आफ्ना २० सैनिक मारिएपछि चीनसँगको आगामी रणनीति तय गर्दै भारत, शुक्रबार सर्वदलीय बैठक आह्वान

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ जुन, २०२०
नयाँदिल्ली । भारत र चीनबीचको सीमावर्ती क्षेत्र लद्दाकमा सोमबार राती चिनियाँ सिमा सुरक्षाबलसँग भएको झडपमा २० भारतीय सैनिकको ज्यान गएपछि भारत सरकारले आकस्मिक रुपमा सर्वदलीय बैठक आह्वान गरेको छ । जुन १९ तारिखका लागि बोलाइएको सर्वदलीय बैठकमा चीन र भारतको सीमावर्ती क्षेत्रमा भएको घटनापछि उत्पन्न परिस्थितिलाई कसरी ह्याण्डिल गर्ने भन्ने विषयमा कुराकानी गर्ने बताइएको छ ।

बैठक भर्चुअल हुने प्रधानमन्त्री कार्यालयले जनाएको छ । सबै दलहरुसँग छलफल गरेर नयाँ रणनीतिमा कसरी अघिबढ्ने भन्ने निर्णय सो बैठकले गर्ने प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले बताएका छन् । अहिले सीमा क्षेत्रमा देखिएको विवाद र त्यसले लिएको हिंश्रकरुपपछि भारत र चीनबीच तनावको स्थित पैदा भएको छ । घटनालाई लिएर आजमात्रै भारतीय विदेशमन्त्री र चिनियाँ विदेशमन्त्रीबीच टेलिफोन वार्तासमेत भएको छ ।

वार्ताका क्रममा आउँदा दिनमा संयमितरुपमा वार्ता र छलफलबाटै समस्याको समाधान खोज्ने सहमति बनेको यहाँका सञ्चारमाध्यमहरुको भनाई छ । पछिल्लो केही साता यता फैलिएको कोरोनाको कहरकैबीच भारत चीनबीच सीमा सुरक्षामा खटिएका चिनियाँ सेनाको आक्रमणमा परी सोमबार राती भारतको लद्दाखमा २० जना भारतीय सैनिकको ज्यान गएको थियो ।

सो घटनामा परी १५ जनाभन्दा बढी सैनिकहरु हराईरहेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । तर सो घटनामा परी चिनियाँ पक्षतर्फ कतिको हताहति वा क्षति भयो भन्ने विषयमा चीनले केही बताएको छैन । विगत लामो समयदेखि चीन र भारतबीच लद्दाख क्षेत्रको सीमावर्ती नियन्त्रण रेखाको विषयलाई लिएर विवाद चर्चिएको छ । यो समस्या समाधानका लागि दुबै पक्षले वार्ता र छलफल जारी राखेको भएपनि एक्कासी सोमबार राती विसौं सैनिकको ज्यान जाने गरी सो घटना घटेको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित) विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित)

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

संविधान संसोधन नभए सरकार छाड्ने उपेन्द्र यादवको चेतावनी संविधान संसोधन नभए सरकार छाड्ने उपेन्द्र यादवको चेतावनी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ मार्च, २०१९ पोखरा । उपप्रधान, स्वास्थ्य तथा जनसङख्या...

नेपाली टोलीलाई अमेरिकाको सिटी अफ अर्भिङ्गको ‘आत्मिय स्वागत’ नेपाली टोलीलाई अमेरिकाको सिटी अफ अर्भिङ्गको ‘आत्मिय स्वागत’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ वासिङ्टन । अमेरिकाको टेक्ससस्थित सिटी अफ...

बलात्कारको आरोपी फरार पूर्व डिएसपी खिउजु भक्तपुरबाट पक्राउ बलात्कारको आरोपी फरार पूर्व डिएसपी खिउजु भक्तपुरबाट पक्राउ

२०७६ चैत्र २१ गते शुक्रबार

०४ मार्च, २०२० भक्तपुर । प्रहरीले बलात्कारको आरोपमा फरार...

Top