झापा, रौतहट, बाग्लुङ् र मकवानपुरमा थपिए कोरोना संक्रमित, संक्रमितको संख्या ८ सय नाघ्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२७ मे, २०२०
काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा आजपनि कोरोना संक्रमितहरु भेटिनेक्रम जारी छ । सम्बन्धित जिल्ला तथा क्षेत्रमा रहेको कोरोना परिक्षण केन्द्र तथा काठमाडौंको राष्ट्रिय प्रयोगशालामा गरिएको स्वाब परीक्षणका क्रममा थप संक्रमित भेटिएका हुन् । आज पूर्वी नेपालको झापा, रौतहट तथा बाग्लुङ्ग, र मकवानपुर जिल्लामा कोरोना संक्रमित भेटिएका हुन् । जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले दिएको जानकारी अनुसार झापाका विभिन्न स्थानमा आज थप १७ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । प्राप्त जानकारी अनुसार जिल्लाको गौरादह नरपालिकाका २ जना र बाँकी १५ जना कचनकवल गाउँपालिकाका स्थानीयबासिन्दा भएको बताइएको छ । कोशी अञ्चल अस्पतालमा गरिएको स्वाब परीक्षणका क्रममा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको बताइएको छ । यस्तै, केही समयअघि भारतबाट नेपाल प्रवेश गरेकाहरुमध्ये रौतहटका ३५ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

सांकेतिक तस्वीर : बेस्टखबर ग्राफिक्स

रौतहटको चपुर नगरपालिकामा ७ जना, गौर नगरपालिकामामा ८ जना, ईशनाथ नगरपालिकामा १६ जना, देवाहीगोनाही नगरपालिकामा २, र कटहरिया नगरपालिकामा २ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले जानकारी दिएको छ । रोजगारीका लागि छिमेकी मुलुक भारत गएको र लकडाउनकै बीच भएको उद्दारपछि उनीहरु भारतबाट नेपाल आएको सम्बन्धित नगरपालिकाले जानकारी दिएको छ । उनीहरु हाल स्थानीय क्वारेन्टाइनमा बस्दै आएका थिए । संक्रमितहरुलाई स्थानीय अस्पतालको आइसोलेसनमा राखेर उपचार थालिएको छ । उनीहरु सबैको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ । यस्तै बारामा ८ र सिराहमा २ जनामा पनि कोरोना देखिएको छ ।

यता बाग्लुङ् जिल्लामा हालै भारतबाट फर्केका ८ जना युवकमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । जिल्लाको बडिगाड र तमानखोलाका ८ जना युवकमा कोरोना संक्रमण देखिएको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यलयको भनाई छ । उनीहरु हालै भारतबाट नेपाल फर्केका युवाहरु रहेको बताइएको छ । उनीहरुलाई अहिले बाग्लुङ्गको सदरमुकाममा रहेको धौलागिरी अञ्चल अस्पतालको आइसोलेसनमा राखेर उपचार थालिएको छ । यस्तै आजै हेटौडामा एक महिलामा पनि कोरोना संक्रमण भेटिएको छ । उनी केही समयअघि चितवनबाट हेटौंडा गएको खुलेको छ । संक्रमितमध्ये सबैको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ । नेपालमा हालसम्म कोरोनाका कारण ४ जनाको ज्यान गएको छ भने ८ सय १० जनामा संक्रमण देखिएको छ । यस्तै १ सय ७५ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकी प्रहरीले २० वर्षअघिको बलात्कार काण्डका नेपाली पक्राउ गरी नेपाल पठायो अमेरिकी प्रहरीले २० वर्षअघिको बलात्कार काण्डका नेपाली पक्राउ गरी नेपाल पठायो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ अक्टोबर, २०१९ टेक्सास । पूर्वी नेपालको झापा जिल्लामा...

कुबेतमा जमिन भत्किँदा ४ नेपालीको मृत्यु, ३ घाइते (घटनास्थलको भिडियोसहित) कुबेतमा जमिन भत्किँदा ४ नेपालीको मृत्यु, ३ घाइते (घटनास्थलको भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ फेब्रुअरी, २०२० कुबेत । कुवेतमा निर्माणाधिनस्थलको जमिन भत्किँदा...

अमेरिकी राष्ट्रपतिले पत्रकार सम्मेलन गरिरहँदा ह्वाईट हाउस बाहिर गोली चल्यो, ट्रम्पको पत्रकार सम्मेलन स्थगित (भिडियोसहित) अमेरिकी राष्ट्रपतिले पत्रकार सम्मेलन गरिरहँदा ह्वाईट हाउस बाहिर गोली चल्यो, ट्रम्पको पत्रकार सम्मेलन स्थगित (भिडियोसहित)

२०७७ कार्तिक २३ गते आइतबार

११ अगस्ट, २०२०न्यूर्योक । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले ह्वाईट...

धादिङ्गको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले उता-र्यो विदेशबाट आउनेको सूची, सबै आ-आफ्नै घरको क्वारेन्टाइनमा  (नामावलीसहित) धादिङ्गको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले उता-र्यो विदेशबाट आउनेको सूची, सबै आ-आफ्नै घरको क्वारेन्टाइनमा (नामावलीसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२०सल्यानटार । धादिङ्गको उत्तरी क्षेत्रमा पर्ने त्रिपुरासुन्दरी...

Top