लकडाउनकैबीच भारतले ४ दिनपछि आन्तरिक हवाई उडान खोल्दै, यात्रुलाई माक्स र स्यानिटाइजर अनिवार्य गरियो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२० मे, २०२०
नयाँदिल्ली । छिमेकी मुलुक भारतले कोरोना संक्रमण र जारी लकडाउनकैबीच आन्तरिक हवाई उडान खुल्ला गर्न लागेको छ । चारदिनपछि अर्थात् आगामी मे २५ बाट लागू हुने गरी भारतले देशभर सञ्चालित हवाई उडानलाई पूर्ववत अवस्थामा खुल्ला गर्न लागेको यहाँका नागरिक उड्डयनमन्त्री हरदीप सिंह पुरीको भनाई छ । भारतले केही क्षेत्रमा लकडाउनलाई केही खुकुलो बनाएर सार्वजनिक यातयात समेत सञ्चालनमा ल्याए लगत्तै पुनः हवाई उडानलाई खुकुलो बनाउने निर्णय गरेको हो ।

अन्र्तराष्ट्रिय उडानमाथि लगाइएको प्रतिबन्ध भने कायमै रहेको उनले बताए । सरकारले तोकेको मापदण्ड पुरा गरी विमानहरुले आफ्नो नियमित उडान भर्नसक्ने भन्दै मन्त्री पुरीले आम यात्रु तथा हवाई कर्मचारीको सुरक्षाको लागि छुट्टाछुट्टै मापदण्ड तय गरिने बताएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जालमार्फत् विमानमा यात्रा गर्ने यात्रुहरुका लागि लक्षित गरी मोबाइल एप्स बनाइएको र सोहीको आधारमा बोर्र्डिङ् पास जारी हुने बताए ।

यस्तै यात्रु तथा क्रु मेम्बरले अनिवार्य रुपमा विमानमा रहँदा र सार्वजनिक स्थानमा आउजाउ गर्दा माक्स अनिवार्यरुपमा लगाउनुपर्ने भएको छ । हरेक यात्रुलाई सेनिटाइजर बोक्न दिने तथा दुरी ४ फिटसम्मको कायम गर्नुपर्ने व्यवस्था गरेर विमान सेवा शुरु गर्न लागिएको हो । यसरी यात्रुहरुले बोक्ने स्यानिटाइजर बढीमा ३ सय ५० मिलिलिटरको हुनुपर्नेछ ।

भारतमा यो समाचार तयार गर्दासम्म ३ हजार ३ सय १७ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन् भने १ लाख ७ हजार ८ सय १९ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । कोरोनाको उपचारपछि ४३ हजार ७० जना घर फर्केका छन् । यस्तै आगामी मे ३१ तारिखसम्मको लागि अधिकांश स्थानमा लकडाउनको घोषणा गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौंको टोखा र बुढानिलकण्ठका ३ सहित थप ७२ मा कोरोना, संक्रमितको संख्या ६७५ पुग्यो काठमाडौंको टोखा र बुढानिलकण्ठका ३ सहित थप ७२ मा कोरोना, संक्रमितको संख्या ६७५ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०काठमाडौं । देशको राजधानी काठमाडौंको टोखा नगरपालिकामा...

ज्ञान लिएर जाने होइन, छोडेर जाने हो ज्ञान लिएर जाने होइन, छोडेर जाने हो

२०७७ मंशिर २७ गते शनिबार

– पद्मप्रसाद शर्मा घोराहीउपमहानगरपालिका ९, अस्पारा, दाङ हरेक मानवमा...

दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०हेटौंडा । पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा रहेको मकवानपुर...

कोरोनाका कारण हालसम्म विदेशमा रहेका २ सय ४३ नेपालीको मृत्यु कोरोनाका कारण हालसम्म विदेशमा रहेका २ सय ४३ नेपालीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ सेप्टेम्बर, २०२०दोहा, कतार । कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलिएदेखि...

Top