नेपालमा कोरोनाको पहिलो शिकार बनिन् ८ दिने सुत्केरी

Best Khabar Team | २०७७ जेठ ३ गते शनिबार


१६ मे, २०२०
काठमाडौं । नेपालमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमणबाट मानिसको ज्यान गएको छ । सिन्धुपाल्चोक बाह्रबिसेकी ८ दिनकी सुत्केरी (२९ वर्षकी महिला) को काभ्रेको धुलिखेलमा बिहीबार राति ज्यान गएको हो । परीक्षणका क्रममा उनमा कोरोना पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ । गत बैशाख २३ गते प्रसुतीका लागि ती महिला काठमाडौको शिक्षण अस्पतालमा भर्ना भएकी थिइन् । अस्पतालमा छोरालाई जन्म दिएकी उनी काठमाडौंबाट बैशाख २५ गते डिस्चार्ज भएर सिन्धुपाल्चोकस्थित घर पुगेकी थिइन् ।

तर बाह्रबिसेस्थित घरमा बस्दा स्वास्थ्यमा गम्भीर समस्या देखिएपछि उनलाई काभ्रेको धुलिखेल अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको थियो । ८ दिनको सुत्केरीलाई स्वास्वप्रश्वासमा समस्या देखिएपछि उनलाई धुलिखेल अस्पतालको आइसियु कक्षमा राखेर भ्यान्टिलेटरको सहाराबाट स्वासप्रश्वास गराईएको थियो । तर उनको बिहीबार बिहान निधन भएको अस्पतालले जनाएको छ । उपचारका क्रममा निधन भएपछि उनको स्वाब परीक्षण गरिँदा धुलिखेल अस्पतालले उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि थप पुष्टिको लागि स्वाब काठमाडौंको केन्द्रीय प्रयोगशालामा पठाईको थियो ।

प्रयोगशालाले आज साँझ उनमा कोरोना भएको पुष्टि गरेको हो । योसँगै कोरोनाको कारण आज नेपालमा पहिलो पटक मानिसको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ । उनको मृत्यु भएपछि उनको परिवार र नवजात शिशुको पनि स्वाब परीक्षण थालिएको बताइएको छ । हालसम्म देशभर २ सय ८१ जना कोरोना संक्रमित देखिएका छन् भने ३६ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् । आज साँझ मात्रै थप २ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या १०४२ पुग्यो नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या १०४२ पुग्यो

२०७७ जेठ १५ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा आज थप...

बाइडेन बने अमेरिकाको ४६ औं राष्ट्रपति बाइडेन बने अमेरिकाको ४६ औं राष्ट्रपति

२०७७ कार्तिक २२ गते शनिबार

०७ नोभेम्बर, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वको सर्वशक्तिमान सम्पन्न मुलुकको...

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० शुरु : भव्य कार्यक्रमकाबीच औपचारिक घोषणा हुँदै नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० शुरु : भव्य कार्यक्रमकाबीच औपचारिक घोषणा हुँदै

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०२० काठमाडौं । बहुप्रतिक्षित नेपाल भ्रमणवर्ष २०२०...

बेलायतमा एनआरएन पूर्व उपाध्यक्ष कूल आचार्यमा कोरोना लक्षण : घरमै आइसोलेसनमा बेलायतमा एनआरएन पूर्व उपाध्यक्ष कूल आचार्यमा कोरोना लक्षण : घरमै आइसोलेसनमा

२०७७ बैशाख ६ गते शनिबार

१८ अप्रिल, २०२०लण्डन । गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) बेलायतका...

Top