भारतले मिचेको भूमि फिर्ता ल्याउन कठिन छ, तर ल्याएरै छाड्छौं : प्रधानमन्त्री

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१९ मे, २०२०
काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भारतले अतिक्रमण गरेको नेपाली भूमिलाई समेटेर सरकारले नयाँ नक्सा सार्वजनिक गर्ने भन्दै अब अतिक्रमित भूमि पनि नेपालको पक्षमा ल्याएरै छाड्ने स्पष्ट पारेका छन् ।

उनले संसदमा आज नीति तथा कार्यक्रममाथि सांसदहरुले राखेको प्रश्नको जवाफ दिने क्रममा राष्ट्रिय हितका लागि आफू कसैको दबाबमा नपर्ने स्पष्ट पारेका छन् । भारतले अतिक्रमण गरेको लिम्पियाधुरासम्मको जमिनलाई समावेश गरेर छिट्टै नेपालको नयाँ नक्सा सार्वजनिक गर्ने उनको भनाई छ । अतिक्रमित भूमि फिर्ता ल्याउन सरकारले आवश्यक ढंगले कुटनीतिक छलफल र आन्तरिक तयारी पनिसँगै अघि बढाउने उनको भनाई छ ।

सरकार विदेशीको दबाबमा परेको भन्दै सांसदहरुले आलोचना गरेपछि प्रधानमन्त्री ओलीले अरुको उक्साहटमा लागेर राष्ट्र र राष्ट्रियता विरुद्ध कहिल्यै काम नगर्ने स्पष्ट पारे । उनले कुनैपनि हालतमा भारतले हड्पेको भूभाग फिर्ता लिने बताएका छन् । यद्यपि यो कार्य कठिन हुने भएपनि चुनौतीको सामना गरेरै भएपनि भूमि फिर्ता लिइछाड्ने प्रतिबद्धता प्रधानमन्त्रीले व्यक्त गरे । भारतसँग मैत्रिपूर्णरुपमा वार्ता गरेर तथ्य प्रमाण पेश गरेर आफ्नो भूमि फिर्ता लिने उनको प्रतिबद्दता छ ।

भारतसँग तनावरहित एवं सुमधुर ढंगले वार्ता र छलफल गर्ने उनले स्पष्ट पारे । भारतसँगको सम्बन्धलाई कुनैपनि हिसावले विग्रन नदिनका लागि सरकार सचेत रहेको प्रधानमन्त्रीले बताएका छन् । उनले विगतमा लडाईँको बेला गरिएको सहमतिको आधारमा भारतले नेपालको भूमि अतिक्रमण गर्नु दुर्भाग्यपूर्ण भएको बताए। यसलाई स्वीकार गर्न नसकिने बताए । वार्ताबाट समस्याको समाधान खोज्ने भन्दै भारतसँग मित्रवत् व्यवहार गर्ने उनले स्पष्ट पारे ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक अमेरिकाको ३ वटा मसाज सेन्टरमा गोली चल्यो, ८ जनाको मृत्यु, मृतक अधिकांश एसियन नागरिक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मार्च, २०२१न्यूर्योक, अमेरिका । अमेरिकाको जर्जिया राज्यमा मंगलबार...

लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमि मिचेर चीनको...

फ्रान्सको एफिल टावरमाथिबाट पहिलोपटक नेपाली पुस्तक लोकार्पण फ्रान्सको एफिल टावरमाथिबाट पहिलोपटक नेपाली पुस्तक लोकार्पण

२०८० आश्विन १६ गते मंगलबार

०९ मार्च, २०२३पेरिस, फ्रान्स । फ्रान्सको राजधानी पेरिसस्थित एफिल...

अमेरिका छि-यो कोरोना भाईरस, एक अमेरिकी युवकमा कोरोनाको संक्रमण अमेरिका छि-यो कोरोना भाईरस, एक अमेरिकी युवकमा कोरोनाको संक्रमण

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जनवरी, २०२०वासिङ्गटन् । अमेरिकाको वासिङ्गटन राज्यमा एक अमेरिकी...

Top