नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या १०४२ पुग्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ मे, २०२०
काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा आज थप १ सय ५६ जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमण भेटिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार आज रौतहटमा २०, दोलखामा २, सोलुखुम्बुमा १, बझाङमा १ र सुर्खेतमा १३ संक्रमित भेटिएका हुन् । सम्बन्धित जिल्लास्थित प्रयोगशाला र काठमाडौंको केन्द्रीय प्रयोशालामा गरिएको परीक्षणमा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण भेटिएको पुष्टि भएको हो ।

फाइल तस्वीर : स्वास्थ्य मन्त्रालय

यस्तै, धनुषाका २९, महोत्तरीका १७, सप्तरीका१४, मकवानपुरका १, बर्दियाका ३, बाँकेका १, झापाका २५, सर्लाहीका ७ र सिरहाका ६ जनापनि कोरोनाको संक्रमण पुष्टि भएको छ । मन्त्रालयले दैलेखमा ८, कैलालीमा २, दार्चुलामा १, स्याङ्जामा ३, नवलपुरमा १ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएको पुष्टि गरेको छ । संक्रमित सबैको अवस्था अहिलेसम्म सामान्य रहेको मन्त्रालयको भनाई छ । आज थप भएका १ सय ५६सँगै अब नेपालमा कुल कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार ४२ पुगेको छ । हिजो मृत्यु भएका ललितपुरका एक ५६ वर्षका पुरुषको मृत्यु कोरोनाकै कारण भएको पुष्टि मन्त्रालयले गरेको छ ।

मन्त्रालयले गरेको यो पुष्टिसँगै अब देशभर कुल ५ जनाले कोरोनाको संक्रमणका कारण ज्यान गुमाएका छन् । केहीदिनयता भारतबाट हजारौंका संख्यामा नेपालीहरु घर फर्केका कारण संक्रमितको संख्या पनि ह्वात्तै बढेको मन्त्रालयको भनाई छ । अहिले भारतमा मजदुरीमा गएका हजारौं नेपालीहरु दैनिक सिमावर्ती नाकाबाट नेपाल फर्किइरहेका छन् । जसका कारण कोरोनाको संक्रमणको जोखिम बढ्दै गएको छ । भारतमा हालसम्म ४ हजार ५ सय ४० जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् ।

यस्तै १ लाख ५८ हजार ६ सय १३ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । भारतमा कोरोना संक्रमण नरोकिँदा सम्म खुल्लासिमाका कारण नेपालमा पनि कोरोनाको संक्रमण रोकिने सम्भावना नरहेको विज्ञहरुले बताउँदै आएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चट्याङ्ग लागेर दाङ्गमा दुई बालबालिका सहित ३ को मृत्यु चट्याङ्ग लागेर दाङ्गमा दुई बालबालिका सहित ३ को मृत्यु

२०७७ श्रावण १८ गते आइतबार

०८ फेब्रुअरी, २०२० घोराही । दाङ्गमा आज दिउँसो फरक...

Top