म्यानमारबाट २६ नेपाली स्वदेश फिर्ता, दुबईबाट पनि आजै आउँदै

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २४ गते बुधबार


०५ मे, २०२०
काठमाडौं । मुलुकमा लकडाउन भएको ७० दिनपछि पहिलो पटक त्रिभुवन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट औपचारिक रुपमा नेपाली फर्कन शुरु गरेका छन् । कोरोना संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै सरकारले जारी गरेको लकडाउनका कारण बन्द रहेको त्रिभुवन विमानस्थलमा आज पहिलो पटक म्यान्मारबाट नेपालीहरु स्वदेश फिर्ता भएका हुन् । उनीहरुलाई म्यान्मारबाट आएको त्यहाँको स्थानीय सेनाको जहाजले स्वदेश फिर्ता ल्याएको थियो ।

नेपालमा रोकिएका आफ्ना देशका नागरिकलाई लिन आएको सो विमानले नेपाल आउने क्रममा त्यहाँ अलपत्र परेका नेपालीहरुलाई पनि नेपाल ल्याइदिएको विमानस्थल स्रोतले जानकारी दिएको छ । उनीहरु विमानस्थल आएपछि नेपाली सेनाको कोरोना नियन्त्रण विशेष टोलीले काठमाडौंको बसुन्धरास्थित ‘होल्डिङ्ग सेन्टरमा’ लगेर राखेको छ । उनीहरुको त्यहाँ कोरोना जाँच हुने र त्यसपछि सम्बन्धित प्रदेश र जिल्लाका लागि भनेर छुट्टाइएको क्वारेन्टाइनमा पठाउने तयारी भएको सैनिक स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

सरकारले विदेशबाट आएका नेपाली नागरिकहरुलाई क्वारेन्टाइनमा राख्ने तथा उनीहरुको व्यवस्थापनलगायतको काम नेपाली सेनालाई जिम्मा दिएको छ । म्यानमार एयरफोर्सको जहाजबाट आएका नेपालीहरुमध्ये कतिपय उतै रोजगारीको लागि बसेका नेपालीहरु रहेका छन् भने कतिपय भ्रमणको लागि त्यहाँ गएको र नेपाल तथा अन्य ट्रान्जिट मुलुकमा भएको लकडाउनका कारण उतै रोकिएका थिए ।

यसैबीच, संयुक्त अरब इमिरेट्सबाट पनि आज करिब डेढसय सयको हाराहारीमा नेपालीहरु नेपाल आउँदैछन् । उनीहरुलाई इमिरेट्स एयरको विमानबाट उनीहरुलाई नेपाल ल्याईने सरकारी स्रोतको दाबी छ । उनीहरु आज रातीसम्ममा काठमाडौं आइपुग्ने छन् । उनीहरुलाई काठमाडौं उपत्यका भित्र निर्माण गरिएका विभिन्न होल्डिङ् सेन्टरमा राख्ने तयारी सरकारले गरेको छ । बैदेशिक रोजगारीका लागि गएका उनीहरु नेपालमा जारी लकडाउनका कारण विगत ३ महिनादेखि दुबई र आसपासका शहरमा रोकिएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०५ जुन, २०२०काठमाडौं । संयुक्त अरव इमिरेट्सको सार्जाबाट नेपालका...

बेलायतमा पार्कबाट हराईरहेकी नेपाली बृद्दा मृत अवस्थामा भेटिइन् (अपडेट) बेलायतमा पार्कबाट हराईरहेकी नेपाली बृद्दा मृत अवस्थामा भेटिइन् (अपडेट)

२०७७ मंशिर २० गते शनिबार

१२ मे, २०२०वेस्टह्याम । बेलायतको राजधानी लण्डनबाट दक्षिण पूर्वमा...

देशैभरी माघेझरी, हिमाली जिल्लामा हिमपात, आइतबारदेखि मौसममा सुधार आउने देशैभरी माघेझरी, हिमाली जिल्लामा हिमपात, आइतबारदेखि मौसममा सुधार आउने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२०काठमाडौं । पश्चिमी बायुको न्यून चापीय प्रणाली...

अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मार्च, २०२१न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिकाको जर्जिया राज्यमा मंगलबार...

Top