विप्लव समूह र प्रहरीबीच पूर्वी नेपालमा गोली हानाहान : २ को मृत्यु एक घाईते

Best Khabar Team | २०७६ आश्विन २० गते सोमबार


१० जुलाई, २०१९
काठमाडौं । पूर्वी नेपालको भोजपुर जिल्लामा सरकारद्वारा प्रतिबन्धित नेत्र विक्रम चन्द समूहको नेकपाका कार्यकर्ता र प्रहरीबीच भएको भिडन्तमा दुई जनाको ज्यान गएको छ । प्रहरीले दिएको जानकारी अनुसार सादा पोसाकमा रहेका प्रहरीमाथि चन्द समूहका कार्यकर्ताले गोली चलाएपछि जवाफी कारबाहीमा प्रहरीले पनि गोली चलाएको थियो । घटनामा परी नेकपा चन्द समूहका एक र प्रहरीतर्फ पनि एकजनाको ज्यान गएको छ । पछिल्ला केही महिनायता प्रहरीले चन्द समूहले पूर्वी नेपालका विभिन्न जिल्लालाई केन्द्रीत गरी गतिविधि चलाइरहेको सूचना पाएपछि गस्ती बढाएको थियो । यही क्रममा आज भोजपुरको सदरमुकाम हटिया नजिकै भिडन्त भएको र घटनामा दुई जनाको ज्यान गएको हो ।

ज्यान गुमाउनेमा प्रहरी जवान सञ्जीव राई र चन्द समूहका कार्यकर्ता निरकुमार राई रहेका छन् । घटनामा परी अर्का प्रहरी जवान सोम भट्टराई घाईते भएका छन् । उनको जिल्ला अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । आज बिहान चन्द समूहका कार्यकर्ता होटलमा मदिरा पिएर बसेको सूचना पाएपछि प्रहरी सादा पोशाकमा त्यहाँ पुगेको थियो ।

भोजपुर जिल्ला सदरमुकाम र इन्सेटमा भिडन्तमा मारिएका प्रहरी जवाफ राई ।

त्यस क्रममा प्रहरी र चन्द समूहका कार्यकर्ताबीच विवाद भएपछि पहिला चन्द समूहले गोली चलाएको चन्द समूहले बताएको छ । त्यसको जवाफी कारबाहीमा प्रहरीले पनि फायर खोलेको थियो । मृतक प्रहरी जवान विगत लामो समयदेखि जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा कार्यरत रहेको बताइएको छ ।

यस्तै मृतक चन्द समूहका राई सरकारले चन्द समूहको गतिविधिमाथि प्रतिबन्ध लगाएपछि भूमिगत रुपमा गतिविधि गर्दै आइरहेको छ । घटनाको विषयमा जानकारी दिन प्रहरीले केन्द्रीय अनुसन्धान टोली घटनास्थल पठाएको छ । चन्द समूहको गोली लागेर प्रहरी मारिएको यो पहिलो घटना हो । सरकारले चन्द समूहलाई प्रतिबन्ध लगाएपछि काठमाडौंलगायतका स्थानमा भएको विस्फोट तथा गोली काण्डमा गरी झण्डै एक दजर्ननले ज्यान गुमाईसकेका छन् । यस्तै काभ्रेमा केही हप्ताअघि चन्द समूहका केन्द्रीय नेताको पनि प्रहरी कारबाहीमा मृत्यु भएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित) विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित)

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

विमानस्थलमा सुन तस्करीको नयाँ शैली, पेटदेखि मलद्वारसम्म सुनैसुन विमानस्थलमा सुन तस्करीको नयाँ शैली, पेटदेखि मलद्वारसम्म सुनैसुन

२०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार

०५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । मुलुकको सबैभन्दा ठूलो र...

इजरायलमा रहेका नेपाली ल्याउन चार्टर विमान पठाइने, ५४ जना नेपालीलाई सुरक्षित ठाउँमा लगियो इजरायलमा रहेका नेपाली ल्याउन चार्टर विमान पठाइने, ५४ जना नेपालीलाई सुरक्षित ठाउँमा लगियो

२०८० आश्विन २३ गते मंगलबार

१० अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । सरकारले इजरायलमा रहेका नेपालीहरुलाई जतिसक्दो...

अमेरिकाको न्यूर्योकमा २ जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण, अस्पतालमा उपचार हुँदै अमेरिकाको न्यूर्योकमा २ जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण, अस्पतालमा उपचार हुँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२ न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा रहेका २...

Top