१५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २४ गते बुधबार


०५ जुन, २०२०
सार्जा । कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलन नदिन सरकारले गरेको लकडाउनका कारण संयुक्त अरब इमिरेट्मै रोकिएका डेढसय भन्दा बढी यात्रुलाई लिएर यात्रुबाहक बिमान नेपाल प्रस्थान गरेको छ । नेपाल सरकारको पहलमा दुबई र आसपासका विभिन्न शहरमा कार्यरत १ सय ५७ जना यात्रुलाई लिएर विमान केहीबेरअघि काठमाडौंका लागि उडेको हो । बिहान १० बजे नै बिमान उड्ने तयारी गरेको भएपनि नेपाल पुगेपछि सरकारले तोकेको क्वारेन्टाइनमा बस्दछु भन्ने फर्ममा हस्ताक्षर गर्नका लागि भन्दै विमानका यात्रुहरुलाई फेरि ओह्रालिएको थियो ।

फाइल तस्वीर

उनीहरुले सो फर्ममा हस्ताक्षर गरेपछि उनीहरुलाई पुनः विमानै राखेर ३ घण्टा पछि उडाइएको थियो । उडान नम्बर जी नाइन १७५१ मार्फत काठमाडौंका लागि उडेका यात्रुहरु बोकेको विमान नेपालको स्थानीय समय अनुसार साँझ ६ बजेर ९ मिनेट जाँदा काठमाडौं विमानस्थलमा अवतरण गर्ने बताइएको छ । सो जहाजमा दुबई र आसपासका विभिन्न शहरमा कार्यरत नेपालीहरु रहेका छन् । ती मध्ये कतिपयले जागिर छाडेर फर्केका छन् ।

कोरोनाका कारण कम्पनीहरु धमाधम बन्द हुन थालेपछि उनीहरुलाई कम्पनीले निकालिदिएको थियो । जसका कारण उनीहरु नेपाल जाने खर्च समेत नभएर बेखर्ची बनेका थिए । तर कतिपयलाई कम्पनीले नै टिकटको व्यवस्था गरिदिएको बताइएको छ । सो विमानमा बैदेशिक रोजगारीका लागि यहाँ आएर ज्यान गुमाएका एक नेपालीको शव पनि रहेको बताइएको छ । तर उनको बारेमा विस्तृत विवरण खुल्न सकेको छैन ।

नेपाल पुगेलगत्तै उनीहरुलाई सरकारले व्यवस्था गरेको ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’मा राखिने र एकरातपछि उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा पठाईने तयारी सेनाले गरेको छ । सरकारले प्रदेश अनुसार काठमाडौं उपत्यका विभिन्न स्थानमा क्वारेन्टाइनको व्यवस्था गरेको छ । नेपाली सेनाले विदेशबाट फर्केकाहरुलाई क्वारेन्टाइनमा राख्ने तथा उनीहरुको सबै लगत संकलन गर्ने जिम्मेवारी पाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पोखरा बिमान दुर्घटना : ६९ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, आन्तरिकतर्फ हालसम्मकै  ठूलो दुर्घटना पोखरा बिमान दुर्घटना : ६९ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, आन्तरिकतर्फ हालसम्मकै ठूलो दुर्घटना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३चिप्लेढुंगा, पोखरा । कास्कीको पोखरामा आज बिहान...

कालिन्चोकबाट फर्केको बस सिन्धुपाल्चोकमा दुर्घटनाग्रस्त, १५ को मृत्यु, १७ घाइते कालिन्चोकबाट फर्केको बस सिन्धुपाल्चोकमा दुर्घटनाग्रस्त, १५ को मृत्यु, १७ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । प्रसिद्ध धार्मिकस्थल दोलखाको कालिञ्चोक...

नेपाल प्रहरीको मुख्य कार्यालय काठमाडौंमा कार्यरत ४ प्रहरीमा कोरोना पुष्टि, अन्य केहीको रिपोर्ट आउन बाँकी नेपाल प्रहरीको मुख्य कार्यालय काठमाडौंमा कार्यरत ४ प्रहरीमा कोरोना पुष्टि, अन्य केहीको रिपोर्ट आउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ जुलाई, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको नक्सालमा रहेको प्रहरी प्रधान...

सर्वोच्चले भन्यो : विषादी परिक्षण रोक्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगराउनु सर्वोच्चले भन्यो : विषादी परिक्षण रोक्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगराउनु

२०७६ आश्विन २० गते सोमबार

१० जुलाई, २०१९ काठमाडौं । भारतबाट आयातित तरकारी तथा...

Top