जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट प्रभावित हुने तथा ज्यान गुमाउनेको संख्या बढ्दै जाँदा उच्चस्तरीय समन्वय समितिले सरकारलाई लकडाउनको समय थपगर्न सुझाव दिएको छ । आज समितिको बालुवाटारमा बसेको कोभिड १९ उच्चस्तरीय समितिको बैठकले संक्रमण रोक्नका लागि लकडाउनको विकल्प नभएको भन्दै सरकारलाई लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस गरेको हो । समितिले कम्तीमा आगामी जेठ १५ सम्मका लागि लकडाउन थप्नका लागि सुझाव समितिको समितिसम्बद्द एक सदस्यले बेस्टखबर डटकमलाई जानकारी दिए ।

स्मरणीय के छ भने छिमेकी मुलुक भारतले पनि जेठ १५ सम्मका लागि लकडाउनको समय थप गरिसकेको छ । समितिले कोरोना संक्रमणको उच्च जोखिममा नपरेका जिल्लाहरुमा भने अवस्था अनुसार विस्तारै लकडाउनको स्वरुप बदल्न सक्ने भन्दै त्यसको मोडालिटी पनि सरकारलाई दिएको छ । समितिले दिएको यो सुझावमा थप छलफल गरी आजै साँझ बस्ने मन्त्रीपरिषद्को बैठकमार्फत् यो विषयमा सरकारले निर्णय लिने बताइएको छ ।

सरकारले गएको चैत्र ५ गतेदेखि कोरोना संक्रमण रोक्नका लागि भन्दै देशव्यापी रुपमा लकडाउनको आह्वान गरेको थियो । यसबीचमा पटक पटक थप्दै सरकारले जेठ ५ गतेसम्मका लागि लकडाउन कायम गरेको छ । लकडाउनको अन्तिमपटक थपिएको समयावधि भोलि सकिँदैछ । लकडाउनको ५९ दिनको दिउँसोसम्म कोरोनाका कारण २ सय ९१ जना संक्रमित बनेका छन् भने २ जनाको ज्यान गै सकेको छ । यस्तै यसबीचमा ३७ जनाको उपचार सफल भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बन्दीपुर : जहाँ पुग्दा सारा थकान विर्सिएर स्वर्गीय आनन्द प्राप्त हुन्छ बन्दीपुर : जहाँ पुग्दा सारा थकान विर्सिएर स्वर्गीय आनन्द प्राप्त हुन्छ

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

–अर्चना लामिछाने शरीरले आनन्दको महसूस ग-यो बन्दीपुरको माटो टेक्दा...

विमान दुर्घटनामा पर्नेमा वीर अस्पतालका चिकित्सकदेखि लोकदोहोरी कलाकारसमेत (नामावलीसहित) विमान दुर्घटनामा पर्नेमा वीर अस्पतालका चिकित्सकदेखि लोकदोहोरी कलाकारसमेत (नामावलीसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०१५चिप्लेढुंगा, पोखरा । पोखरामा आज बिहान भएको...

२४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो २४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा पछिल्लो २४...

काठमाडौंमा भूमिगत ढंगले सञ्चालित विप्लव समूहको कार्यालयमा प्रहरी छापा, ६ जना हतियारसहित पक्राउ काठमाडौंमा भूमिगत ढंगले सञ्चालित विप्लव समूहको कार्यालयमा प्रहरी छापा, ६ जना हतियारसहित पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सरकारद्वारा प्रतिबन्धित नेत्रविक्रम चन्द...

Top