नेपालमा कोरोनाको पहिलो शिकार बनिन् ८ दिने सुत्केरी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ मे, २०२०
काठमाडौं । नेपालमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमणबाट मानिसको ज्यान गएको छ । सिन्धुपाल्चोक बाह्रबिसेकी ८ दिनकी सुत्केरी (२९ वर्षकी महिला) को काभ्रेको धुलिखेलमा बिहीबार राति ज्यान गएको हो । परीक्षणका क्रममा उनमा कोरोना पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ । गत बैशाख २३ गते प्रसुतीका लागि ती महिला काठमाडौको शिक्षण अस्पतालमा भर्ना भएकी थिइन् । अस्पतालमा छोरालाई जन्म दिएकी उनी काठमाडौंबाट बैशाख २५ गते डिस्चार्ज भएर सिन्धुपाल्चोकस्थित घर पुगेकी थिइन् ।

तर बाह्रबिसेस्थित घरमा बस्दा स्वास्थ्यमा गम्भीर समस्या देखिएपछि उनलाई काभ्रेको धुलिखेल अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको थियो । ८ दिनको सुत्केरीलाई स्वास्वप्रश्वासमा समस्या देखिएपछि उनलाई धुलिखेल अस्पतालको आइसियु कक्षमा राखेर भ्यान्टिलेटरको सहाराबाट स्वासप्रश्वास गराईएको थियो । तर उनको बिहीबार बिहान निधन भएको अस्पतालले जनाएको छ । उपचारका क्रममा निधन भएपछि उनको स्वाब परीक्षण गरिँदा धुलिखेल अस्पतालले उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि थप पुष्टिको लागि स्वाब काठमाडौंको केन्द्रीय प्रयोगशालामा पठाईको थियो ।

प्रयोगशालाले आज साँझ उनमा कोरोना भएको पुष्टि गरेको हो । योसँगै कोरोनाको कारण आज नेपालमा पहिलो पटक मानिसको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ । उनको मृत्यु भएपछि उनको परिवार र नवजात शिशुको पनि स्वाब परीक्षण थालिएको बताइएको छ । हालसम्म देशभर २ सय ८१ जना कोरोना संक्रमित देखिएका छन् भने ३६ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् । आज साँझ मात्रै थप २ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै दिल्लीमा दंगा : २४ ले गुमाए ज्यान, प्रदर्शन थप हिंसात्मक बन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२०नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँ दिल्लीमा नयाँ...

कोरोना नियन्त्रण पूर्व तयारी : यी हुन्  तत्काल बन्द नहुने सेवाहरु कोरोना नियन्त्रण पूर्व तयारी : यी हुन् तत्काल बन्द नहुने सेवाहरु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले विश्वव्यापी महामारीको रुपमा...

देशभरबाट ५ जना कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्किए देशभरबाट ५ जना कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्किए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमणमा परी निको...

टीकापुर हत्याकाण्डका मुख्य नाईकेको खुट्टामा फलामे सिक्री देखेपछि प्रधानमन्त्री रुष्ट.. टीकापुर हत्याकाण्डका मुख्य नाईकेको खुट्टामा फलामे सिक्री देखेपछि प्रधानमन्त्री रुष्ट..

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जुन, २०१९ काठमाडौं । एक नाबालक सहित ९...

Top