बंगलादेशबाट २५९ जना नेपालीको उद्दार

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ जुन, २०२०
ढाका, बंगलादेश । बंगलादेशको राजधानी ढाकाबाट २ सय ५९ जना यात्रु लिएर नेपाल बायुसेवा निगमको चार्टर उडान काठमाडौं प्रस्तान गरेको छ । नेपाल बायुसेवा निगमको वाईड बढीको सो विमान यहाँ रोकिएका नेपाली विद्यार्थी तथा अन्य काम विशेषले बंगलादेशमा रहेका नेपालीहरुलाई लिएर काठमाडौंको लागि उडेको हो । नेपालको राष्ट्रिय ध्वजाबाहक नेपाल बायुसेवा निगमको सो विमान कोरोनाका कारण अलपत्र बनेका नेपालीहरुको उद्दारका लागि भन्दै आज बिहान राजधानी ढाका आइपुगेका थियो ।

फाइल तस्वीर ।

ढाकामा जम्मा भएका नेपाली विद्यार्थी, कामदार तथा काम विशेषले बंगलादेशका विभिन्न ठाउँमा रोकिएका नेपालीहरुलाई लिएर विमान मध्यान्ह काठमाडौं उडेको हो । चिकित्सक, इन्जिनियरिङ्गलगायतका विभिन्न विषयमा अध्ययनका लागि बंगलादेशमा सयौं नेपालीहरु रहँदै आएका छन् । कोरोनाका कारण गरिएको लकडाउनका कारण उनीहरु नेपाल जान पाएका थिएनन् । यस्तै बंगलादेशलाई कर्मथलो बनाउनेहरु र घुमघामका लागि आएकाहरु पनि लकडाउनका कारण यतै रोकिएका थिए ।

नेपाल सरकारले हालै विश्वका विभिन्न देशमा रहेका नेपालीहरुलाई उद्दार गर्ने योजना सार्वजनिक गरेको थियो । सो योजना अनुसार नेपालमा लकडाउन खुल्ने तयारी हुँदा आज पहिलोपटक विदेशबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमानले नेपालीको उद्दार गरेको हो । ढाकाबाट उडेको विमान नेपालको समय अनुसार दिउँसो करिब ३ बजे काठमाडौं अवतरण गर्ने बताइएको छ ।

उनीहरुलाई शुरुमा काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा बनाइएका होल्डिङ्ग सेन्टरमा राखिने र त्यसपछि सम्बन्धित प्रदेशको क्वारेन्टाइनमा पठाउनेगरी तयारी सरकारले गरेको छ । काठमाडौंमा नेपाली सेनाले होल्डिङ्ग सेन्टर र क्वारेन्टाइन व्यवस्थापनको जिम्मा पाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सरकारतर्फ औंलो ठड्याउँदै चित्रबहादुरले भने : गणतन्त्र गुम्ने खतरा बढ्यो सरकारतर्फ औंलो ठड्याउँदै चित्रबहादुरले भने : गणतन्त्र गुम्ने खतरा बढ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष तथा...

सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०१९ काठमाडौ ।सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी...

चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ मे, २०२०भरतपुर । करिब १ महिनाअघि कोरोना संक्रमण...

Top