्यतालिका बनाएर नेपाल आउँछु : भारतीय प्रम मोदी

२०७६ माघ ७ गते मंगलबार

२१ जनवरी, २०२० नयाँदिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले...

Top