झापा, रौतहट, बाग्लुङ् र मकवानपुरमा थपिए कोरोना संक्रमित, संक्रमितको संख्या ८ सय नाघ्यो

Best Khabar Team | २०७७ जेठ १४ गते बुधबार


२७ मे, २०२०
काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा आजपनि कोरोना संक्रमितहरु भेटिनेक्रम जारी छ । सम्बन्धित जिल्ला तथा क्षेत्रमा रहेको कोरोना परिक्षण केन्द्र तथा काठमाडौंको राष्ट्रिय प्रयोगशालामा गरिएको स्वाब परीक्षणका क्रममा थप संक्रमित भेटिएका हुन् । आज पूर्वी नेपालको झापा, रौतहट तथा बाग्लुङ्ग, र मकवानपुर जिल्लामा कोरोना संक्रमित भेटिएका हुन् । जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले दिएको जानकारी अनुसार झापाका विभिन्न स्थानमा आज थप १७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । प्राप्त जानकारी अनुसार जिल्लाको गौरादह नरपालिकाका २ जना र बाँकी १५ जना कचनकवल गाउँपालिकाका स्थानीयबासिन्दा भएको बताइएको छ । कोशी अञ्चल अस्पतालमा गरिएको स्वाब परीक्षणका क्रममा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको बताइएको छ । यस्तै, केही समयअघि भारतबाट नेपाल प्रवेश गरेकाहरुमध्ये रौतहटका ३५ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

सांकेतिक तस्वीर : बेस्टखबर ग्राफिक्स

रौतहटको चपुर नगरपालिकामा ७ जना, गौर नगरपालिकामामा ८ जना, ईशनाथ नगरपालिकामा १६ जना, देवाहीगोनाही नगरपालिकामा २, र कटहरिया नगरपालिकामा २ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले जानकारी दिएको छ । रोजगारीका लागि छिमेकी मुलुक भारत गएको र लकडाउनकै बीच भएको उद्दारपछि उनीहरु भारतबाट नेपाल आएको सम्बन्धित नगरपालिकाले जानकारी दिएको छ । उनीहरु हाल स्थानीय क्वारेन्टाइनमा बस्दै आएका थिए । संक्रमितहरुलाई स्थानीय अस्पतालको आइसोलेसनमा राखेर उपचार थालिएको छ । उनीहरु सबैको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ । यस्तै बारामा ८ र सिराहमा २ जनामा पनि कोरोना देखिएको छ ।

यता बाग्लुङ् जिल्लामा हालै भारतबाट फर्केका ८ जना युवकमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । जिल्लाको बडिगाड र तमानखोलाका ८ जना युवकमा कोरोना संक्रमण देखिएको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यलयको भनाई छ । उनीहरु हालै भारतबाट नेपाल फर्केका युवाहरु रहेको बताइएको छ । उनीहरुलाई अहिले बाग्लुङ्गको सदरमुकाममा रहेको धौलागिरी अञ्चल अस्पतालको आइसोलेसनमा राखेर उपचार थालिएको छ । यस्तै आजै हेटौडामा एक महिलामा पनि कोरोना संक्रमण भेटिएको छ । उनी केही समयअघि चितवनबाट हेटौंडा गएको खुलेको छ । संक्रमितमध्ये सबैको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ । नेपालमा हालसम्म कोरोनाका कारण ४ जनाको ज्यान गएको छ भने ८ सय १० जनामा संक्रमण देखिएको छ । यस्तै १ सय ७५ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै

२०७७ जेठ ३२ गते आइतबार

१४ जुन, २०२०चौरजहारी, रुकुम । ६ जनाको ज्यान जाने...

लकडाउनमा विद्यालयले शुल्क उठाएको प्रति नेविसंद्वारा सरकारको ध्यानाकर्षण लकडाउनमा विद्यालयले शुल्क उठाएको प्रति नेविसंद्वारा सरकारको ध्यानाकर्षण

२०७७ जेठ ३२ गते आइतबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । गत चैत्र ५ गतेदेखि मलुकभर...

नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो

२०७७ भाद्र ५ गते शुक्रबार

२१ अगस्ट, २०२०जनकपुर, धनुषा । नेपालमा पहिलो पटक स्वर्ण...

अफ्रिकी मुलुक बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको हृदयघातका कारण निधन अफ्रिकी मुलुक बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको हृदयघातका कारण निधन

२०७७ जेठ २७ गते मंगलबार

०९ जुन, २०२०जितेगा, बुरुन्डी । मध्य अफ्रिकी राष्ट्र बुरुन्डीका...

Top