पाटन अस्पतालको ‘भिडियो एक्सरे’ मेसिन चोरीमा संलग्न एक चिकित्सक र अहेब पक्राउ

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २८ गते बुधबार


१० जुन, २०२०
काठमाडौं । लतिलपुरको पाटन अस्पतालमा रहेको भिडियो एक्सरे (अल्टासाउन्ड) गर्ने मेसिनमा प्रयोग भएको महत्वपूर्ण पाटपुर्जा चोरेको अभियोगमा प्रहरीले एक चिकित्सक र अहेबलाई काठमाडैंबाट पक्राउ गरेको छ । पक्राउ पर्नेमा सर्लाही घर भएका ३६ वर्षका चिकित्सक प्रवीण मिश्र र अहेब रमेशकुमार शर्मा रहेका छन् ।

सांकेतिक तस्वीर

मिश्र र शर्माले गएको जेठ १७ गते ललितपुरको लगनखेलमा रहेको पाटन अस्पतालको भिडियो एक्सरे कक्षमा प्रवेश गरेर त्यहाँ रहेको मेसिनका महत्वपूर्ण पाटपूर्जा निकालेर बाहिरिएका थिए । गेटमा तैनाथ सुरक्षाकर्मीलाई उनीहरुले परिचयपत्र देखाएर आफूहरु भिडियो एक्सरे मेसिन मर्मतका लागि आएको प्राविधिक भएको दाबी गरेका थिए । प्रहरीले घटनापछि सिसिटिभी फुटेजको आधारमा उनीहरुलाई नियन्त्रणमा लिएको हो ।

पक्राउ परेका मिश्रको काठमाडौको बानेश्वरस्थित कोठाबाट सो मेसिनमा प्रयोग भै चोरी गरिएका महत्वपूर्ण पाटपुर्जा समेत प्रहरीले बरामद गरेको छ । बरामद गरिएका ती सामग्रीहरु ३० लाख मूल्य भन्दा बढीके भएको । पक्राउ पर्ने सर्लाहीको बलरा नगरपालिका १ घर भएका मिश्र एमविबिएस डाक्टर तथा महोत्तरीको बर्दिबास १३ घर भएका शर्मा अबेह हुन् । उनीहरु दुबैजना महोत्तरीको बर्दिबासमा रहेको डि एण्ड बी अस्पतालमा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीहरु रहेका छन् ।

बिरामीको भिडियो एक्सरे गर्ने बेलामा मेसिनमा पाटपुर्जा नदेखिएपछि चिकित्सकले अस्पताल प्रशासनलाई जानकारी गराएको थियो । अस्पताल प्रशासनले प्रहरीमा खबर गरेसँगै घटना सार्वजनिक भएको हो । पक्राउ परेका मिश्र र शर्मालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएर चोरीको अभियोगमा अनुसन्धान अघि बढाएको छ । पक्राउ परेका मिश्र र शर्माले आफूहरुले सो मेसिनको सामान चोरेको प्रहरीसमक्ष स्वीकार गरेको बुझिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बेलायतमा कोरोनाबाट  थप २ नेपालीको ज्यान गयो बेलायतमा कोरोनाबाट थप २ नेपालीको ज्यान गयो

२०७७ बैशाख १२ गते शुक्रबार

२४ अप्रिल, २०२०बेस्टह्याम । पछिल्लो पटक बेलायतमा कोरोना संक्रमणबाट...

भारतमा भूकम्प, भूकम्पको केन्द्रबिन्दु हरियाणा भारतमा भूकम्प, भूकम्पको केन्द्रबिन्दु हरियाणा

२०७७ जेठ १६ गते शुक्रबार

२९ मे, २०२०नयाँदिल्ली । भारतमा केहीबेरअघि भूकम्प गएको छ...

बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे

२०७७ माघ ७ गते बुधबार

२० जनवरी, २०२१न्यूर्योक । गत नोभेम्बरमा भएको राष्ट्रपति चुनावमा...

पुर्ननिर्माण कार्य समयमै सम्पन्न हुनेमा सरोकार तथा समन्वय समितिको विश्वास पुर्ननिर्माण कार्य समयमै सम्पन्न हुनेमा सरोकार तथा समन्वय समितिको विश्वास

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाको राष्ट्रिय सरोकार...

Top