भारत बन्यो विश्वकै चौथो कोरोना प्रभावित मुलुक : एकैदिन झण्डै १० हजार संक्रमित थपिए, मृतकको संख्या ८ हजार नाघ्यो

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार


११ मे, २०२०
नयाँदिल्ली । भारत विश्वमै सबैभन्दा बढी कोरोना प्रभावित देशहरुको सूचीमा चौथो स्थानमा उक्लिएको छ । कोरोनासम्बन्धी विश्वव्यापी तथ्यांक सार्वजनिक गर्ने विभिन्न सूचकांकहरुले उल्लेख गरेको डाटा अनुसार भारत पछिल्लो समयमा बेलायतलाई पछि पार्दै चौथो नम्बरमा उक्लिएको छ । विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना प्रभावित मुलुकको पहिलो नम्बरको सूचीमा अमेरिका रहेको छ ।

यस्तै सूचीको दोश्रो नम्बरमा ब्राजिल र तेश्रो नम्बरमा रसिया रहेको छ । चौथो स्थानमा बिहीबार भारत उक्लिएको छ । यसअघि बुधबारसम्म यो सूचीमा बेलायत रहेको थियो । भारतका विशेष गरी नयाँदिल्ली, चेन्याई, कानपुर, मुम्बई, हैदराबादलगायतका शहरहरु कोरोनाको कारण नराम्ररी प्रभावित भएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा भारतमा ९ हजार ८ सय ४६ जना नयाँ संक्रमित थपिएका छन् ।

भारतमा हालसम्म कोरोना भाइरसको संक्रमण २ लाख ९७ हजार जना भन्दा बढीमा फैलिइसकेको छ । कोरोनाकै कारण भारतमा ८ हजार ४ सय ७३ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । १ लाख ४६ हजार भन्दा बढीले कोरोनालाई जितेर घर फर्केका छन् । भारतमा विगत २ महिनादेखि जारी लकडाउन खुकुलो पारिएलगत्तै कोरोना संक्रमितहरुको संख्यापनि बढ्न थालेको छ । अहिले भारतले अधिकांश राज्यमा आन्तरिक हवाई सेवा पनि सुचारु गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
३० दिनमा जिते बेलायती प्रधानमन्त्रीले कोरोनालाई, भोलिदेखि काममा फर्कँदै ३० दिनमा जिते बेलायती प्रधानमन्त्रीले कोरोनालाई, भोलिदेखि काममा फर्कँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ अप्रिल, २०२०वेस्टह्याम । गत मार्च २७ का दिन...

धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुन, २०१९ धादिङ्ग । धादिङ्गको गजुरी गाउँपालिकामा जीप...

अमेरिकामा प्रहरी यातनाबाट अश्वेत नागरिकको मृत्यु प्रकरण : टेलिभिजनमा प्रत्यक्ष प्रशारण गर्दैगर्दा पत्रकारको हातमा प्रहरीको हत्कडी (भिडियोसहित) अमेरिकामा प्रहरी यातनाबाट अश्वेत नागरिकको मृत्यु प्रकरण : टेलिभिजनमा प्रत्यक्ष प्रशारण गर्दैगर्दा पत्रकारको हातमा प्रहरीको हत्कडी (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

अमेरिकाको मिन्निसोटा राज्यमा एकजना अश्वेत नागरिकको प्रहरीको यातनाबाट मृत्यु...

२०७७ बैशाख ३ सम्म ‘लकडाउन’ २०७७ बैशाख ३ सम्म ‘लकडाउन’

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले ‘लकडाउन’को समय दोश्रोपटक...

Top