असार १ गतेदेखि काठमाडौं भित्रने र बाहिरिनेहरुका लागि नयाँ व्यवस्था (विज्ञप्तिसहित)

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ जुन, २०२०
काठमाडौं । गृहमन्त्रालयले लकडाउन खुकुलो भएसँगै यही असार १ गतेदेखि अत्यावश्यक कामले काठमाडौं भित्रन र बाहिरन चाहने चाहनेहरुका लागि नयाँ व्यवस्था लागू गरेको छ । मन्त्रीपरिषद्ले जेठ २८ मा गरेको निर्णय र गृहमन्त्रालयको बैठकले जेठ ३० मा गरेको व्यवस्थासहित जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले आज नयाँ व्यवस्थासहित विज्ञप्ति जारी गरेको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले आज जारी गरेका विज्ञप्ति अनुसार निजी र सार्वजनिक तथा संस्थागत कामले काठमाडौं उपत्यका प्रवेश गर्ने र बाहिरिनेहरुका लागि छुट्टाछुट्टै व्यवस्था लागू गरिएको हो ।

जस अनुसार निजी कामले काठमाडौ उपत्यका प्रवेश गर्न चाहनेहरुले आफूले बस्दै आएको काठमाडौं उपत्यका भित्रको नगरपालिकाले प्रवेशका लागि दिएको अनुमतिपत्रसहित यात्रा शुरु गर्न चाहेको सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा निवेदन दिनुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ । यस्तै काठमाडौं उपत्यकाबाट बाहिर जान चाहने व्यक्तिगत कामको प्रयोजनसहित जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा निवेदन दिएर पास लिन सक्ने बताइएको छ । सरकारी वा संस्थागत कामको लागि काठमाडौं छाड्नुपर्ने भए सम्बन्धित संस्थाको सिफारिससहित जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा निवेदन दिन भनिएको छ ।

सरकारी वा संस्थागत कामले काठमाडौं आउन चाहनेहरुको हकमा सम्बन्धित जिल्लाको जिल्ला प्रशासन कार्यालयमार्फत् सवारी पासको लागि निवेदन दिनुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ । यसरी दिएको निवेदन, कामको प्रकृति र आउन लागेको व्यक्तिको सुरक्षा अवस्थालगायतको विष्लेषण गरी पास उपब्ध गराउन सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई अनुमति दिइने जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
७२ वर्षमा ब्रह्मलीन भए ‘हिम चितुवा’ शेर्पा ७२ वर्षमा ब्रह्मलीन भए ‘हिम चितुवा’ शेर्पा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । हिमाल आरोहणमा किर्तिमान राखेर ‘हिम...

एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै  १९ अर्ब बुझाउन बाँकी एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै १९ अर्ब बुझाउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । निजी दुरसञ्चार सेवा प्रदायक...

लकडाउन खुलेसँगै केही जिल्लामा समुदायमा कोरोना फैलिएको आशंका   : सावधानी अपनाउन विज्ञहरुको सुझाव लकडाउन खुलेसँगै केही जिल्लामा समुदायमा कोरोना फैलिएको आशंका : सावधानी अपनाउन विज्ञहरुको सुझाव

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ जुलाई, २०२०काठमाडौं । सरकारले गएको साउन ७ गतेदेखि...

निर्मला हत्या प्रहरण : एसपी विष्टलाई धरौटीमा छाड्न अदालतको आदेश निर्मला हत्या प्रहरण : एसपी विष्टलाई धरौटीमा छाड्न अदालतको आदेश

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ मार्च, २०१९ काठमाडौं । कैलालीमा केही महिना अघि...

Top