जेठ ३१ (जुन १३) सम्म नेपालको सबै आन्तरिक र बाह्य हवाई उडान तथा छिमेकी देशसँगको नाका बन्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२० मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्न नदिन सरकारले यसअघि लगाएको हवाई तथा सिमा नाकामाथिको प्रतिबन्धको समय थप गरेको छ । कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी उच्चस्तरीय समितिको बैठकले आगामी जेठ ३१ गते (अर्थात् १३ जुन, २०२०) सम्मका लागि सबै अन्र्तराष्ट्रिय तथा राष्ट्रिय उडानमाथि प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको हो । विश्वका अधिकांश देशमा अहिलेपनि कोरोनाको संक्रमण जारी रहेको र नेपालमा पनि कोरोना संक्रमण बढ्दो अवस्थामा रहेको भन्दै सरकारले यसअघि घोषणा गरेको जेठ १८ अर्थात् मे ३० सम्मको समयसीमा बढाएर जेठ ३१ अर्थात् जुन १३ सम्मको लागि कायम गरेको हो ।

तर यसबीचमा विदेशी नागरिक लिनका लागि नेपाल आउने चार्टर विमानहरुले भने उडान भर्न पाउनेछन् । यस्तै सरकारले कुनै निर्णय गरेर विदेशमा रहेका नेपालीहरुलाई चार्टर गरेर नेपाल ल्याउन चाहेमा भने समितिले यो विषयमा थप छलफल गरेर आवश्यक निर्णय लिने बताइएको छ । यस्तै सरकारले सोही समयको लागि नेपाल भारत तथा नेपाल चीनबीचको नाका पनि बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

छिमेकी मुलुक चीन तथा भारत दुबै देशमा कोरोना संक्रमण नियन्त्रणमा नरहेको भन्दै सरकारले नाका खुला गरिए जोखिम बढ्ने भन्दै जेठ ३१ सम्मका लागि बन्द गर्ने निर्णय गरेको हो । तर अत्यावश्यकीय सामग्री तथा औषधीजन्य बस्तुको आयात निर्यातमा भने आवश्यक सावधानी अपनाएर निर्वाध रुपमा सवारी साधनहरु सञ्चालन गर्न सकिने समितिको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चर्चित बलिउड अभिनेता सुशान्त सिंहको शंकास्पद मृत्यु, पोष्टमार्टम रिपोर्ट आउन बाँकी चर्चित बलिउड अभिनेता सुशान्त सिंहको शंकास्पद मृत्यु, पोष्टमार्टम रिपोर्ट आउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०नयाँदिल्ली, भारत । भारतका चर्चित अभिनेता सुशान्त...

अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते

२०७७ भाद्र १७ गते बुधबार

०९ फेब्रुअरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा आज साँझ...

क्यानडामा कोरोना संक्रमित दैनिक बढ्दै, झण्डै २५ हजार संक्रमित पुग्दा ७ सय ३५ को मृत्यु क्यानडामा कोरोना संक्रमित दैनिक बढ्दै, झण्डै २५ हजार संक्रमित पुग्दा ७ सय ३५ को मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० टोरन्टो । पछिल्ला दिनहरुमा क्यानडामा कोरोना...

बेलायतमा एनआरएन पूर्व उपाध्यक्ष कूल आचार्यमा कोरोना लक्षण : घरमै आइसोलेसनमा बेलायतमा एनआरएन पूर्व उपाध्यक्ष कूल आचार्यमा कोरोना लक्षण : घरमै आइसोलेसनमा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ अप्रिल, २०२०लण्डन । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) बेलायतका...

Top