खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव* दर्ता

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार


०३ मे, २०२०
काठमाडौं । मुलुकले संघीयता धान्न नसक्ने भन्दै चित्रबहादुर केसी नेतृत्वको राष्ट्रिय जनमोर्चाले संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएको छ । नेपाल जस्तो गरिब देशले अहिलेको अवस्थामा संघीयताको नाममा हुने खर्च धान्न नसक्ने निष्कर्ष जनमोर्चाको छ । उसले स्थानीय निकायलाई अधिकार प्रदान गरिए संघीयता आवश्यक नभएकोमा पनि जोड दिएको छ ।

संसदबाट संविधान संशोधनको तयारी भै रहेका बेला जनमोर्चाका अध्यक्ष चित्रबहादुर केसीले संघीयताको नाममा ब्रह्मलुट भै रहेको संघीयता खारेजी गर्न माग गर्दै आज संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएका हुन् । अहिलेको अवस्थामा संघीयताले खर्च बढाउने र गाउँगाउँमा नयाँ नेतालाई पाल्नुपर्ने दायित्व सरकारको काँधमा थोपरिएको जनमोर्चाको ठहर छ ।

उनीहरुलाई पाल्ने आर्थिकभार नेपाली जनताको थाप्लोमा पर्ने भन्दै संघियताको औचित्य नभएको राष्ट्रिय जनमोर्चाको ठहर छ । हालसम्म सरकारले संविधान संशोधन प्रस्ताव दर्ता गरेसँगै राष्ट्रिय जनमोर्चा, नेपाली काँग्रेस तथा समाजवादी पार्टीलगायतले आ–आफ्नो पार्टी र दलको तर्फबाट संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएका छन् ।

(*सच्चाइएको)Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपको अर्थव्यवस्था पुरानै अवस्थामा फर्काउन ७५० अर्ब युरोको कोष खडा गर्न ईयु सम्बद्ध राष्ट्रहरु सहमत युरोपको अर्थव्यवस्था पुरानै अवस्थामा फर्काउन ७५० अर्ब युरोको कोष खडा गर्न ईयु सम्बद्ध राष्ट्रहरु सहमत

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुलाई, २०२०लिंकरोभर, बेल्जियम । कोरोना भाइरसका कारण प्रभावित...

पशुपतिमा दाउराबाट शव जलाउने नयाँ शवगृह सञ्चालनमा पशुपतिमा दाउराबाट शव जलाउने नयाँ शवगृह सञ्चालनमा

२०७६ फाल्गुन २९ गते बिहिबार

०३ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको पशुपतिनाथ मन्दिर परिसरमा दाउराबाट...

विदेशी सैनिकलाई तत्काल देश छाड्न इराकी संसदको निर्देशन विदेशी सैनिकलाई तत्काल देश छाड्न इराकी संसदको निर्देशन

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० बग्दाद । इराकले देशमा तैनाथ सबै...

भारतबाट चोरी गरेको एक करोड रुपैयाँ कैलालीमा माटोको खाल्टोमा पुरिएको अवस्थामा भेटियो भारतबाट चोरी गरेको एक करोड रुपैयाँ कैलालीमा माटोको खाल्टोमा पुरिएको अवस्थामा भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । रोजगारीको लागि भारत पुगेकाहरुले...

Top