आफ्ना २० सैनिक मारिएपछि चीनसँगको आगामी रणनीति तय गर्दै भारत, शुक्रबार सर्वदलीय बैठक आह्वान

Best Khabar Team | २०७७ असार ३ गते बुधबार


१७ जुन, २०२०
नयाँदिल्ली । भारत र चीनबीचको सीमावर्ती क्षेत्र लद्दाकमा सोमबार राती चिनियाँ सिमा सुरक्षाबलसँग भएको झडपमा २० भारतीय सैनिकको ज्यान गएपछि भारत सरकारले आकस्मिक रुपमा सर्वदलीय बैठक आह्वान गरेको छ । जुन १९ तारिखका लागि बोलाइएको सर्वदलीय बैठकमा चीन र भारतको सीमावर्ती क्षेत्रमा भएको घटनापछि उत्पन्न परिस्थितिलाई कसरी ह्याण्डिल गर्ने भन्ने विषयमा कुराकानी गर्ने बताइएको छ ।

बैठक भर्चुअल हुने प्रधानमन्त्री कार्यालयले जनाएको छ । सबै दलहरुसँग छलफल गरेर नयाँ रणनीतिमा कसरी अघिबढ्ने भन्ने निर्णय सो बैठकले गर्ने प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले बताएका छन् । अहिले सीमा क्षेत्रमा देखिएको विवाद र त्यसले लिएको हिंश्रकरुपपछि भारत र चीनबीच तनावको स्थित पैदा भएको छ । घटनालाई लिएर आजमात्रै भारतीय विदेशमन्त्री र चिनियाँ विदेशमन्त्रीबीच टेलिफोन वार्तासमेत भएको छ ।

वार्ताका क्रममा आउँदा दिनमा संयमितरुपमा वार्ता र छलफलबाटै समस्याको समाधान खोज्ने सहमति बनेको यहाँका सञ्चारमाध्यमहरुको भनाई छ । पछिल्लो केही साता यता फैलिएको कोरोनाको कहरकैबीच भारत चीनबीच सीमा सुरक्षामा खटिएका चिनियाँ सेनाको आक्रमणमा परी सोमबार राती भारतको लद्दाखमा २० जना भारतीय सैनिकको ज्यान गएको थियो ।

सो घटनामा परी १५ जनाभन्दा बढी सैनिकहरु हराईरहेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । तर सो घटनामा परी चिनियाँ पक्षतर्फ कतिको हताहति वा क्षति भयो भन्ने विषयमा चीनले केही बताएको छैन । विगत लामो समयदेखि चीन र भारतबीच लद्दाख क्षेत्रको सीमावर्ती नियन्त्रण रेखाको विषयलाई लिएर विवाद चर्चिएको छ । यो समस्या समाधानका लागि दुबै पक्षले वार्ता र छलफल जारी राखेको भएपनि एक्कासी सोमबार राती विसौं सैनिकको ज्यान जाने गरी सो घटना घटेको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कम्युनिष्ट,  राज्य व्यवस्था र  सर्वसत्तावाद कम्युनिष्ट, राज्य व्यवस्था र सर्वसत्तावाद

२०७६ फाल्गुन ७ गते बुधबार

–रामचन्द्र पौडेल अहिले कम्युनिष्ट पार्टीको दुईतिहाई नजिकको सरकार छ...

गोर्खामा झुण्डिएर आत्महत्याको प्रयास गर्ने एक युवकको उपचारको क्रममा पाटन अस्पतालमा मृत्यु, मृत्युपछि गरिएको परीक्षणमा कोरोना पुष्टि गोर्खामा झुण्डिएर आत्महत्याको प्रयास गर्ने एक युवकको उपचारको क्रममा पाटन अस्पतालमा मृत्यु, मृत्युपछि गरिएको परीक्षणमा कोरोना पुष्टि

२०७७ असार २३ गते मंगलबार

०८ जुलाई, २०२०आरुघाट, गोर्खा । गोर्खा जिल्लामा झुण्डिएर आत्महत्याको...

धादिङ्को त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पहिरोमा परी एकै परिवारका ३ को मृत्यु धादिङ्को त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पहिरोमा परी एकै परिवारका ३ को मृत्यु

२०७७ श्रावण ६ गते मंगलबार

२१ जुलाई, २०२०सल्यानटार, धादिङ् । विगत चार दिनदेखि परेको...

अमेरिकी पत्रकारको नेपाल सरकारलाई सुझाव अमेरिकी पत्रकारको नेपाल सरकारलाई सुझाव

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

०९ डिसेम्बर, २०१९ वासिङ्टन डिसी । क्रिस्टोफर फाउण्डेशनको नेपाल...

Top