तरकारी नष्ट गरिएको घटनाप्रति कृषि मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण, निर्वाधरुपमा विक्री वितरण गर्न आग्रह

Best Khabar Team | २०७७ जेठ १९ गते सोमबार


०१ जुन, २०२०
काठमाडौं । कोरोनाको बहानामा देशका विभिन्न जिल्लामा किसानले उत्पादन गरेको तरकारी तथा फलफूलहरु नष्ट गरिएको घटना सार्वजनिक भै रहँदा कृषि तथा पशुपन्छी मन्त्रालयले यसप्रति मन्त्रालयको गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । मन्त्रालयका सचिव राजेन्द्रप्रसाद भारीले आज विज्ञप्ति निकालेर कृषकको मनोबल खस्कने यस्ता कार्य नर्गन नगराउन सबैको ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

किसानहरुले दुःख गरेर आर्जन गरेको कृषि सामग्रीहरु नष्ट गरिँदा कृषिउपज खेर जाने तथा भोलिका दिनमा फेरि आयातमै भर पर्नुपर्ने भएकाले बेलैमा यस्ता कार्य रोक्न मन्त्रालयले आग्रह गरेको छ । भोलिका दिनमा यस्ता गतिविधि नदोहोरियोस् भन्नेतर्फ सबै निकायलाई बेलैमा ध्यान दिन मन्त्रालयले अनुरोध गरेको छ ।

मन्त्रालयले यसअघि नै कृषि तथा पशुपन्छी उपजहरुको ढुवानी र विक्री वितरणका कामहरु सूचारु गर्न सम्बन्धित निकायलाई आफूहरुले आग्रह गरेको विषयलाई पनि पुनः स्मरण गराएको छ । विज्ञप्तिमा निर्वाध रुपमा कृषि उपज, तरकारी तथा पशुपन्छीजन्य बस्तुको नियमअनुसार विक्रीवितरण गराउन सबैलाई आग्रह समेत गरेको छ ।

कोरोना रोगको संक्रमण फैलने भन्दै स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुकै संलग्नतामा कास्कीको पोखरालगायत देशका पश्चिमी क्षेत्रका केही स्थानमा किसानले उत्पादन गरेको तरकारीहरु खाल्डो खनेर गाडिएपछि सामाजिक सञ्जालमा त्यसको चर्को विरोध हुँदै आएको छ । चिकित्सकहरुले पनि राम्ररी धोइ पखाली गरी पकाएर खाने तरकारीमा कोरोना नसर्ने बताउँदै आएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर घाइते पाइलट सेढाईलाई थप उपचारका लागि भारत लगियो हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर घाइते पाइलट सेढाईलाई थप उपचारका लागि भारत लगियो

२०८० आश्विन २८ गते आइतबार

१५ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर घाइते भएका...

कोरोनाका कारण नेपाल बाहिर हालसम्म ३ सय ३३ नेपालीको मृत्यु : एनआरएनए कोरोनाका कारण नेपाल बाहिर हालसम्म ३ सय ३३ नेपालीको मृत्यु : एनआरएनए

२०७७ माघ २५ गते आइतबार

०७ फेब्रुअरी, २०२१लिंकरोभर, बेल्जियम । कोरोना भाइसरका कारण हालसम्म...

बन्दीपुर : जहाँ पुग्दा सारा थकान विर्सिएर स्वर्गीय आनन्द प्राप्त हुन्छ बन्दीपुर : जहाँ पुग्दा सारा थकान विर्सिएर स्वर्गीय आनन्द प्राप्त हुन्छ

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

–अर्चना लामिछाने शरीरले आनन्दको महसूस ग-यो बन्दीपुरको माटो टेक्दा...

दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै

२०७६ फाल्गुन ४ गते आइतबार

१६ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । नयाँदिल्लीले तेश्रोपटक पनि अरविन्द...

Top