ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२७ मे, २०२०
काठमाडौं । ललितपुरको ग्वार्को इमाडोलमा रहेको किष्ट अस्पतालमा उपचारत एक विरामीको आज साँझ उपचारका क्रममा मृत्यु भएको छ । ललितपुर महानगरपालिका वडा नम्बर २२ का ५६ वर्षका एक पुरुषको उपचार हुँदा हुँदै मृत्यु भएको अस्पतालले जनाएको छ । मृतक ती पुरुषको कोरोना परीक्षणका क्रममा पोजेटिभ रिपोर्ट आएको अस्पतालले जनाएको छ ।

यद्यपि यसको औपचारिक पुष्टि भने स्वास्थ्य मन्त्रालयले गरिसकेको छैन । गएको जेठ ११ गते अस्पताल भर्ना भएका उनको १२ गते स्वाब निकालेर पाटन अस्पतालमा परिक्षणका लागि पठाइएको थियो । पीसीआर विधिबाट गरिएको स्वाब परीक्षणमा उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको अस्पताल स्रोतले जानकारी दिएको छ । यद्यपि उनी उनी विभिन्न रोगबाट पीडित बनेर अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना भएका थिए ।

सोही क्रममा उनमा केही लक्षण कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो देखिएपछि अस्पतालले स्वाब परीक्षणका लागि नमुना पाटन अस्पताल पठाएको थियो । ललितपुरका जनस्वास्थ्य प्रमुख खगेश्वर गेलालले पनि सञ्चारकर्मीसँगको कुराकानीमा मृतक ती पुरुषको पीसीआर रिपोर्ट पोजेटिभ आएको बताएका छन् । घटनालगत्तै अहिले ती व्यक्तिको शवलाई सुरक्षित स्थानमा राखेर अस्पतालमा उनको उपचारमा संलग्न चिकित्सकलाई क्वारेन्टाइनमा राख्ने तयारी भै रहेको छ ।

यस्तै किस्ट अस्पतालको आइसियु कक्षलाई समेत सिलगर्ने तयारी भएको अस्पताल स्रोतले जानकारी दिएको छ । ललितपुरमा कोरोना संक्रमित भेटिएको यो पहिलो घटना हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
देशभर बाढीको ताण्डव, पृथ्वी राजमार्ग पूर्णरुपमा अवरुद्ध, हुम्लामा हिमपहिरोको खतरा बढेको भन्दै स्थानीयलाई सतर्क गराईयो देशभर बाढीको ताण्डव, पृथ्वी राजमार्ग पूर्णरुपमा अवरुद्ध, हुम्लामा हिमपहिरोको खतरा बढेको भन्दै स्थानीयलाई सतर्क गराईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुलाई, २०२०काठमाडौं । अविरल वर्षासँगै आएको बाढि पहिरोमा...

विमान दुर्घटनामा पर्नेमा वीर अस्पतालका चिकित्सकदेखि लोकदोहोरी कलाकारसमेत (नामावलीसहित) विमान दुर्घटनामा पर्नेमा वीर अस्पतालका चिकित्सकदेखि लोकदोहोरी कलाकारसमेत (नामावलीसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०१५चिप्लेढुंगा, पोखरा । पोखरामा आज बिहान भएको...

कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित) कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनमा काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना...

विदेशमा रहेका नेपालीहरुको दोश्रो चरणको ‘रेस्क्यु फ्लाईट’ अनिश्चितकालका लागि बन्द विदेशमा रहेका नेपालीहरुको दोश्रो चरणको ‘रेस्क्यु फ्लाईट’ अनिश्चितकालका लागि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न गरिएको...

Top