जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट प्रभावित हुने तथा ज्यान गुमाउनेको संख्या बढ्दै जाँदा उच्चस्तरीय समन्वय समितिले सरकारलाई लकडाउनको समय थपगर्न सुझाव दिएको छ । आज समितिको बालुवाटारमा बसेको कोभिड १९ उच्चस्तरीय समितिको बैठकले संक्रमण रोक्नका लागि लकडाउनको विकल्प नभएको भन्दै सरकारलाई लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस गरेको हो । समितिले कम्तीमा आगामी जेठ १५ सम्मका लागि लकडाउन थप्नका लागि सुझाव समितिको समितिसम्बद्द एक सदस्यले बेस्टखबर डटकमलाई जानकारी दिए ।

स्मरणीय के छ भने छिमेकी मुलुक भारतले पनि जेठ १५ सम्मका लागि लकडाउनको समय थप गरिसकेको छ । समितिले कोरोना संक्रमणको उच्च जोखिममा नपरेका जिल्लाहरुमा भने अवस्था अनुसार विस्तारै लकडाउनको स्वरुप बदल्न सक्ने भन्दै त्यसको मोडालिटी पनि सरकारलाई दिएको छ । समितिले दिएको यो सुझावमा थप छलफल गरी आजै साँझ बस्ने मन्त्रीपरिषद्को बैठकमार्फत् यो विषयमा सरकारले निर्णय लिने बताइएको छ ।

सरकारले गएको चैत्र ५ गतेदेखि कोरोना संक्रमण रोक्नका लागि भन्दै देशव्यापी रुपमा लकडाउनको आह्वान गरेको थियो । यसबीचमा पटक पटक थप्दै सरकारले जेठ ५ गतेसम्मका लागि लकडाउन कायम गरेको छ । लकडाउनको अन्तिमपटक थपिएको समयावधि भोलि सकिँदैछ । लकडाउनको ५९ दिनको दिउँसोसम्म कोरोनाका कारण २ सय ९१ जना संक्रमित बनेका छन् भने २ जनाको ज्यान गै सकेको छ । यस्तै यसबीचमा ३७ जनाको उपचार सफल भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित) कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनमा काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना...

युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ मड्रिड । नेपालका गुरुङ समुदायले आज...

कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित) कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०नयाँदिल्ली । कोरोनाको संक्रमणका कारण विगत २...

त्रिभुवन विश्वविद्यालयका सहायक डिन ५० हजार घुस रकम सहित पक्राउ त्रिभुवन विश्वविद्यालयका सहायक डिन ५० हजार घुस रकम सहित पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुन, २०१९ काठमाडौ । त्रिभुवन विश्वविद्यालय किर्तिपुर अन्र्तगत...

Top