यी १२ सांसद जसले संविधान संशोधन प्रस्तावमाथिको मतदानमा सहभागिता जनाएनन्

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१३ जुन, २०२०
काठमाडौं । भारतले अतिक्रमण गरेको नेपाली भूमिसहित तयार भएको नेपालको नयाँ नक्सालाई समावेश गरेर तयार पारिएको नयाँ निसान छाप पारित गर्नका लागि आज प्रतिनिधिसभा भएको मतदानमा केही सांसदहरु अनुपस्थित रहेका थिए ।

नयाँ निसान छाप पारित गर्नका लागि भएको संविधान संशोधन प्रस्तावमाथिको मतदानमा विभिन्न राजनीतिक दलसम्बद्ध १२ जना सांसदहरु अनुपस्थित भएका हुन् । संसद सचिवालय स्रोतले दिएको जानकारी अनुसार प्रतिनिधिसभामा हाल कायम रहेको २ सय ७५ सांसद मध्ये २ सय ५८ जनाले मात्रै संविधान संशोधनको पक्षमा मतदान गरेका थिए ।

सचिवालयका अनुसार संविधान संशोधनको विधेयकमाथि मतदानमा सहभागी नहुने सांसदहरुमा हरिबोल गजुरेल, शिवकुमार मण्डल, प्रमोद शाह, दुरालीदेवी खत्वेनी, धनबहादुर बुढाा, गोपालबहादुर बम, अमृतादेवी अग्रहरी रहेका छन् । यस्तै सूर्यनारायण यादव, सरिताकुमारी गिरी र ज्ञानकुमारी छन्त्याल र सूर्यबहादुर केसीले पनि मतदानमा सहभागीता जनाएनन् ।

यसमध्येमा गिरीले आजको संसद बैठकमा उपस्थिति जनाएको भएपनि बैठक बहिष्कार गर्दै बाहिरिएकी थिइन् । विभिन्न अभियोगमा सांसदहरु रेशम चौधरी, मोहम्मद अफताव आलम र विजयकुमार गच्छदार र हरिनारायण रौनियारको सांसद पद भने अहिले निलम्बनमा परेको छ ।

यी बाहेक अन्य १२ जना सांसद बैठकमा किन अनुपस्थित भए भन्ने विषयमा कुनै जानकारी सार्वजनिक भएको छैन । राष्ट्रिय स्वाधिनताको पक्षमा भएको यो ऐतिहासिक बैठक र मतदान कार्यक्रममा सांसदहरु अनुपस्थित हुनुलाई आम नागरिकले भने अनौठो र दुःखद भएको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मार्च, २०२१न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिकाको जर्जिया राज्यमा मंगलबार...

स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : ‘सबै मृत्यु कोरोनाले हुँदैन, समाचार लेख्दा गम्भीर बनौं’ स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : ‘सबै मृत्यु कोरोनाले हुँदैन, समाचार लेख्दा गम्भीर बनौं’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मार्च, २०२० काठमाडौं । स्वास्थ्य मन्त्रलायले देशका विभिन्न...

भारतको राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष माथिका बृद्धबृद्धालाई पशुपति भ्रमण गराउने भारतको राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष माथिका बृद्धबृद्धालाई पशुपति भ्रमण गराउने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जुन, २०१९काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतको राजस्थान सरकारले...

सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै

२०७७ आश्विन १९ गते सोमबार

१० मे, २०२०काठमाडौं । लकडाउनका कारण ७ हप्तादेखि अवरुद्ध...

Top