‘कोरोनाको खोप उपलब्ध नहुञ्जेल विद्यालय नखोल्न फिलिपिन्सका राष्ट्रपतिको निर्देशन

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२६ मे, २०२०
मनिला । कोरोना भाइरसका संक्रमणका कारण करिब ३ महिनादेखि बन्द रहेको फिलिपिन्सका विद्यालयहरु तत्काल नखुल्ने भएको छ । आगामी अगस्टको अन्तिम सातादेखि विद्यालय सञ्चालन गर्ने तयारी भै रहेका बेला यहाँका राष्ट्रपति रोड्रिगो दुतेर्तेले महामारी जारी रहँदा तत्काल विद्यालय खोलेर थप जोखिम मोल्न नसकिने स्पष्ट पारे ।

फिलिपिन्सका राष्ट्रपति रोड्रिगो दुतेर्ते ।

उनले हिजो गरेको सम्बोधनका क्रममा कोरोना भाइरसको खोप उपलब्ध नहुञ्जेलसम्म विद्यालय सञ्चालन नगर्न सरकारमार्फत् विद्यालय सञ्चालकहरुलाई निर्देशन समेत दिएका छन् । आगामी अगस्टदेखि प्राथमिक कक्षा सञ्चालनको तयारी स्वरुप केही विद्यालयहरुले विद्यार्थी भर्ना शुरु गरेका थिए । तर यहीबीचमा राष्ट्रपति दुतेर्तेले भने –‘ तत्काल विद्यालय सञ्चालन गर्दा यसले कोरोनाको जोखिम उच्च हुने सम्भावना छ ।

त्यसैले विद्यालय तत्काल सञ्चालन गर्न सकिन्न । कोरोनाको भ्याक्सिन आएपछिमात्रै फेरि विद्यालय सञ्चालन हुनेछ ।’ विश्वभर कोरोना भाइरसको भ्याक्सिनको बारेमा व्यापक परीक्षण भै रहेका बेला राष्ट्रपतिको यो भनाई आएको हो । बालबालिकाको जीवन भन्दा ठूलो शिक्षा नहुने भन्दै उनले तत्काल खोप उपलब्ध हुनेमा आफू आशावादी रहेको बताएका छन् ।

फिलिपिन्समा विद्यालय बन्द हुँदा २ करोड भन्दा बढी विद्यार्थीहरुको पठनपाठन अबरुद्ध भएको छ । फिलिपिन्समा हरेक वर्षको जुनदेखि अप्रिल महिनासम्म प्राथमिक तहका विद्यालयहरु सञ्चालन हुने गर्दछन् । फिलिपिन्समा अहिलेपनि गरिबीको दर उच्च रहेकोले अधिकांश मानिसहरुको घरमा कम्प्युटर तथा इन्टरनेटको पहुँच नपुगेको यहाँका सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

यस अवस्थामा तत्काल अनालईन कक्षा सञ्चालन गर्न पनि सम्भव नहुने विज्ञहरुको भनाई रहेको छ । राष्ट्रपतिको यो निर्देशनसँगै फिलिपिन्समा कहिले विद्यालय सञ्चालन हुन्छ भन्ने विषयमा केही भन्न नसकिने यहाँका शिक्षा अधिकारीहरु बताउँछन् ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म फिलिपिन्समा कोरोनाका कारण ८ सय ८६ जनाको ज्यान गएको छ भने १४ हजार ६ सय ६९ जनामा कोरोना संक्रमण फैलिएको छ । यस्तै ३ हजार ४ सय १२ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं उपत्यकामा ४५ सहित देशभर थप २७४ जनामा कोरोना संक्रमण काठमाडौं उपत्यकामा ४५ सहित देशभर थप २७४ जनामा कोरोना संक्रमण

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा काठमाडौं उपत्यकामा...

‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा ‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

हाम्रो बारेमा ।‘बेस्ट खबर डटकम’ पत्रकारिताका क्षेत्रमा फरक र...

पछिल्लो २४ घण्टाको कोरोना अपडेट : थप ५ को मृत्यु, ४६४ जना नयाँ संक्रमित भेटिए पछिल्लो २४ घण्टाको कोरोना अपडेट : थप ५ को मृत्यु, ४६४ जना नयाँ संक्रमित भेटिए

२०७७ असार २४ गते बुधबार

०७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

भदौ १ बाट अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको तयारी, साउन तेश्रो साताबाटै राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने योजना भदौ १ बाट अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको तयारी, साउन तेश्रो साताबाटै राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने योजना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुलाई, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै...

Top