धादिङ्की गर्भवती महिलामा कोरोना : प्रसुती गृहबाट टेकु पठाइँदै

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २० गते मंगलबार


०२ जुन, २०२०
धादिङ्बेसी । धादिङ् जिल्ला स्थायी घर भएकी एक महिलामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । उनी गर्भवती रहेको र विभिन्न समस्या देखिएपछि उपचारका लागि २ दिनअघि काठमाडौंको थापाथलीमा रहेको प्रसुती गृहमा भर्ना भएकी थिइन् । रिँगटा लाग्ने, ज्वरो आउने तथा पिसाव पोल्नेलगायतका समस्या देखिएपछि उनी प्रसुती गृहमा भर्ना भएकी थिइन ।

उनमा देखिएको लक्षणमध्ये केही कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो देखिए पनि उनको स्वाब परीक्षण गरिएको थियो । २२ वर्षकी ती युवती केहीदिनअघि अस्पतालमा भर्ना भएको र सोही दिन स्वाब परीक्षणका लागि टेकुस्थित प्रयोगशाला पठाइएको अस्पतालले जनाएको छ । आज प्रयोगशालाले दिएको रिपोर्टमा उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि गरेको छ । उनलाई अहिले अस्पतालको क्वारेन्टाइनमा राखेर उपचार गरिरहेको र थप उपचारका लागि टेकुस्थित सरुवा रोग स्पतालमा पठाउने अस्पताले जनाएको छ ।

गर्भवती अवस्थामा कोरोनाको संक्रमण उच्च हुने भएकाले उनको विशेष निगरानीका साथ उपचार अघि बढाउने चिकित्सकहरुले बताएका छन् । ती महिलामा कोरोना संक्रमण देखिएपछि उनको उपचारमा संलग्न चिकित्सकहरुको पनि स्वब परीक्षणका लागि टेकु पठाइएको छ । २ साता अघि सिन्धुपाल्चोकमा सुत्केरी महिलाको कोरोनाका कारण निधन भएसँगै गर्भवतीहरु कोरोनाको उच्च जोखिममा रहेको भन्दै सरकारले देशभरका गर्भवती तथा सुत्केही महिलाहरुलाई थप सावधानी अपनाउन आग्रह गरिसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा कोरोना : पाँचौ केस पनि विदेशबाटै आएकामा भेटियो, एउटै विमानमा आएका २ जनामा पोजेटिभ केस नेपालमा कोरोना : पाँचौ केस पनि विदेशबाटै आएकामा भेटियो, एउटै विमानमा आएका २ जनामा पोजेटिभ केस

२०७६ चैत्र १५ गते शनिबार

२८ मार्च, २०२० काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपालमा कोरोना...

टेक्सासको चर्चमा प्रार्थना चलिरहँदा बन्दुक आक्रमण, २ मारिए (भिडियोसहित) टेक्सासको चर्चमा प्रार्थना चलिरहँदा बन्दुक आक्रमण, २ मारिए (भिडियोसहित)

२०७६ पुष १४ गते सोमबार

३० डिसेम्बर, २०१९टेक्सास । अमेरिकाको टेक्सासमा क्रिश्चियन धर्मावलम्बीहरु भेला...

देशभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या १५ सय नाघ्यो देशभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या १५ सय नाघ्यो

२०७७ मंशिर १६ गते मंगलबार

०१ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । देशभर विगत २४ घण्टायता थप...

कार्यतालिका बनाएर नेपाल आउँछु : भारतीय प्रम मोदी कार्यतालिका बनाएर नेपाल आउँछु : भारतीय प्रम मोदी

२०७६ माघ ७ गते मंगलबार

२१ जनवरी, २०२० नयाँदिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले...

Top