लकडाउनकैबीच भारतले ४ दिनपछि आन्तरिक हवाई उडान खोल्दै, यात्रुलाई माक्स र स्यानिटाइजर अनिवार्य गरियो

Best Khabar Team | २०७७ जेठ ७ गते बुधबार


२० मे, २०२०
नयाँदिल्ली । छिमेकी मुलुक भारतले कोरोना संक्रमण र जारी लकडाउनकैबीच आन्तरिक हवाई उडान खुल्ला गर्न लागेको छ । चारदिनपछि अर्थात् आगामी मे २५ बाट लागू हुने गरी भारतले देशभर सञ्चालित हवाई उडानलाई पूर्ववत अवस्थामा खुल्ला गर्न लागेको यहाँका नागरिक उड्डयनमन्त्री हरदीप सिंह पुरीको भनाई छ । भारतले केही क्षेत्रमा लकडाउनलाई केही खुकुलो बनाएर सार्वजनिक यातयात समेत सञ्चालनमा ल्याए लगत्तै पुनः हवाई उडानलाई खुकुलो बनाउने निर्णय गरेको हो ।

अन्र्तराष्ट्रिय उडानमाथि लगाइएको प्रतिबन्ध भने कायमै रहेको उनले बताए । सरकारले तोकेको मापदण्ड पुरा गरी विमानहरुले आफ्नो नियमित उडान भर्नसक्ने भन्दै मन्त्री पुरीले आम यात्रु तथा हवाई कर्मचारीको सुरक्षाको लागि छुट्टाछुट्टै मापदण्ड तय गरिने बताएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जालमार्फत् विमानमा यात्रा गर्ने यात्रुहरुका लागि लक्षित गरी मोबाइल एप्स बनाइएको र सोहीको आधारमा बोर्र्डिङ् पास जारी हुने बताए ।

यस्तै यात्रु तथा क्रु मेम्बरले अनिवार्य रुपमा विमानमा रहँदा र सार्वजनिक स्थानमा आउजाउ गर्दा माक्स अनिवार्यरुपमा लगाउनुपर्ने भएको छ । हरेक यात्रुलाई सेनिटाइजर बोक्न दिने तथा दुरी ४ फिटसम्मको कायम गर्नुपर्ने व्यवस्था गरेर विमान सेवा शुरु गर्न लागिएको हो । यसरी यात्रुहरुले बोक्ने स्यानिटाइजर बढीमा ३ सय ५० मिलिलिटरको हुनुपर्नेछ ।

भारतमा यो समाचार तयार गर्दासम्म ३ हजार ३ सय १७ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन् भने १ लाख ७ हजार ८ सय १९ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । कोरोनाको उपचारपछि ४३ हजार ७० जना घर फर्केका छन् । यस्तै आगामी मे ३१ तारिखसम्मको लागि अधिकांश स्थानमा लकडाउनको घोषणा गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
येसु ख्रिस्ट र भगवान कृष्ण ! येसु ख्रिस्ट र भगवान कृष्ण !

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

विश्वमा सबैभन्दा बढी पढिने र चर्चा गरिने पात्र दुईवटा...

Suffering is a part of life… Suffering is a part of life…

२०७७ श्रावण ७ गते बुधबार

– Shree Hari Subedi “SAMAN”We generally believe that suffering...

भारतमा आम नागरिकलाई कोरोनो विरुद्धको खोप लगाउन शुरु भारतमा आम नागरिकलाई कोरोनो विरुद्धको खोप लगाउन शुरु

२०७७ माघ ४ गते आइतबार

१७ जनवरी, २०२१नयाँदिल्ली । भारतमा आज जनवरी १७ तारिखका...

गायिका राउतले गरिन् प्रहरी समक्ष ‘आत्मसमर्पण’ गायिका राउतले गरिन् प्रहरी समक्ष ‘आत्मसमर्पण’

२०७६ माघ १३ गते सोमबार

२७ जनवरी, २०२० काठमाडौं । अभद्र व्यवहारसम्बन्धी कसुरमा पक्राउ...

Top